Pohledem Viktoriána: Proskeho chyby mě štvou. Spekulacím o korupci se nelze divit

Viktoria Plzeň se po slabém období potřebovala vrátit na vítěznou vlnu a to se jí proti Slovanu Liberec povedlo. Díky gólům Procházky, Hořavy, Krmenčíka a Hlouška zvítězila 4:1. Ale o výsledku a výkonu Plzeňských se po zápase nemluví – utkání totiž hrubě ovlivnil rozhodčí Proske, který ve 28. minutě měl vyloučit domácího kapitána Hubníka, ale k údivu všech tak neučinil. Naopak – o dvě minuty později šel do sprch hostující Baluta, který ještě pod vlivem emocí hloupě fauloval Kayambu. Duel rozeberu v tradičním pozápasovém blogu Pohledem Viktoriána.

Zdroj: fcslovanliberec.cz

Na začátku se zpětně vrátím k utkání ve Zlíně: líbila se mi hra směrem dopředu. Zlín hraje ve formaci 3-4-3, což Viktorii při výstavbě útoku sedí. Dokáže využít početní převahy po stranách hřiště. Hlavně levá strana fungovala tak, jak měla, a výborně si vedl také Kayamba. V defenzivní fázi to ale byla jedna velká slabota. Fastav si vypracoval čtyři velmi dobré situace na vstřelení gólu, což je nepřípustné!

Wágner je naštěstí nejslabší zakončovatel v lize a proměnil jen jednu šanci. Remíza byla naprosto zasloužená. Nechápu, jak může tak zkušený tým zvolnit po vedoucí brance. To bylo hrozné. Místo aktivní hry a kontrolování tempa se viktoriáni stáhli do bloku a snad si mysleli, že se zápas dohraje sám. Nedohraje! Krásně to po utkání řekl Pavel Vrba: tuto ztrátu si hráči musí vyříkat sami…

Teď již k duelu proti Liberci. Nerozumím, proč Vrba v sestavě upřednostnil Hubníka před Pernicou. Myslím si, že druhý jmenovaný by byl lepší náhradou za vykartovaného Brabce, protože je rozehranější a disponuje kvalitnější rozehrávkou. Ale Vrba se rozhodl pro Hubníka a málem se mu to vymstilo.

Viktoriáni do zápasu skvěle vstoupili, což se letos stalo tradicí. Slovan se sice snažil o svůj typický presink s vysoko postavenou obranou, ale v prvních minutách si s tím domácí dokázali poradit. A měli obrovskou šanci, když se Krmenčík řítil sám na Nguyena, ale liberecký brankář střelu po zemi výborně vykopl. Zákrok byl sice perfektní, ale Krmenčík musí podobné situace zužitkovat. V této sezoně se mýlí nezvykle často. Viktoriáni se přesto mohli dostat do vedení. Téměř okamžitě po neproměněné šanci běžel do zajímavé příležitosti Řezník, před vápnem ho jednoznačně podrazil Kačaraba, ale faul se nepískal. Proskeho chyba číslo jedna.

V úvodu utkání platilo znamé fotbalové pořekadlo nedáš, dostaneš. Malinského těsně za rohem vápna fauloval Řezník, Baluta si vzal míč a s pomocí teče Kayamby otevřel skóre. Ke gólu vůbec nemuselo dojít, kdyby Kaymba míči neuhýbal. Ale místo jednoduchého odhlavičkování do bezpečí zvláštně uhnul a balon se zakroutil mimo dosah Hrušky. Hloupý gól. A před brankou udělal Proske svou druhou chybu – Řezník měl za podražení Malinského obdržet žlutou kartu.

Po otevření skóre převzal iniciativu Slovan, dařilo se mu narušovat rozehrávku domácích agresivním presinkem a v defenzivě tak neměl problémy. Přesto inkasoval, když Hořavu před vápnem fauloval Kačaraba a Procházka s pomocí teče srovnal skóre. Před gólem udělal Proske chybu číslo tři – Kačarabovi měl dát žlutou kartu.

