Podívejte se na Messiho zkrat, za který viděl červenou kartu. Jak dlouho bude chybět? Hrozí trest až 12 zápasů

Lionel Messi poprvé v Barceloně viděl červenou kartu. A nutno dodat, že naprosto oprávněnou. Ve finále španělského Superpoháru vedli Katalánci ještě v 90. minutě 2:1, nakonec ale odešli s prázdnou a třiatřicetiletý Argentinec předvedl na své poměry nevídaný blikanec.

Zdroj: Twitter | Valentin Wainerman

Ve 40. minutě utkání otevřel skóre Antoine Griezmann, minutu nato však odpověděl Oscar De Marcos. V 77. minutě poslal Katalánce do vedení opět francouzský útočník a Barcelona mířila za první trofejí v sezóně.

V 90. minutě však utkání poslal do prodloužení klíčový muž zápasu Asier Villalibre. V souvislosti s tímto jménem ještě nastal velký rozruch.

Ihned po začátku prodloužení šlo Bilbao do vedení díky krásné trefě Inakiho Williamse. Do konce utkání poctivě bránilo a vítězství už si tak pohlídalo. Pomáhalo si k tomu všemi možnými prostředky, tedy fauly, zdržováním, zkrátka klasické nástroje k dovedení zápasu do vítězného konce.

Lionel Messi to ale nedokázal přenést přes srdce. Ve 120. minutě tak předvedl zkrat, na který u něj nejsme vůbec zvyklí. Rozehrál balón do strany a chtěl pokračovat do vápna. Již zmíněný Villalibre se mu snažil zabránit v běhu, Argentinec to neunesl a vší silou ho rukama sestřelil k zemi.

Nepochopitelný zkrat ale omlouval Ronald Koeman, trenér Barcelony. “Chápu, co se stalo. Ani nevím, kolikrát ho faulovali. Hráč se snaží driblovat a nemůže, protože pokaždé ho zfaulují.”

“Jsou to poslední momenty zápasu, jste hodně v kontaktu s rivalem. Občas se to stane, ale nemůžu říct nic. Myslím, že Messi je čistý hráč, který by měl rány spíš dostávat než dávat,” uvedl Koeman a podpořil tak spekulace, že v Barceloně to není tak úplně vždy trenér, kdo vládne.

Jak dlouho může Messi chybět? Rozhodčí Gil Manzano udělil přímou červenou kartu. Pokud komise rozhodne, že se jednalo o agresi, bude Argentinec čelit trestu na 4-12 zápasů.

Pokud se komise rozhodne pro mírný přestupek, chyběl by Leo 1-3 zápasy. Zatím je jisté, že Messi nenastoupí do nejbližších dvou zápasů – Copa Del Rey proti Cornellá a nedělní ligové utkání proti Elche.

Zdroj: marca.com, twitter, livesport.cz