Pokud přijde Nicolae Stanciu do pražského Edenu, zajde Slavia příliš daleko

Rumunský záložník hrál před nedávnem za pražskou Spartu a odešel potom na přestup do týmu Al Ahlí v Saúdské Arábii. Před tímto přestupem dokonce prohlašoval, že Spartu opustí jen tehdy, když s ní vybojuje nějaký úspěch. Nyní se spekuluje o jeho přestupu do druhého týmu z pražských S.

Jaroslav Tvrdík. Zdroj: slavia.cz

Dle dobře obeznámeného zdroje MF DNES ještě nikdy nebyla dohoda o přestupu blíže a jen se řeší konečná cena celého transferu. Uvědomuje si Slavia, na jak tenký led se pouští?

Jistě, chce za každou cenu do základní části Ligy mistrů a je odhodlána udělat cokoliv, aby se jí to podařilo. Jenže při letní přestávce není mnoho času na sehrání týmu a zvláště na takový zásah do mužstva. Stanciu je jistě výborný hráč, který má svoje velké kvality, ale přesto potřebuje určitý čas na sehrání a poznání mužstva.

Pokud se přestup uskuteční a červenobílí do milionářské soutěže postoupí, bude na Slavii panovat jistě velká spokojenost. Ovšem kdyby nastala druhá varianta, tak by český mistr řešil velký problém.

Dále by bylo zajímavé sledovat, jak se k této potenciální posile postaví fanoušci Slavie, když tento hráč oblékal ještě nedávno dres nesmiřitelného rivala z Letné. Nesmí se také zapomenout na to, že středopolař by byl určitě jeden z nejlépe, nebo dokonce nejlépe placeným hráčem mužstva.

Pokud do Slavie přestoupí a bude podávat výborné výkony, tak se hroty určitě na všech stranách otupí.

Nesmí se zapomenout na to, že tento hráč je výborný střelec, nahrávač a skvělý exekutor trestných a rohových kopů. Ale pozor, i ve Spartě bylo znát, že ani on není v žádném případě vůdčí osobností týmu, který by Slavii v případě nepříznivého výsledku na hřišti psychicky zvedla.

Stačí si vzpomenout na zápas Sparty v Plzni, kdy Letenští prohráli 0:1 a frustrovaný Stanciu se nechal na konci utkání zbytečně vyloučit. Nezvládl svoje emoce, tým na konci zápasu zbytečně oslabil a rozhodně mu nepomohl.

Spíše se tak zdá, že Slavii nestačí porážet Spartu jen na poli sportovním, ale touží ji pokořit i na poli manažerském a funkcionářském. Jen aby se jí její počínání vyplatilo…

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Od Slavie by to byla výborná akvizice. Střelec z střední vzdálenosti jako Stoch, navíc mladší…
  Ke smůle Sparty její sportovní management příliš podléhá fanouškovskému tlaku a tím pádem odezdikezdismu. Tzn. nejdřív euforie po masivních nákupech, během půl roku obrat o 180 stupňů a všichni fanoušci jsou si jistí, že zahraniční hráči jsou žába na prameni, od internacionalizace zpátky k nacionalizaci, co na tom, že hráčů jako Stanciu nebo Kanga na českých trávnících moc neběhá, raději se jich zbavíme a koupíme např. Haška.

   • Blbost…. Stanciu predvadel nejlepsi vykony hned po prestupu do sparty… Az potom se svezl s tymovym selhanim a zapadnul do spatnych vykonu celeho muzstva. Navic Trpisovsky ma tak sirokej kadr ze ho nemusi nutne stavet hned po prichodu

    • Stanciu hrál dobře když hrál dobře Kanga, ten ho tzv. dělal. Jakmile ale měl Stanciu táhnout mužstvo, byl neviditelný. Je to dobrý hráč, ale ne super hráč, to by o něj nestála CZ liga ale aspoň třeba Serie A.