Nejvíce se probírá Proskeho chyba číslo čtyři. Hubník měl balon v klidu pod svou kontrolu, ale z úplně nepochopitelných důvodů si ho předkopl, byl u něj pozdě a skluzem na kotník sejmul Malinského – jasná žlutá. Ale Proske absolutně nepochopitelně odpískal pouze faul a Hubníkovi kartu neudělil. Žlutou dostal pouze Baluta za protesty…

O dvě minuty později se běžel do brejku Kayamba a zezadu do podrazil právě rumunský záložník, Proske správně vytáhl žlutou kartu a Baluta šel do sprch. Při odchodu ze hřiště ukazoval palec nahoru a šustění penězi, což mělo symbolizovat prodaný zápas. A zcela upřímně – vypadalo to tak. Proč Proske nedal Hubníkovi červenou, když šlo o naprosto jasnou situaci? 

Opět se Plzeň spojuje s korupcí a nadává celá republika. Štve mě to, protože se jim nelze divit. Takto hrubě ovlivnit utkání, to opravdu vypadá účelově… Navíc když to v případě Proskeho není poprvé. Vůbec nechápu, proč ještě pořád píská první ligu. Na konci minulé sezony byl vyřazen z listiny pro první i druhou ligu a tak to mělo zůstat. Proske ven!

Nevyloučení Hubníka poté naprosto změnilo ráz zápasu. Liberecké napadání přestalo být účinné, Plzeňští začali dominovat a trpělivou kombinací si vytvořili šance. Ve 44. minutě srovnal Hořava po centru Kalvacha a v 52. minutě zvýšil na 3:1 Krmenčík po precizním pasu Hlouška.

Do 70. minuty neměli viktoriáni žádné problémy, kontrolovali výsledek a bylo vidět, že si věří. Ale dvacet minut před koncem jakoby zvolnili podobně jako ve Zlíně a dovolili Liberci dvě velké šance, které naštěstí Musa ani Mara nevyužili. Ovšem podruhé za sebou takto zvolnit značí o špatném příštupu, který se příště nemusí vyplatit…

V závěru přidal čtvrtý gól Hloušek, když se k němu se štěstím odrazila střela Kayamby. Konžský křídelník musí výrazně zlepšit chování ve finální třetině hřiště, protože situace většinou řeší špatným způsobem. Při brance Hlouška měl štěstí, že Nguyen míč vyrazil. 

Následuje reprezentační přestávka a po ní Viktorii čeká vcelku jednodušší los. Nejprve vyrazí do Karviné, poté přivítají Bohemians a jediný náročný duel by měl být na Slovácku. Podzimní část uzavřou proti Teplicím.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Že já tyhle srance zaslepenýho Plíseňáka vůbec otevírám. Jisté okamžiky pomineme, gól do sítě duplicitní Viktorie je prachsprostá náhoda a omyl, zato všechny plzeňské jsou precizně vypracované situace. A když už je to naprosto do očí bijící nakloněná rovina rozhodčích, tak jen tak mimochodem vyjádříme politování. A co těch předchozích 10 let??? Toto je už jen naprostá špička ledovce. Ale důležité jsou tři body a ty nám nikdo přes neupřímné omluvy nevezme. Prostě, dokud nevyzdechají takoví jako Berbr a plešatý Šádek, nic se nezmění.

 2. Že já tyhle srance zamrdanýho komunistickýho ruďocha vůbec čtu. Neuznanej gól v sítí sparty v posledním zápase je úplně v pořádku že? Aha vlastně, Pepik Chovanec posvětil Královcovo odvolání gólu, tak je to v pořádku. Jeden ruďoch myje ruce druhýmu, tak je to v pořádku! Máte bod šmejdi, začíná se to vracet do starých kolejí:-(

  • Ááá, potrefenej plíseňskej paznecht. Spočítal sis ubožáku, kolikrát byla letos rozhodčími poškozená Sparta a kolikrát Plzeň? U Plzně snad do nuly napočítáš i ty po studiu pomocné školy, ale u Sparty ti obě ruce stačit nebudou. A chovej se slušně magore, 5-tý slovo si vypouštěj doma na matku a fotra a 6. slovo je jen tvoje mokrý přání, jasný?

   • Ty posranej smradlavej ruďochu, musíš si uvědomit, že každej kdo nesnáší spartu protože je a vždy byla protekční nemusí být z Plzně. To ta tvá dutá hlava ale asi nepobere když ti napíšu, že su z Brna:-)
    96% národa to vidí, jen vy 4% rudá komunistická buzerantská menšino si stojíte za svým:-)
    Ale nedivím se, jsem jen rád že jsem tě rozčílil

    • Je mi líto, nerozčílil, ale pobavil. Jsi mentální chudák. Už dlouho trpíte ve II. lize, že jste neochutnali plzeňskou rovinku, co? Třeba až se podaří za 5-10 let nakouknout do první ligy, získáš novou zkušenost :-))) U ligových týmů už není nikdo, kdo by to nepocítil. Ale z tebe spíš mluví brněnská malost. Jinak jsem z Olomouce, abys lépe zaměřil svoje blitky. No nic, až skončíš s tím nesmyslným a nelogickým spojováním Sparty, komunistické ideologie a homofobie, tak se zhluboka nadechni a spočítej ty zářezy v letošním ročníku, ať se bavíme k tématu.

     • Říkal jsem správně, že to ta tvoje hlava nepobere jak vidím:-)Čekal jsem, že budeš někde přímo z Letné a ukážeš svou velikost tím, že napíšeš něco velice vtipnýho o zatáčce před Vídní, ale ty místo toho začneš psát o druhé lize Zbrojovky o které tady taky nebyla vůbec řeč:-)
      Olomouc mám rád, ale ta naštěstí s rovinou sparťanských rozhodčích nemá taky nic společnýho, takže nevím proč bych se na ni měl zaměřovat? Přečti si to všechno ještě jednou, dvakrát, nebo víckrát pomalu a popřemýšlej.
      Opravdu ve své rudé slepotě věříš tomu co říká 4% menšina národa? Sparta že nebyla protekční komunistický klub? Buď jsi hodně mladý a to by tě omlouvalo, nebo jsi klasickej nabubřelej rudej 4% žvanil. Tipuju to druhý a za chvíli čekám, že se tě tady zastane bukvice Mycwa, Mycwička, nebo Mumla, což je všechno jedna osoba která pořád něco mumlá a nebo vyhrožuje pěstičkama:-)

 3. No, znali lide fotbaloveho prostredi jiste vi, ze Proske je kun Ozaniaka ktery pod Berbrovou taktovkou ma na starosto Moravu. Jak jednoduche. Prece si kluci nenechaji vzit takovy vyhodny byznys. Policie mlci a kdyz nemlcela , odnesl to Hornik. Tady se nechce nic zmenit a kdyz vymrou Berbrove a jejich prave ruky, jsou nachystani na okresnich vyborech vychovane jejich deti.

 4. Utkání v Plzni jsem neviděl, ale z jiných utkání mám dojem, že slovo komentátora je víc než slovo boží. Novinář je pátej velmoc.

 5. Viktoriáne, místo na rozhodčího si stěžujte na plzeňské (tedy vaše) vedení – nemyslíte si snad, že to Proske dělal (nevyloučení Hubníka) ze svého potěšení … Komentář vyznívá vlastně jen jako láteření nad zlovolností sudího – proč stále píská ligu atd. – on byl ale jen nástroj. Píšu jako sparťan, který “leze kanálama” pokaždé, když vyhrajeme po nějaké “chybě” rozhodčího – nikdy se potom nestydím za rozhodčího, ale za náš tým a zejména vedení. Kéž fotbal nějak najde cestu z toho svinstva – fandím tepličákům, aby nezůstali sami v kritice poměrů …

 6. To Papech
  Prvně v životě čtu názor od sparťana který má hlavu i patu. Kdyby jste byli takový všichni, tak ta nenávist k vám od 96% národa nebude. Respekt a to moje dřívější všeobecné oslovení na sparťany na tebe neplatí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Přestupový trh v Extralize: Davida Kašeho lanaří Sparta, Sobotka by mohl zůstat. Zlín posiluje, Kometa tratí 

Kdeco nám už teď naznačuje, že přestupové období před začátkem další sezóny bude letos mimořádně plodné. Jen co Sparta vyletěla z bojů o Masarykův pohár, už se v jejich organizaci mluví o velkých změnách.

Je to oficiální. Všech šest klubů Premier League opouští Superligu

Ve dnech minulých visela nad fotbalovou Evropou obrovská mračna. Vypadá to však, že se žádná ukrutná bouře konat nebude, všech šest týmů Premier League potvrdilo svou neúčast v nově vzniklé Superlize.

Absence Krejčího může být pro Spartu fatální! Variant na stopera již moc nezbývá

Pražská Sparta v úterý oznámila pro fanoušky nemilou zprávu. Ladislav Krejčí mladší má zlomeninu v zánártní kůstce na noze a sezóna 2020/21 pro něj skončila. Trenéru Pavlu Vrbovi tak vypadla další varianta na post stopera.