Spojte se s námi

Fotbal

Pokud Arsenal vyhraje další tři kola, získá titul, myslí si ikona Gunners

Premier League se překlopila do poslední třetiny a na čele zůstává i nadále Arsenal. První velkou krizi ustál a poslední čtyři kola dokázal vyhrát. Byť to jeho fanoušci odnesli pár lety života.

Publikováno

dne

Premier League se překlopila do poslední třetiny a na čele zůstává i nadále Arsenal. První velkou krizi ustál a poslední čtyři kola dokázal vyhrát. Byť to jeho fanoušci odnesli pár lety života.

Posledních 14 dní bylo z pohledu Arsenalu hodně hektických. Na půdě Aston Villy prohrával od páté minuty, po vyrovnání inkasoval na 1:2, přesto vytrval až do konce a v nastavení utkání zlomil ve svůj prospěch.

Poté Gunners na hřišti Leicesteru ubojovali triumf 1:0 po nepochopitelně odvolaném gólu Leandra Trossarda a doma přejeli Everton 4:0. Následovat měla domácí formalita s Bournemouthem, ze které se ale stal boj do posledních vteřin.

„Když Senesi zvýšil na 2:0 pro Bournemouth, řekli byste si, že z toho Arsenal vyjde přinejlepším s remízou. Thomas Partey s Benem Whitem ale srovnali a Reiss Nelson parádním gólem rozhodl,“ shrnul sobotní utkání pro Sky Sports Paul Merson.

Arsenal inkasoval již v deváté vteřině utkání, zásah Philipa Billinga se zapsal do análů Premier League jako druhý nejrychleji vstřelený. Favorit brzký gól ovlivnil, v první půli jeho kombinace nezvykle vázly.

Po druhém inkasovaném gólu v 57. minutě ukazoval Mikel Arteta klid, klid. A Gunners opravdu zůstali u svého stylu, čtyři minuty poté snížili, v 70. vyrovnali, a přestože sudí neodpískal dvě zjevné penalty, v 97. minutě Gunners vývoj opravdu otočili.

„Vyhrají ligu. Jednoduše si jdou za svým a nezajímá je, když ztratí. Nyní vyhráli čtyřikrát v řadě, přitom si vzpomeňte, jak na tom byli předtím – třikrát za sebou nevyhráli,“ pokračoval bývalý útočník Arsenalu.

Arsenal díky triumfu udržel pětibodový náskok na druhý Manchester City, hlavně ale výhrou z nastavení získal obrovskou psychickou pohodu. Podobné vydřené body potěší paradoxně nejvíce.

Gunners se navíc těší z příjemného losu. Do repre pauzy vedle Evropské ligy Arsenal vyzve venku Fulham a doma Crystal Palace. Na startu dubna se Arsenal rozehřeje proti Leedsu, poté přijde na řadu nejtěžší pasáž ročníku.

„Jsou výborní a následující tři zápasy budou pro mě určující. Pokud je vyhrají, získají titul,“ dodal Merson.

Zdroj: Sky Sports

Reklama

Oblíbené