Reklama

Podívejte se, jak bude vypadat trofej pro vítěze nové Evropské konferenční ligy

UEFA spouští od sezóny 2021/22 třetí evropskou soutěž. Konferenční liga bude pro kluby z České republiky finančně velice lukrativní soutěží a kvalitativně by pro ně mohla být (mimo Slavii a Spartu) spádovou soutěží.

Zdroj: UEFA

Po vzoru Ligy mistrů a Evropské ligy bude mít i Evropská konferenční liga svoji vlastní a originální trofej. Zcela upřímě je velice povedená! Podívejte se sami!

Vysoká je téměř 60 cm a váží 11 kilogramů. Kdopak se asi stane prvním vítězem této soutěže? Co se týká evropských pohárů, tak změna by mohla v blízké budoucnosti přijít i v nejslavnější Lize mistrů!

Samotný ušatý pohár by se naštěstí měnit neměl, ale pouze formát semifinále a finále. Dle dostupných zdrojů, UEFA uvažuje, že by se držela konceptu z roku 2020, kdy se kvůli pandemii koronaviru hrály semifinálové zápasy a finále za zavřenými dveřmi v Lisabonu.

Tento koncept měl údajně UEFU velice oslovit a plánuje, že by se nadcházející ročníky hrály v podobném duchu. Mělo by se jednat o to, že by vždy jedno město na týden hostilo semifinálové zápasy a následně i finále.

Tzv. “víkend šampionů” by neměl přijít dřív než od sezóny 2024, kdy se bude měnit celý formát soutěže.

Zdroje: SPORTbible, UEFA

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené