Spojte se s námi

Bundesliga

Podívejte se, kolik si vydělávají nejlepší trenéři na světě. Některé částky vás dostanou!

Francouzský deník L’Equipe zveřejnil měsíční výplaty nejlepších fotbalových trenérů na světě. Ze čtyř nejlepších fotbalových lig v Evropě vždy zveřejnil 3 trenéry, kteří si vydělají nejvíce. Nejlépe je na tom možná překvapivě Diego Simeone z Atletica Madrid.

Publikováno

dne

Francouzský deník L‘Equipe zveřejnil měsíční výplaty nejlepších fotbalových trenérů na světě. Ze čtyř nejlepších fotbalových lig v Evropě vždy zveřejnil 3 trenéry, kteří si vydělají nejvíce. Nejlépe je na tom možná překvapivě Diego Simeone z Atletica Madrid.

Postupně se podíváme na nejbohatší trojlístek trenérů z anglické Premier League, španělské La Ligy, italské Serie A a německé Bundesligy. Diego Simeone je trenér, který si měsíčně vydělá nejvíce, druhé místo připadá Pepu Guardiolovi a třetí patří Jürgenu Kloppovi s Antonio Contem.

Pokud nebudeme počítat francouzskou Ligue 1, tak anglická Premier League v poslední době nejvíce utrácí na přestupech a smlouvách pro hráče. Když se podíváme na trenéry, tak ti si také mohou přijít na velmi pěkné peníze.

Pep Guardiola, který trénuje Manchester City, si měsíčně vydělá 1,89 milionu eur. V klubu působí od roku 2016 a podařilo se mu získat spoustu tuzemských trofejí, na úspěch na mezinárodní scéně však ještě čeká. Jürgenu Kloppovi a Antonio Contemu připadne dělené druhé místo, protože oba mají ve smlouvě, že si za měsíc vydělají 1,49 milionu eur.

Nejlépe placený trenér na světě působí ve Španělsku. Netrénuje však Real ani Barcelonu. Jedná se o Diega Simeoneho, který působí v celku Atletico Madrid. Tento manažer si měsíčně přijde na neuvěřitelné 3,33 miliony eur. V Atleticu působí od roku 2011 a dokázal s ním dvakrát vyhrát La Ligu.

Druhé místo ve Španělsku připadá Carlu Ancelottimu, který od minulého roku vede Real Madrid. Měsíčně si vydělá 910 000 eur. V Realu už jednou působil, bylo to mezi roky 2013 a 2015. Třetí místo získává trenér Marcelino z Athletic Bilbaa se ziskem 500 000 eur měsíčně.

Přesuneme se do italské Serie A, kde nás nejvíce zajímá Massimiliano Allegri. Tento trenér Juventusu si totiž měsíčně vydělá 1,17 milionu eur. Juventus trénoval od roku 2014 do roku 2019, v roce 2021 se opět vrátil ke kormidlu Staré dámy.

José Mourinho obsazuje v Itálii druhé místo. Jako kouč týmu AS Řím si měsíčně přijde na 770 000 eur. V závěsu za ním se objevuje Simone Inzaghi, který od roku 2021 trénuje Inter Milán. Na jeho výplatní pásce se objevuje 620 000 eur.

Poslední destinací, u které L’Equipe zveřejnilo výplaty trenérů, je německá Bundesliga. V porovnání s ostatními TOP ligami však Německo mírně zaostává. Trenér Bayernu Mnichov Julian Nagelsman si měsíčně vydělá 660 000 eur.

Po něm následuje Gerardo Seoane, který v Leverkusenu trénuje i Patrika Schicka. Tento kouč si přijde na 416 000 eur měsíčně. Třetí pozice patří Marco Roseovi z Borussie Dortmund, který si vydělá za jeden měsíc 375 000 eur.

Zdroj: L´Équipe

Reklama

Oblíbené