Hokej

Pomůže zámořské NHL pojistka? Losangelská pojišťovna „vykrvácí“

Zámořská NHL je zvláštní kapitola. Z důvodu šíření pandemie koronaviru byla nucena přerušit pokračování základní části na neurčito. V současnosti neznámo, kdy a zda v sezóně bude pokračovat.

V NHL to není častá situace. Pokud se část sezóny, případě celý ročník dosud neuskutečnil, nejčastějším důvodem byly spory při jednání o kolektivní smlouvě mezi vedením soutěže a hráčskou asociací NHLPA, které vyústily do výlukových fází. Nyní je problémem vyšší moc. Pandemie koronaviru. Stav, který nelze předpokládat. No je ho možné pojistit. Otázkou nyní je, zda a do jaké míry zahrnují pojistky NHL pandemii.

Podle Ryana Tocického, prezidenta jedné z renomovaných losangeleských pojišťoven a experta na pojišťování velkých sportovních akcí, má NHL uzavřenou svou vlastní pojistku bez spoluúčasti klubů. Tocicki podle tsn.ca sám přiznává, že nemá přímou vědomost, co všechno zahrnuje.

Ze zkušeností však ví, že nejprestižnější světové ligy mají v balíku pojištění většinou zahrnuty „ztráty související s infekčními chorobami.“ Jakmile je taková choroba vyhlášena Světovou zdravotnickou organizací nebo příslušnými státními úřady za epidemii nebo pandemii, jsou splněny pojistné podmínky v tomto bodě.

„Řada společností, které pojišťují velké akce, nabízejí k základnímu balíčku dodatek o infekčních chorobách. Pokud je dodatek součástí pojistky, v případě zrušení, odložení případně přeložení akce, respektive akcí z rozhodnutí vládních orgánů, pojistka pokryje ztráty, které infekční choroba způsobila,“ vysvětlují někteří pojistitelé. Ale což, když pojišťovna, která uzavřela smlouvu s NHL půjde do bankrotu?

Promítněte to do řeči čísel. Ať už NHL má nebo nemá takovou pojistku, jisté je, že v období, kdy se nehraje, přichází samotná soutěž i kluby o značné příjmy. Z prodeje lístků snad nejvíce ztratí Toronto. Na základě tržních cen vstupenek při naplnění stoprocentní kapacity arény za aktuální odložené zápasy do konce základní části ztratí klub přes 42 milionů amerických dolarů. NHL – to však není jen byznys, ačkoli ekonomické zájmy jsou v organizaci zpravidla vždy na prvním místě. Výrazně utrpí i sportovní stránka NHL.

Hokej

Aktuálně nejlepší hokejový hráč na planetě – asi takto by se dal bezpochyby popsat Connor McDavid. Ten totiž řídil výhru Edmontonu Oilers proti Montrealu Canadiens, když jen on sám zaznamenal čtyři body. Podívejte se na všechny je trefy.

Z pěti posledních zápasů čtyři vítězství – taková je momentálně bilance Oilers v NHL. Svou další výhru zaznamenali hokejisté Edmontonu proti Montrealu, jenž na domácím ledě porazili poměrem 5:3.

Velkou zásluhu na tomto výsledku má však Kanaďan McDavid a v neposlední řadě také jeho parťák Leon Draisaitl. Oba totiž v zápase posbírali hned čtyři kanadské body, Draisatil konkréntě 1+3, McDavid 2+2.

Nejprve však Oilers prohrávali, když se v čase 16:37 prosadil Nick Suzuki. Pak už ale rozjeli svůj kolotoč, po zhruba minutě a půl vyrovnal po asistenci Draisaitla a McDavida Ryan Nugent-Hopkins.

V probíhající sedmé minutě druhé třetiny pak využil přesilovou hru právě Němec Draisaitl, u jehož trefy samozřejmě asistoval McDavid a obránce Tyson Barrie. A další početní převahu využili domácí i o tři minuty později, tentokrát se o přesnou trefu postaral sám McDavid.

Montrealu se následně sice podařilo srovnat stav utkání po gólech Dadonova a Xhekaje, pět sekund před sirénou se ale prosadil obránce Oilers Darnell Nurse. Asistence? Opět Draisaitl a Zach Hyman.

Celkově v druhé periodě viděli fanoušci na stadioně a u televizních obrazovek hned šest přesných zásahů.

Na další gól si pak museli počkat necelých 15 minut. Až v čase 54:40 se podruhé v utkání po asistenci Draisaitla prosadil McDavid a zpečetil tak vítězství svého týmu. Nutno podotknout, po krásné kombinaci.

Edmonton tedy vyzrál na Montreal 5:3 a posunul se na šesté místo Západní konference. Montreal je ve své konferenci až jedenáctý.

Zdroje: NHL, Edmonton Oilers

Hokej

Parádní česká noc v NHL! Češi výrazně pomohli k vítězství Bostonu, gólově přispěli i další

Kanadsko-americká NHL nabídla v noci ze soboty na neděli celkem 12 zápasů, přičemž v polovině z nich se bodově prosadili také čeští hokejisté! Trefili se Pastrňák, Hertl, Sedlák a Nečas, body si připsali i další naši legionáři.

Boston vs. Colorado 5:1

Výrazná česká stopa v zápase Bostonu. Ten totiž ovládl domácí duel s Coloradem, a to především díky českým hráčům. Gólový účet utkání otevřel v čase 13:49 David Pastrňák, u druhého kola Bruins ze závěru první periody zase asistoval Pavel Zacha.

V úvodní pětiminutovce prostřední části přidal další branku opět Pastrňák, u jehož trefy asistoval David Krejčí. Necelé tři minuty před koncem prvního dějství to mohlo být už 4:0, ovšem Tomáš Nosek neproměnil nájezd.

Po šesti a půl minutách třetí třetiny tak na 1:3 z pohledu Avs snížil Andrew Cogliano, v čase 55:32 však na 4:1 zvýšil Trent Frederic.

No a o pouhých deset vteřin později už to bylo 5:1, když se prosadil Jake DeBrusk. Bruins si tak upevnili své postavení na druhém místě Východní konference (40 bodů), Colorado je na západě momentálně sedmé.

Když ani dva góly Tomáše Hertla nepomohou..

San Jose v čele s českým útočníkem Hertlem mělo na programu svůj duel na ledě Ottawy, přičemž Sharks nakonec Senators podlehli 2:5. O jediné dvě branky hostů se postaral právě Hertl, a to už v první třetině, po které San Jose ještě vedlo 2:1.

Pak ale zaúřadovali střelci Ottawy, konkrétně Giroux, Stützle, Chabot a opět Giroux. Domácí tedy zvítězili 5:2 a posunuli se na 13. místo Východní konference, San Jose je v Západní konferenci na stejné pozici.

Další branky pro Nečase a Sedláka

V bohatém nočním programu si přesné trefy připsali také Martin Nečas a Lukáš Sedlák. Zatímco první zmiňovaný slavil výhru, ten druhý bohužel nedokázal odvrátit prohru.

Carolina Hurricanes totiž i díky Nečasově gólu a asistenci zvítězila na ledě Los Angeles 4:2, kdežto Sedlákova Philadelphia doma podlehla New Jersey 2:3.

V zápasech Detroitu s Vegas (1:4) a Tampy Bay s Torontem (4:3 po prodloužení) zapsali po jedné asistenci Dominik Kubalík a David Kämpf, oba aktéři těchto utkání se však museli smířit s porážkou.

Zdroj: NHL

Extraliga

Kometa Brno vs. Sparta Praha: Preview a tipy na sázení

Šestadvacáté kolo Tipsport extraligy si pro nás připravilo souboj mezi Kometou Brno a Spartou Praha. Utkání těchto rivalů vždy nabízí velmi zajímavé momenty plné hezkých branek a tvrdých zákroků. Brno nezažívá nejlepší formu, zatímco Sparta přijíždí ve skvělé náladě.

Brněnská Kometa se ještě nedávno nacházela v nejlepší čtyřce extraligy, ale forma z posledních zápasů jí postupně zajistila propad tabulkou. Po 24 zápasech nasbírali brněnští hokejisté 38 bodů a patří jim šesté místo.

Z posledních 5 zápasů získali pouze 3 body, když zvítězili nad Olomoucí 1:0 po nájezdech a získali bod za prohru 3:4 po nájezdech s Pardubicemi. Zápasy s Libercem, Mladou Boleslaví a Vítkovicemi prohráli a zaznamenali v nich skóre 2:12.

Nejlepším hráčem Komety je útočník Petr Holík, kterému se podařilo nasbírat 24 kanadských bodů. V letošní sezóně vstřelil zatím pouze 4 góly, ale zaznamenal hned 20 asistencí. Jde o nejlepšího nahrávače v extralize.

Sparta Praha přijíždí do Brna v naprosto fantastické formě, když se jim podařilo zvednout zespodu tabulky a probojovat se až na osmé místo. Zaznamenali 36 bodů a v případě výhry mohou Kometu předběhnout v extraligové tabulce.

Nejlepší sparťanským hráčem je Roman Horák, který letos nasbíral 19 kanadských bodů za 8 branek a 11 asistencí.

Tito rivalové se v letošní sezóně už jednou utkali. Kometa dokázala v Praze zvítězit 3:2, i když domácí měli většinu zápasu navrch. Sparta Kometu přestřílela 38:19, ale Dominik Furch dokázal sparťanskou ofenzivu zastavit.

Zápas nemá jasného favorita, i když jeden z týmů jde do zápasu ve skvělé formě. Tyto zápasy totiž předchozí utkání nerozhodují, stát se může cokoliv. My očekáváme podívanou bohatou na góly.

Zdroj: Tipsport Extraliga