Liga mistrů

Pogba: Viděli jsme Barcelonu, kterou můžeme porazit

Manchester United prohrál domácí zápas s Barcelonou 1:0, Rudí ďáblové dokonce ani nezaznamenali střelu na bránu. Paul Pogba však ví, že o postupu ještě není rozhodnuto.

“Viděli jsme tým, který můžeme porazit. Pokud bychom tomu nevěřili, tak jsme bez šance. Věříme, že je můžeme porazit. Je to Barcelona, ale my jsme zase Manchester United, hrajeme v Lize mistrů stejně jako oni a samozřejmě můžeme postoupit,” prohlásil francouzský záložník po zápase.

Pogba věří, že jeho týmu může pomoct obrat proti PSG v osmifinále, kdy pařížský klub na Old Trafford vyhrál 2:0, v odvětě se ovšem po výhře 3:1 radovali hráči Manchesteru.

“Dostane se jim to do hlavy, viděli, co jsme proti PSG dokázali. Budou samozřejmě na vlastním stadionu sebevědomí, ale uvidíme.”

Samozřejmě si také uvědomuje, že celý tým ze sebe bude muset vydat to nejlepší, pokud si chce zajistit místo v semifinále. Barcelona na svém stadionu prohrála naposled na začátku listopadu, kdy podlehla 3:4 Realu Betis.

“Nesmíme jim nabízet příležitosti vstřelit gól a sami musíme být před jejich brankou nemilosrdní. Prohráváme 1:0 a jedeme na Nou Camp, ale věříme, že máme šanci. Musíme věřit. Je to Liga mistrů, víme, že jim můžeme ublížit.”

Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Liga mistrů

Opět jsme pro smích celému Slovensku, řekl po šokujícím vyřazení Slovanu brankář Greif a zkritizoval celý tým

Slovenský mistr Slovan Bratislava si ve středu uřízl pořádnou ostudu, když překvapivě vypadl s černohorskou Sutjeskou už v prvním předkole Ligy mistrů. Výkon celého týmu po zápase ostře zkritizoval brankář Dominik Greif.

“Nedá se to nijak obhájit. Opět jsme pro smích celému Slovensku. Celý rok se nám budou smát. A zaslouženě,” uvedl Greif ve videorozhovoru, který však záhy Slovan ze svých facebookových stránek smazal.

Greif pokračoval ve velmi kritickém tónu i nadále. “Těžko se mi hledají slova. Nechci tady vybouchnout, protože bych řekl něco, co by mě později mrzelo. Kdybych řekl, co si myslím, dopadlo by to velmi zle. Takhle můžu říkat jenom klišé.”

Slovan v obou zápasech dostal vyrovnávací branky v nastavení, což samozřejmě Greifa neponechává klidným. “Dvakrát to samé. Můžete na ně hučet, aby se to už nestalo. Nerozumím tomu. S takovými výkony si nezasloužíme jít dál. Co bychom tam vůbec dělali?” nešetřil dvaadvacetiletý brankář kritikou.

Ten rovněž přiznal, že se týmu bude hledat další motivace velmi těžce. “Neumím si představit aktuální motivaci. Celý rok se na to chystáme a potom to takhle dopadne. Je to vážně výsměch,” uzavřel rozhovor Dominik Greif.

Liga mistrů

Ostuda! Slovenský mistr podlehl Sutjesce po pokutových kopech a loučí se s Ligou mistrů už po prvním předkole!

Tak tohle nikdo nečekal. Když byla Slovanu Bratislava vylosována Sutjeska, jakožto soupeř pro první předkolo Ligy mistrů, očekával se hladký průběh obou zápasů a snadný postup pro Slovan. Opak je ale pravdou. Oba zápasy skončily 1:1 a následné prodloužení branku nepřineslo, a tak došly na řadu pokutové kopy. Po nich se radoval černohorský mistr, který si tak došel pro šokující postup.

Podle předpokladů měl v prvním poločase územní převahu Slovan, avšak do žádné větší příležitosti se nemohl dostat. Naopak Sutjeska vycházela ze zabezpečené obrany a hrozila rychlými protiútoky.

Oběma týmům scházela kvalita ve finální fázi, a tak první větší příležitost mohli fanoušci vidět až ve 36. minutě. Hostující Holman přesným pasem dokázal vysunout Mohu, jehož následná střela jen těsně minula vzdálenější tyč.

Z domácích byl v prvním poločase nejaktivnější Kojaševič, ale když ani jeho střela z přímého kopu těsně před koncem první půle brankáře Greifa nijak zvlášť neohrozila, šlo se do šaten za bezbrankového stavu.

Slovan začal druhý poločas aktivněji a hned ve 49. minutě byl za to odměněn úvodní brankou. Centr se ve vápně dostal k Mohovi, jenž se šikovně uvolnil a poslal míč pod sebe na Andraže Šporara, který jeho přihrávku doklepl do prázdné brány – 0:1.

Sutjeska najednou musela svou hru vytáhnout, což vedlo k šanci o pár minut později. To Četkovič postupoval úplně sám na Greifa, jenže následnou střelu poslal vedle. Na druhé straně mohl jít Slovan do dvoubrankového vedení, nicméně z rohového kopu orazítkoval jeden z hráčů pouze tyč soupeřovy brány.

Sutjeska ke konci zápasu zvyšovala svou aktivitu, ale do žádné větší šance se stále nemohla dostat. Nicméně ke vstřelení branky jí stačil roh z 93. minuty. První hlavičku sice dokázal ještě Greif vyrazit, avšak jen k nohám Aleksandara Šofrance, který pak nasměroval míč do prázdné brány a poslal tak zápas do prodloužení – 1:1.

V prodloužení Slovan zamkl soupeře na jeho polovině. Na herním projevu slovenského celku šla však vycítit frustrace z pozdní vyrovnávací branky, a tak po celých třicet minut bylo k vidění mnoho ztrát a nepřesných přihrávek způsobených vinou nervozity. To samozřejmě vyhovovalo domácím, kteří si tak bez problému došli až k penaltovému rozstřelu.

O rozhodující branku se postaral Bubanja ve čtvrté sérii. Slovanu se ještě naskytla příležitost odvrátit katastrofu, když v páté sérii Bulatovič neunesl tíhu okamžiku a branku trestuhodně přestřelil. Nicméně po něm přišel na řadu Šporar, kterého fantastickým zákrokem vychytal Giljen a stal se černohorským hrdinou.

Sutjeska tak šokovala fotbalovou Evropu, když si vyšlápla na Slovan Bratislava a postoupila do druhého předkola Ligy mistrů.

Evropská liga

UEFA zveřejnila odměny za účast v Lize mistrů a Evropské lize pro sezónu 2019/20

Od

Nová sezóna se pomalu, ale jistě blíží a předkola Ligy mistrů i Evropské ligy už jsou v plném proudu. Kluby z celé Evropy zde bojují nejen o prestiž a možnost zahrát si proti těm nejlepším, ale i o výraznou finanční injekci.

Lize mistrů se neříká milionářská soutěž jen tak pro nic za nic. Za účast v této soutěži, od její skupinové fáze, si kluby přijdou na slušné jmění. Dostat se tam není snadné, ale pokud vyjde alespoň Evropská liga, nemusí klub držet smutek, i tam obdrží nemalé peníze.

A kolik to tedy vlastně dělá? Co se týče Ligy mistrů, tak tam kluby hrající skupinovou fázi obdrží 15,25 miliónů eur. V případě vítězství pak dalších 2,7 miliónů eur. Když dojde na remízu rozdělí si oba kluby 900 000 eur. Týmy ve skupině mají pak navíc bonus za umístění, který se stanoví pořadím v tabulce koeficientu.

Na osmifinalisty čeká sladká odměna ve výši 9,5 miliónů eur a pro čtvrtfinále náleží prémie ve výši 10,5 miliónů eur. Pro čtyři nejlepší evropské kluby je pak připraveno 12 miliónů eur.

Pro finálové klání o nejlepší tým Evropy je pro oba aktéry vyměřena odměna ve výši 15 miliónů eur a pro vítěze pak další 4 milióny navíc. Sečteno a podtrženo, hrát Ligu mistrů se vyplatí.

Evropská liga oproti tomu nenabízí až tak závratné sumy, ale i tak se nejedná o malé částky. Týmy, které hrají skupinovou fázi obdrží 2,5 miliónů eur. Za vítězství je prémie ve výši 570 000 eur a za remízu 190 000 eur.

Pro kluby z Fortuna ligy, které se v Evropě neřadí mezi nejbohatší, to je velká motivace. Už jen za účast ve skupině Evropské ligy, což je pro české kluby reálný cíl, obdrží téměř 64 miliónů korun, což už je suma více než zajímavá.

Slavia a Plzeň může dokonce pomýšlet na skupinu Ligy mistrů, pokud se dostanou přes předkola, a obdržet tak v přepočtu přibližně 390 miliónů korun. Do této částky nejsou započteny bonusy za umístění a bonusy za výhry či remízy. Například Plzeň si za účast v uplynulém ročníku skupinové fáze Ligy mistrů přišla na tři čtvrtě miliardy korun.