Reklama

Podroužek: Sparta může mít vliv na Evropu jako Ajax

Jan Podroužek se v podcastu Kudy běží zajíc rozpovídal o práci Sparty s mladými hráči. Kvalitu její akademie přirovnal k jedné z nejlepších, ne-li nejlepší. K AFC Ajax Youth Academy.

Vedoucí fotbalové sekce Deníku Sport Jan Podroužek týden co týden v rámci pořadu Kudy běží zajíc rozebírá s Ondřejem Novotným, spoluvlastníkem organizace Oktagon MMA, aktuální domácí fotbalové dění.

Ve čtvrtečním díle se přes chyby rozhodčích ve víkendových zápasech a dobrou formu Martina Hály z Olomouce dostali až ke sparťanské krizi. Řeč byla o alibismu Pavla Vrby, řešilo se i jeho odvolání.

Na téma náhrada za Vrbu se Podroužek rozpovídal o kvalitě akademie Sparty a naznačil, že by se nebál dát šanci někomu z trenérů, kteří pracovali s mladými. Kvalitu mládeže letenských dokonce přirovnal k té, kterou se chlubí Ajax Amsterdam.

„Ten efekt může být obrovský. Nechci to přehánět, ale Sparta může mít do velké míry na Evropu mít stejný vliv, jako má Ajax. Doopravdy může mít. Má na to sílu.”

Novotný s úsměvem reagoval, že to novinář Deníku Sport trochu přehání. Podroužek argumentoval s tím, že sparťané z juniorských kategorií se rychle prosazují v A-týmu.

„Myslím si, že moc ne. Ten princip je v podstatě podobný a hráči, kteří lezou ze Strahova, jsou ve velké míře připraveni na velký přestup. Na velkou kariéru. A to už není takový rozdíl od Ajaxu.”

Zároveň si ale uvědomuje, že Sparta nemá finanční prostředky na přivádění hráčů z ekonomicky nejvyspělejších zemí. Sparťanská akademie se od té Ajaxu, či jiného týmu fungujícího podobným způsobem, liší tím, že většina “finálních produktů” je českého původu, zatímco třeba holandské celky vychovají velké procento afrických hráčů.

„Rozdíl mezi Ajaxem a Spartou vždycky bude v tom, jaký dosah bude mít ten klub celosvětově. Ten bude mít Ajax vždycky větší. Ajax daleko lépe přitáhne šestnáctiletého kluka z Argentiny, z celé Evropy i zámoří.”

A co Podroužek od Sparty a celkově českých klubů očekává směrem do budoucna? Sbírání talentů z menších zemí s horšími ligami a podmínkami.

„My se budeme soustředit na země s mnohem horší ekonomickou situací, než je ta naše. Toto Ajax tolik řešit nemusí, tam jsou z tohoto pohledu mnohem dál,” dodal Podroužek.

Zdroj: Kudy běží zajíc

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Autor článku neuvádí žádný parametr pro svá tvrzení, dozvěděli jsme se pouze, že míč je kulatý a tráva je zelená.

  2. Any to utech plejeru vidíme. Když ještě ve dvaceti o nich mluví jako o nadejich které nemohou táhnout mužstvo.

  3. Co to v tom článku plácáte ! V Africké akademii pokud máte skauta s čichem na kvalitní mladé hráče koupíte 18 letého kluka za 100-200 tis.€ což i pro Spartu nemohou být velké peníze ale tam jde o jiné věci – v 1.řadě Spartě chybí skutečný kvalitní skauting kde mají oko na kvalitní fotbalisty a makají pro Spartu 300 dní v roce – za 2. Nechuť pracovat a vybrušovat nějaké 2-3 talenty z Afriky a čekat že do 3 let se minimalně 1 z nich prosadí a pujde ze Sparty za min. 5 mil.€ – lenost pohodlnost těch současných skautu+ nulové kontakty Africkým směrem – A proto by Sparta měla angažovat Costu jako skauta pro Afriku a mentora pro mladé talenty z Afriky ve Spartě ! Byly by to daleko lépe investované peníze než 1mil.kč měsičně do T.Rosického 1mil.kč měsičně do Pavelky a Krejčiho st. + další miliony měsičně pro ruzné parazity přiživující se na hloupém Křetinském !

    • Vyjímečně s tebou souhlasím, ale mám pocit, že s Costou takové plány skutečně jsou, alespoň se o tom mluvilo, když končil kariéru, že bude pro Spartu pracovat i dále.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené