Reklama

Polský skandál! Šest plavců musí letět z Tokia domů, sportovci vyzývají vedení svazu k rezignaci

Polsko řeší pořádný průšvih. Sportovce již vyslalo do Tokia a navnadilo je na olympijskou atmosféru. Hned šest plavců však nyní posílá domů kvůli chybě na svazu.

Jen si to představte. Blíží se olympijské hry, už jste dokonce na místě činu, když vám tři dny před zahájením akce řeknou, že se máte sbalit a letět domů.

Příliš kruté na to, aby to byla realita? Kéž by, říká si zajisté hned šestice polských plavců, kterým se přesně tohle stalo.

Polsko na olympiádu vzalo 23 plavců, třebaže podle kvalifikačních pravidel světového řídícího orgánu FINA jich Polsku schválilo pouze 17.

Polská plavecká federace, respektive její prezident Pawel Slominski, vyjádřil nad celou situací lítost, smutek a hořkost, nicméně to je sportovcům, kteří dřeli a těšili se na svůj vrchol, víceméně k ničemu.

„K takovým situacím by nemělo docházet. Reakce plavců, jejich emoce i jejich útok na naši federaci jsou pro mě naprosto pochopitelné a oprávněné,“ dodal Slominski.

Polsko tak doplatilo na touhu umožnit co největšímu počtu sportovců a trenérů start na olympiádě.

Sportovci si tedy svůj vztek vylili v médiích i na sociálních sítích. Mnoho z nich je v šoku a situaci označují jako noční můru, k níž nikdy nemělo dojít.

Hned 22 členů plaveckého týmu podepsalo otevřený dopis svazu, který vyzývá vedení k rezignaci. Chybí pouze podpis jediného člena, který však ještě do Tokia nedorazil.

Zdroj: BBC, Swim Swam

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené