Pomohlo to Davidovi i mně, říká Hložek o poločasové výměně pozic s Karlssonem

Sparta v neděli konečně vyhrála a veliký podíl na tom měl Adam Hložek. Gólem a asistencí rozhodl o obratu a po zápase převzal cenu pro nejlepšího hráče zápasu. V rozhovoru se k celému zápasu vyjádřil.

Zdroj: sparta.cz

Za špatný výkon v první půli podle něj mohl první gól, který sice neplatil, ale hráče rozhodil. „Myslím, že hned na začátku jsme do toho vstoupili špatně, inkasovali jsme. Sice byl faul, ale tohle se nám nemůže stávat.”

O poločase trenér Kotal chytře zareagoval a vyměnil křídla Karlssona s Hložkem. Tato změna byla naprosto klíčová, od té doby Sparta tlačila a dala čtyři góly během 45 minut. „Pomohlo to Davidovi i mně. Tenhle tah byl výborný, vyšlo nám to.”

Gól na 3:1 dával po jeho asistenci Bořek Dočkal. Nad střelou z úhlu prý nepomýšlel a od začátku věděl, že bude nahrávat. „Kdybych zakončoval sám, tak by to nevyšlo, vybíhal proti mně stoper. Bořek na mě zařval, z mého pohledu to bylo řešení na asistenci.”

Ve středu hraje Sparta s Teplicemi. V pondělí čeká Hložka a spol regenerace a masáže, v úterý už pilná příprava na další zápas.

„Po zápase se cítím unavený, v pondělí ráno máme trénink. Ti, co hráli, se zaměří na regeneraci a masáže. Musíme to zvládnout a dobře se připravit,” uzavřel Hložek.

Použitý zdroj: sparta.cz