Pořád se jedná o nás bez nás, vysvětluje moravská komora, proč neposvětila český návrh, jenž by posílil Berbrovu moc

Moravská komora opět v roli rebela! Znovu totiž oproti té české neskákala tak, jak si Roman Berbr pískne, a hned z toho je pozdvižení. Bývalý člen StB tak musí skousnout hořkou pilulku, když se další posílení jeho moci odkládá na neurčito. Snad na pořád.

Zdroj: fcslovacko.com

Je to skoro pořád stejné, pořád jako přes kopírák. Česká komora pod vládou Romana Berba zkouší posílit svou moc, moravská dále odolává. Tentokráte odmítla návrh, který by dosadil do výkonného výboru třináctého člena, jímž by měla být žena.

Proč by někdo chtěl tohle prosadit? Protože peníze. Jak jinak. FAČR by pak od státu dostával dalších 15-20 milionů korun, přičemž státní dotace fotbalu standardně převyšují částku půl miliardy. Mimo to, FAČR již ve vedení ženu má. Nechvalně proslulou Dagmar Damkovou, ženu Romana Berbra.

Kdyby návrh na povinnou ženu ve výkonném výboru prošel, velice pravděpodobně by se jí stala právě Damková. „V současné podobě dvanáctičlenného výkonného výboru má Morava zastoupení 4 hlasy, profesionální fotbal pak 2 hlasy. Zbývajících 6 hlasů zastupuje českou komoru, včetně předsedy,“ uvádí Seznam Zprávy, z čeho mohli Moravané vycházet při svém rozhodování.

Jednalo by se zkrátka jen o posílení české komory. Berbrovi stoupenci by měli k dispozici 7 hlasů proti 6 rebelským z Moravy či z ligy. Nelze se tak divit, že Pauly či Malík byli velice rozhořčeni a žádali vysvětlení.

To Zdeněk Zlámal, moravský místopředseda, poskytl zcela jasně, konkrétně a trefně: „Nadále se věci řeší o nás bez nás. Snad to takhle stačí.“

Nejvtipnější na tom je, že se Pauly s Malíkem ohání odpovědností vůči fotbalu či vzhlížením k západnímu světu. Vcelku ironické, že ano?

„Myslím, že to ukazuje na kvalitu funkcionářů. Když tu máme lidi, již neumí prezentovat názory a postoje, které zaujímají jejich kolegové, tak je to úplně na prd,“ kritizoval Moravany Malík.

Čechy versus Morava? Dlouhodobý problém

Rozpory mezi českou a moravskou komorou nejsou žádnou novinkou. Nicméně Berbrův vliv se postupně pomalu rozšiřuje naneštěstí také do země Cyrila a Metoděje. Nicméně Morava je na valných hromadách vždy početně slabší.

A její vliv je stále omezován. Jako příklad za všechny stačí poslední volba předsedy FAČR. Morava měla jiný postoj než Čechy a blokovala tak volbu. Bylo totiž nutné, aby se shodly obě komory. Češi chtěli Malíka, Moravané Fouska.

A jak to dopadlo? Na mimořádnou valnou hromadu FAČR dorazil Grigorij Surkis, jenž coby zástupce UEFA a FIFA vyhrožoval moravské komoře, že se má vzdát práva blokování volby předsedy, jinak bude na fotbal v ČR uvalena nucená správa.

Moravská komora se pak v oficiálním dopise pro UEFA ptala, v čem porušuje stanovy. „Podle mého zvolení předsedy není jejich porušení, i to je přece demokracie,“ zdůrazňoval tehdy Zlámal slovo, které dost možná neznal ani Surkis, ani česká komora.

Je otázkou, zdali někdy tyto sváry skončí. Pokud ano, tak doufejme, že z toho moravská komora vyjde jako vítěz a že vliv Romana Berba z fotbalu v České republiky navždy zmizí.

Zdroje: Týden, Seznam Zprávy, FAČR

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nedělní pád dvou gigantů – Bayern i Manchester City schytaly ostudné debakly!

Nebyl to zrovna úspěšný den pro dva z evropských fotbalových gigantů. Německý Bayern i anglický Manchester City v nedělních ligových utkáních jasně prohráli a postarali se o pořádné překvapení!

Juliska je Dukle drahá! Nájem se za poslední roky zdvojnásobil

Fotbalová Dukla Praha a pražský stadion na Julisce spolu navzájem náramně souzní. Na něm Dukla nasbírala jedenáct titulů československého šampiona, hostila velké zápasy na mezinárodní scéně včetně semifinále Poháru mistrů v roce 1967 proti Celtiku Glasgow.

Leverkusen doma zaskočil Lipsko! K bodu přispěl skvělým výkonem i Patrik Schick

Do 2. bundesligového utkání sezóny vkročil kvůli nepodařenému úvodnímu utkání v roli outsidera. Lipsko však zaskočil skvělým a atraktivním projevem, který stačil na dvoubrankovou remízu 1:1.