Podívejte se, jak rozhodčí v Mexiku zabránil gólu, střelu do prázdné brány srazil patou na roh

Zápas sedmého kola mexické ligy mezi Cruz Azul a Tolucou nabídl vedle pěti gólů i kuriózní situaci, kdy hlavní rozhodčí zabránil gólu. Zvládl poškozený tým zápas dovést do vítězného konce?

rozhodčí By Laia Solanellas, CC BY 2.0
Zdroj: Laia Solanellas | CC BY 2.0

Zápas měl být šlágrem sedmého kola. Třetí Cruz Azul ztrácel jen bod na druhou Tolucu, která se v případě výhry mohla dotáhnout na první Club America.

Domácí Cruz Azul po třiceti minutách vedl už 2:0 a ve 36. minutě byl blízko třetí trefě.

Luis Romo obehrál brankáře, poloprázdnou bránu ale netrefil tak, jak plánoval. Míč poslal pouze do tyče, od které se odrazil k volnému spoluhráči Jonathanovi Rodriguezovi.

Ten míč bez váhání poslal směrem do odkryté brány, tu ale zasáhl hlavní sudí. Z ničeho nic proběhl vápnem a patou srazil míč na roh. Domácí hráči samozřejmě protestovali, rozhodčí s tím už ale nemohl nic dělat.

Cruz Azul situace zaskočila natolik, že do poločasu dvakrát inkasoval, nakonec ale zápas v 63. minutě zvrátil ve svůj prospěch a vyhrál 3:2. Vzhledem k průběhu zápasu nutno uznat, že zaslouženě.

Zdroj: Twitter – Guardian Sport