Pod Šilhavým už nastoupilo v reprezentaci 34 hráčů, jeden z nich si už ale další start nikdy nepřipíše

Na Jaroslava Šilhavého a jeho hráče se po sobotní prohře s Kosovem snesla velká vlna nenávisti ze strany českých fanoušků, kteří nedokázali skousnout špatný výkon našich reprezentantů. A po jednom nepovedeném zápase se tak zapomíná na předešlé dílčí úspěchy, které jsme pod bývalým slávistickým trenérem zažívali.

Zdroj: www.slavia.cz

Sedmapadesátiletý zkušený kouč vedl naší reprezentaci k 9 zápasům, během nichž si připsal 5 výher a 4 prohry, s celkovým skóre 11:13. To sice není nějak lichotivá statistika, ale určitě musíme vzít v potaz dvě utkání s Anglií (5:0) a Brazílií (1:3).

Pokud bychom nepočítali tyto dva zápasy, tak by se Šilhavý mohl pyšnit 5 výhrami a dvěma prohrami, s celkovým skóre 10:5. A vzhledem k tomu, že jsme hráli s poměrně velmi kvalitními týmy, jsou tyto výsledky velmi dobré. Nesmíme zapomenout, že samotná hráčská kvalita v ČR není kdoví jaká a časy Nedvěda a Rosického jsou definitivně pryč!

Na koho však trenér české reprezentace spoléhá nejvíce? Ze 34 hráčů, kteří pod vedením Šilhavého nastoupili alespoň k jednomu utkání odehráli všechny zápasy pouze tři: Ondřej Čelůstka, Patrik Schick a Jakub Jankto.

Po osmi startech mají David Pavelka, Tomáš Souček a Filip Novák. Sedmkrát nastoupil pod novým trenérem Pavel Kadeřábek a šestkrát Matěj Vydra s Theodorem Gebre Selassiem.

Mezi 34 fotbalisty je však jeden, který již nikdy český reprezentační dres neoblékne a tím je Josef Šural, jenž naposledy nastoupil do utkání s Ukrajinou, v němž si připsal pouze devět minut. Bohužel opouštěl hřiště poražený, jelikož Ukrajina nás dokázala přehrát výsledkem 1:0.

Avšak právě ze Šurala by si naši fotbalisté měli vzít příklad. Mnozí ho měli za velkého bojovníka, který na hřišti nechal vždy vše a právě to bylo našim reprezentantům vyčítáno při posledním utkání v Kosovu! Šanci na nápravu mají už zítra, kdy se střetnou s Černou Horou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..