Pocta pro legendu! Petr Uličný se dočkal v Olomouci velkému ocenění

Petr “John” Uličný je legendou olomouckého fotbalu. Se Sigmou vyhrál pohár a jako trenér s ní dokázal nemalé věci. Navíc je velice oblíbený mezi fanoušky po celé Moravě, Olomouc nevyjímaje. Právem se tak dočkal významného ocenění.

Zdroj: sigmafotbal.cz

Ocenění za celoživotní přínos olomouckého fotbalu se dočkal Petr “John” Uličný. Na galavečeru v arcibiskupském paláci mu Cenu města Olomouc v oblasti sportu předal náměstek primátora Martin Major.

Uličný se tak dostal stejné pocty jako jeho velký kamarád a další legenda olomoucké kopané Karel Brückner. Ten se stal laureátem prestižního ocenění v roce 1997.

„Když jsem se dozvěděl, že jsem na tuto cenu nominovaný, udělalo mi to velkou radost. Chtěl bych za to poděkovat Martinovi Majorovi, Petrovi Konečnému a dalším kamarádům ze Sigmy, kteří se na mé nominaci podíleli,“ nechal se slyšet.

„Samotné předání mě dojalo, měl jsem slzy v očích. Byl to krásný večer. Jsem rád, že u toho mohla být i má manželka Alenka. Z fotbalového prostředí zatím obdrželi toto vyznamenání Karel Brückner a Otakar Nožíř. O to víc mě těší, že jsem se zařadil mezi takové velikány,“ dodal Petr “John” Uličný.

SK Sigma Olomouc mu na svém webu k ocenění pogratulovala. Právem. Pod Uličným totiž zažila jedny ze svých nejlepších období v historii a dokázal s klubem nemožné i v časech složitých.

Zdroj: SK Sigma Olomouc

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Podívejte se na největší chyby rozhodčích v české lize

Být rozhodčím není pro každého. Svými rozhodnutími většinou naštvete minimálně jeden tábor a často si vyslechnete spoustu urážek z ochozů i od samotných hráčů. Ovšem chyby, kterých se dopustili někteří rozhodčí v naší nejvyšší soutěži, jsou opravdu něco. Podívejte se sami.

Petr Rada: Lidi na fotbal nechodí, ale výzkumy děláme. V tom jsme dobří

Stal se prvním trenérem, kterému se podařilo dostat se přes hranici 600 získaných bodů. Aktuálně se nachází na čísle 602. I proto jsme ho oslovili s nápadem na rozhovor, který se týká jeho trenérské kariéry. "Hergot, co to, že tak najednou," reagoval Petr Rada.

Makhmud Muradov vs. Andrew Sanchez: Preview a tipy na sázení

Makhmud Muradov za sebou má již dva zápasy v UFC, oba však absolvoval v roce 2019. V minulém roce měl smůlu, ze čtyř domluvených zápasů nevyšel ani jeden. Chuť si tedy bude chtít napravit letos, první souboj jej čeká již za pár dní. Zápasit bude s Andrewem Sanchezem. Na co vsadit?