Podpoř sbírku ‘Miloš Bosančič pro Liama’ a získej dres Liberce s podpisy hráčů

Nadační fond Revenium, projekt Ruik.cz a fotbalový klub FC Slovan Liberec se společně s Milošem Bosančičem rozhodli podpořit chlapečka Liama, kterému byla v roce 2010 diagnostikována akutní lymfoblastická leukémie (akutní nádorové onemocnění krvetvorby), a to prostřednictvím sbírky ‘Miloš Bosančič pro Liama’.

Liam žije v Liberci, kde Miloš Bosančič působil v FC Slovan Liberec v letech 2009-2013 a znovu pak 2016-2018. Proto z iniciativy hráče, za podpory jeho bývalého klubu, tato sbírka vznikla. Záštitu nad sbírkou poskytl Nadační fond Revenium, který se dlouhodobě zabývá pomocí zdravotně znevýhodněným osobám.

Za Revenium je patronkou sbírky Nikola Martinková, která v minulosti s péčí o chlapce rodině pomáhala, a spolu s ní iniciátor sbírky Miloš Bosančič, kterého příběh chlapce zaujal natolik, že se rozhodl rodině pomoci.

Liamovi se zákeřné nádorové onemocnění nakonec podařilo pokořit, bohužel během léčby přišla další rána – nešťastnou náhodou vdechl tabletu – lék, který používal při své onkologické léčbě – a dusící se upadl do bezvědomí. Po týdenním udržování v kómatu se probudil s diagnózou Afasie (ztráta řeči) a Apraxie (ztráta kontrolovaného pohybu), s čímž se potýká dodnes.

Liam se 11. 6. 2006 a do věku 3 let si užíval život jako každé zdravé dítě. Bohužel kvůli několika událostem mu byla sebrána možnost na obyčejný život, kterým žijí miliony dětí, aniž by si uvědomovaly, jaké štěstí vlastně mají.

Letos v dubnu tomu bylo přesně 10 let, co se jeho život nadobro změnil – přesto on i celá jeho rodina nic nevzdávají. Liam je krásný a šikovný kluk, který třebaže nedokáže nic říci, je z něj cítit, že vnímá vše, co se kolem něj děje. Jeho životní příběh je o neskutečné síle bojovat a žít.

Za měsíc chlapec oslaví své 14. narozeniny – pojďme mu přichystat krásný narozeninový dárek a výtěžkem vybraným v rámci sbírky ulehčit život jemu i jeho mamince, která v této nelehké době stojí v první linii.

Jak tedy můžete Liamovi pomoci?

Zašlete do 10. 6. 2020 libovolnou finanční částku na sbírkový účet NF.

Revenium: 115-8463270257/0100, a to pod variabilním symbolem: 102020. Do poznámky uveďte město, ze kterého jste, a emailové spojení na Vás.

Tímto darem pomůžete nejen Liamovi, ale také jeho mamince, která se o něj musí celodenně starat, a to i přesto, že je v rámci své práce na pozici zdravotní sestry každý den vystavena možné koronavirové infekci.

Proč chceme znát Váš email?

Po skončení sbírky vylosuje Liam s pomocí své maminky jednoho štědrého dárce, který dostane dres s podpisy všech hráčů FC Slovan Liberec.

A na co vybrané finanční prostředky poputují?

  • Nákup Peg Sonda Mick Key, která umožňuje přímý přístup do žaludku. Je malá, šetrná a mění se každé tři měsíce. Bohužel není hrazena pojišťovnou. Touto sondou je Liam několikrát denně krmen a je pro něj nezbytně nutná.
  • Rehabilitace TheraSuit, která Liamovi velice prospívá a dělá díky ní veliké pokroky.
  • Potřebné pomůcky, které nejsou hrazeny pojišťovnou.
  • Asistenční služby.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Problém na trase Slavia-Liberec? Od sezony 2021/22 má dojít k regulaci hostování

Obchody mezi Slavií a Libercem se v posledních letech staly tradicí a jakousi normou. V právě probíhajícím přestupovém období už to ale...

Fortuna liga zná svůj rozpis! V prvním kole bude Zbrojovka hostit Spartu, Zlín v derby přivítá Slovácko

Je rozlosováno! Fortuna liga zná svůj plán pro novou sezonu. Fanoušci se můžou těšit na 34 ligových kol. Start soutěže je stanoven...

Konec Nedvěda v Juventusu? Majitel je nespokojen a plánuje čistku

Blíží se konec Pavla Nedvěda v nejlepším italském celku? Dle italských webů se jeví tato varianta velmi pravděpodobně. Majitel je nespokojen se...