     • Nabízí se určitá paralela s Özilem (částky stejné, jiná měna). Výborný hráč, ale jak už zaznělo v článku nebude tahoun do horších časů. Věřím, že když to “víme” my, tak trenér Trpišovský také a zvládne mužstvo poskládat. Osobně bych ho raději neangažoval nejen vzhledem ke sparťanské nedávné minulosti, ale zejména lidské osobnosti (úsudek mám pouze z rozhovorů)

  • Tak určitě bych rád viděl takového hráče opět běhat na hřišti v naší lize. Nějaký šaškárny, že hrál za Spartu bych neřešil, to není nějaký odchovanec, nebo dlouholetý hráč, prost cizinec co Spartou tak nějak proběhnul, nic víc nic mín. A ve Spartě se rozklepaly kolena všem po ” odborných vyjádřeních fandů ” a už zase míří do sratchek, kdy bere pouze české hráče a myslí si, že tahle metoda Spartu dovede k nějakému úspěchu. Cizinci jsou potřeba, klub složený z českých primadon bude v podstatě nudný a takový obyčejný průměr . Sparta diváky lákala právě kvůli novým akvizicím, dnes půjde-li v cestou ” co čech to super fotbalista , tak nebude bavit …. Stanciu necht jde do Slavie , normální fandy bude bavit v jakém koliv našem klubu. Ales – Bohemians 1905

 2. Starost pánů redaktorů o Slavii je opravdu dojemná. Určitě se v Edenu nad tím znovu zamyslí a transfer zruší,
  aby se to náhodou nedotklo sparťanských citů.
  Fakt mě bavíte……

  • 🙂 Je to asi na stejné mentální úrovni, jako když nejmenovaný viktorián spustí litanii na téma “neprodej Součka je ohromná chyba”. Tázal jsem se jej, proč loni v létě před vstupem do LM Viktorie neprodala za ranec svého nejlepšího střelce, odpovědi jsem se nedočkal, nicméně si nejsem jist, že tento plzeňský prolaps jej tolik rozhořčil, jako prodloužení smlouvy Součka ve Slavii:-)

   • Soucek zustal ve Slavii, protoze na nej neprisla nabidka, se kterou by bylo spokojene vedeni Slavie i hrac. To si cvrlikaji vrabci na strese… Plzen neprodala Krmencika, protoze nemela druheho utocnika na aspon podobne urovni.

 3. Občas se sem nějak náhodně proklikám a vždy se jen směju co je tohle za kojota, co tyhle články píše… 😀 díky

 4. Slávisti nemaj absolutně žádnou hrdost. Kdyby Sparta byť jen uvažovala třeba o Součkovi, tak fanoušci hromadně vrací permice a protestují tak dlouho, dokud tenhle pitomej nápad neskončí. Ale slávisti? Jim je fuk že se jim klub plní bývalými sparťany, jsou to tupé ovce.

  • jo, Stanciu je sparťan jak poleno no….ale co, když sparta nechce hráče a u slavie se chytnou, tak jedině dobře. SparŤany to pak sere dvojnásob 😀

   • Jako sparťan jsem těžko kousal Váchu s Dočkalem až se z nich postupně stali mí oblíbenci. Ale představa, že mi ve Spartě běhá třeba pět bývalých slávistů, mě nenechává klidným a v žádném případě bych to nechtěl. Navíc Stanciu ze sebe dělal opravdu velkého sparťana a divím se slávistům, že takového hráče by chtěli. Je dost problémový a pokud nehraje mužstvo, nehraje ani on.

  • Bořek Dočkal a Lukáš Vácha jsou odchovanci Slavie — znamená to, že Sparta nemá hrdost?

   Navíc srovnávat Součka a Stanciu nedává smysl, protože Stanciu není ani odchovancem Sparty, ani nebyl v její kabině vůdčí postavou, a dokonce ani ve Spartě nyní není.

   Pokud odejde Stoch do Řecka a Sparta ho za rok bude zvažovat z Řecka vykoupit, pak by to bylo jakž takž srovnatelné.

   Osobně pochybuji, že příchod Stanicu by byl pro Slavii dobrý, ale představa, že by Sparťanští fanoušci podobný příchod zamezili vzpourou, se musí jevit komukoliv obeznámenému s nedávnou minulostí jako zcela nepravděpodobná.

   • Jinde jsem psal, že proti příchodu obou jsem byl dost zásadně. Ale díky jejich výkonům a hlavně přístupu k fanouškům si mne získali a stali se dokonce mými oblíbenci. Nicméně nemyslím si, že Vácha a Dočkal by ve Slavii odehráli tolik co Stanciu ve Spartě a jako Stanciu byli tak trochu ikonami. Už vidíš ten rozdíl? 🙂 Ale myslím si, že je to spíše jen čeření vody a Stanciu nepřijde.

    • Stanciu ikonou Sparty po 31 zápasech bez úspěchů? V tom se neshodneme. Myslím, že současnými ikonami Sparty jsou hráči Dočkal, Frýdek, Kadlec, s cizinců pouze Costa (zaslouženě). Shodneme se ale v tom, že Stanciu je problémový hráč a v kabině Slavie by nemusel dělat dobrotu.

   • Tady: astv 28.6.2019 na 11:29
    Jako sparťan jsem těžko kousal Váchu s Dočkalem až se z nich postupně stali mí oblíbenci. Ale představa, že mi ve Spartě běhá třeba pět bývalých slávistů, mě nenechává klidným a v žádném případě bych to nechtěl. Navíc Stanciu ze sebe dělal opravdu velkého sparťana a divím se slávistům, že takového hráče by chtěli. Je dost problémový a pokud nehraje mužstvo, nehraje ani on.

  • Ty ses guma 😀😀😀…Kdyz mluvis o ty hrdosti, vzpomen si na zoldaka Ericha Brabce….a pak si precti, cos napsal 😀😀😀🤦🏻‍♂️

   • Erich Brabec, který se netajil tím že je Bohemák? Nevadil, naopak byl v pohodě a dodnes ve Spartě pracuje. To spíše slávisté pěkně prskali když měli “poslouchat kapitána”, kterého Jábulím po vylepení billboardů vyhnal :-))))))))

 5. Výborně, doporučuji Slavii internaconalizaci – a roz…ání kabiny …..Váš Sparťan. Nic mi neudělá větší radost. :-)))
  Že to nepochopili letenští exoti mne fakt štvalo od začátku, ale po téhle zkušenosti dělat stejnou chybu? to je snad na Nobelovku za blbost.

  • Jsem slávista a jsem jednoznačně pro. Internacionalizace špatná jednoznačně není, ovšem v malé míře. Pokud se do kádru nabere 1-2 kvalitní noví hráči, tak jsem jednoznačně pro. Když se jich nakoupí 8 jako to zkoušeli před pár lety, tak je to katastrofa. Stanciu byl ve Spartě jeden z mála velmi kvalitních hráčů a byl to jejich asi nejzdařilejší zahraniční nákup, takže za mě jako fanouška Slavie jsem jednoznačně pro a mohl by to být velký přínos.

  • Děkujeme za tvojí starost vůči Slavii.
   Ale nevšiml jsi si jistých rozdílů. Slavie nenakoupí novou jedenáctku jako to udělala Sparta, ale doplňuje posty. Tady ta internacionalizace není tak průserová jako na Spartě. Inu, v managementu jsou lidi s hlavou a ne kamarádi za odměnu, kteří tomu prd rozumí. Až se těchto lidí Sparta zbaví a budou tam lidi, kteří fotbalu rozumí, tak pak zase pujde nahoru. Do té doby čus, váš Slávista.

 6. Mno..pro Slavii by to byl skvělej nakup. Nutno říct, že lepší fotbalista u nas asi na hřišti neběhá(Mužeme se bavit o spoustě jmen jako Souček apod..ale to je jiný typ hráče a i post a tak to tedy nemyslím). V zápasech Sparty byl světlím bodem i když kolem něj byla samo kopyta. Taky hodně běhal, vracel se, bojoval a hecoval spoluhráče. Pokud je možnost ho získat, tak Sparta bude hloupá pokud si jej nechá uniknout(navíc do Slavie)

 7. Tyto články jsou hnůj psané naprostým imbecilem.A co se týče Slavie,tak tam ta mentalita zřejmě taky malinko schází.Rivalita v ochozech a managersky jsou jak teplý bratři.

 8. SPARTA HO PREPLATI:-) A BUDE KLID.UTICHNOU EMOCE A BUDE MIT TVORIVEHO HRACE S MOZKEM JAKO ALTERNATIVU ZA B.DOCKALA….

 9. Jen ať plýtvají penězi, on jim brzo Číňan zavře kohoutek.
  Na důstojné účinkování v Lize mistrů prostě nemají ani s ním! Kdy to už všichni naši bafuňáři pochopí?( Sparty, Slávie, Plzně,) Možná jedno náhodně povedené utkání. Ale to soupeř musí vše podcenit, a postavit béčko.

 10. 😀😀😀 cekal jsem, ze titulek “ …zajde Slavia daleko”…cekal jsem nejaky vysvetleni, proc je to podle titulku melo byt pres caru…a ono je to jen konstatovani jeho pusobeni v cesky lize. Ano hral za Spartu. No a❓ Stejne jako Husbauer, Deli, Sykora, Hovorka…stejne jako Blazek, Poborsky, Berger, Horvat a vlastne i Labant naopak. Jestli bylo neco pres caru, slo o prestup zradce Ericha Brabce. Ve dvou sezonach mistr ligy se Slavii a jako kapitan presel do Sparty…Ale na to redaktor uz nemyslel, kdyz psal titulek co❓ Co si budem rikat, az na par vyjimek to jsou zoldaci. A Vy se jim divite❓ Taky chcete za svoji praci nejvetsi honorar. Kdyby Vam 2 firmy za stejnou praci platili (priklad) 100 000 a 200 000, kam pujdete❓ jasne-ze skocite po dvojnasobnym platu. Reci nereci a sliby nesliby…Stanciu je podle me dobrej hrac, co se snazi v klubu kde pusobi odevzdat co nejvic. Bylo to videt celej podzim. Byl jedinej, kdo Spartu tahl. S pomoci kabiny Slavie a hlavne pod Trpisovskym by se dokazal dostat hodne vysoko…Podle me kdyz to klapne, Slavie by mohla zopakovat tazeni Evropou z posledni sezony. Tvl to jsem se zase po case rozepsal….diky za Vas cas. Mejte se vsichni krasne, a uz aby to zacalo. Neni na co v ty TV koukat 😀😀😀

 11. ikona co neodejde dokud neco se spartou nevyhraje prichazi zpet:-) Jakkoliv je to rumun…a kazdej rumun by mel byt ve sparte budu mit radost z toho ze bude nekde jinde a nasere kazdyho spartana. Bude sranda doufam:-)

  • Proč by měl nasírat sparťany? Pro nás je podstatné že Sparta opět zvítězila nad Slávií při přestupech Trávníka a Kozáka, Stanciu není na pořadu dne a je nám volný.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Manuel Neuer opět ukázal svou velikost! Nastal čas jej začít považovat za nejlepšího brankáře všech dob

Manuel Neuer má 34 let, nicméně to mu nebrání v předvádění fantastických výkonů, kterými pomáhá svému Bayernu v získávání cenných trofejí. A že už jej kdekdo odepsal? Nevadí. Neuer totiž ještě neřekl svá poslední slova a nyní nadešel čas, aby byl konečně doceněn tak, jak si zaslouží a jak se patří!

Sevilla odolávala až do prodloužení, Bayern si však došel pro čtvrtou trofej v tomto roce!

Bayern získal čtvrtou trofej v letošním roce! Superpohár UEFA mezi vítězi Ligy mistrů a Evropské ligy však došel až do prodloužení, Sevilla totiž velice dlouho vzdorovala i přes dominanci bavorského celku.

Plzeň postupuje! Přesvědčivý výsledek však shazuje nepřesvědčivý výkon

Viktoria Plzeň dokázala porazit dánského soupeře a postupuje do posledního předkola Evropské ligy. Přesvědčivý výsledek 3:0 však shazuje nepříliš přesvědčivý výkon.