Pomůže zámořské NHL pojistka? Losangelská pojišťovna „vykrvácí“

Zámořská NHL je zvláštní kapitola. Z důvodu šíření pandemie koronaviru byla nucena přerušit pokračování základní části na neurčito. V současnosti neznámo, kdy a zda v sezóně bude pokračovat. 

Embed from Getty Images

V NHL to není častá situace. Pokud se část sezóny, případě celý ročník dosud neuskutečnil, nejčastějším důvodem byly spory při jednání o kolektivní smlouvě mezi vedením soutěže a hráčskou asociací NHLPA, které vyústily do výlukových fází. Nyní je problémem vyšší moc. Pandemie koronaviru. Stav, který nelze předpokládat. No je ho možné pojistit. Otázkou nyní je, zda a do jaké míry zahrnují pojistky NHL pandemii.  

Podle Ryana Tocického, prezidenta jedné z renomovaných losangeleských pojišťoven a experta na pojišťování velkých sportovních akcí, má NHL uzavřenou svou vlastní pojistku bez spoluúčasti klubů. Tocicki podle tsn.ca sám přiznává, že nemá přímou vědomost, co všechno zahrnuje. 

Ze zkušeností však ví, že nejprestižnější světové ligy mají v balíku pojištění většinou zahrnuty „ztráty související s infekčními chorobami.“ Jakmile je taková choroba vyhlášena Světovou zdravotnickou organizací nebo příslušnými státními úřady za epidemii nebo pandemii, jsou splněny pojistné podmínky v tomto bodě.

„Řada společností, které pojišťují velké akce, nabízejí k základnímu balíčku dodatek o infekčních chorobách. Pokud je dodatek součástí pojistky, v případě zrušení, odložení případně přeložení akce, respektive akcí z rozhodnutí vládních orgánů, pojistka pokryje ztráty, které infekční choroba způsobila,“ vysvětlují někteří pojistitelé. Ale což, když pojišťovna, která uzavřela smlouvu s NHL půjde do bankrotu?

Promítněte to do řeči čísel. Ať už NHL má nebo nemá takovou pojistku, jisté je, že v období, kdy se nehraje, přichází samotná soutěž i kluby o značné příjmy. Z prodeje lístků snad nejvíce ztratí Toronto. Na základě tržních cen vstupenek při naplnění stoprocentní kapacity arény za aktuální odložené zápasy do konce základní části ztratí klub přes 42 milionů amerických dolarů. NHL – to však není jen byznys, ačkoli ekonomické zájmy jsou v organizaci zpravidla vždy na prvním místě. Výrazně utrpí i sportovní stránka NHL. 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Šok v Brightonu! Rozhodčí odpískal konec zápasu, podíval se na video a nařídil penaltu pro United

Manchester United zvládl zápas třetího kola Premier League, na hřišti Brightonu jen remizoval 2:2. Nutno ale říct, že nevyhrál zaslouženě, Brighton byl po celý zápas lepší, brankovou konstrukci nastřelil hned pětkrát.

Příbram proti Spartě nastoupí! Bude jí ale chybět 7 hráčů, nastoupí tak převážně junioři

Příbram se potýkala s velkými problémy, její řady totiž zužoval koronavirus. Hned 13 členů klubu bylo minulý týden pozitivně testováno, v pondělí se přidal jeden nový nakažený.

Roman Macek: Pirlo mi ohromně pomohl. Odejít do Lugana byla moje osobní volba

Český záložník Roman Macek prošel mládežnickými výběry slavného Juventusu Turín, kde zanechal velmi dobrý dojem. I když momentálně patří švýcarskému Luganu, tak Bianconeri stále vlastní práva na odchovance Zlína.