Majitel pražské Sparty chce údajně koupit AS Řím, ve kterém nastupuje český útočník Patrik Schick. S informací přišel jako první italský deník Corriere della Sera. Podle vyjádření Křetínského před pár dny ale o žádný klub v Itálii zájem nemá. Co je na tom pravdy?

Daniel Křetínský údajně neuspěl s nabídkou 600 milionů eur za AC Milán. Nedávno ale proplula na veřejnost informace, že má sparťanský majitel zálusk na AS Řím, ve kterém působí jeho bývalý hráč letenských Patrik Schick. Klub z hlavního města Itálie ale vlastní americký byznysmen, který svůj klub jen tak prodat nehodlá.

Současný majitel chce za svého působení do týmu vložit nemalé finance, a tak je prodej značně nepravděpodobný. Křetínský se také po údajném odmítnutí od AC Milán vyjádřil, že žádný klub nekupuje. Majitel Sparty byl již dříve spojován s koupí Southamptonu či londýnské Chelsea.

Vystačí si tak jeden z nejbohatších Čechů pouze s pražskou Spartou, nebo se přeci jen jeho láska k fotbalu rozšíří o další klub? To se dozvíme v průběhu uplynulých měsíců.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Serie A

Ronaldo neproměnil penaltu, ale Juventus si i tak poradil s posledním Chievem

Poslední celek italské Serie A se vydal v dohrávce dvacátého kola na hřiště Juventusu Turín. Ten nezaváhal a v klidu si došel pro výhru.

Chievo Verona se rozhodně nepřijelo do Turína jen tak lehce vzdát. Několikrát ohrozili bránu domácích, ale jinak se hráčům Verony nepodařilo více Juventusu znepříjemnit pondělní večer.

Domácí poprvé skórovali ve 13. minutě. Douglas Costa se prosadil po sólové akci, když mezi třemi obránci pálil nechytatelně k pravé tyči zpoza vápna, 1:0.

Juventus ještě své vedení do přestávky stihl navýšit. Dybala ve vápně prostrčil míč na Emreho Cana, který se zblízka nemýlil, 2:0.

V 53. minutě byla nařízena proti Chievu penalta za ruku po střele Alexe Sandra. Míč si na pokutový puntík postavil Cristiano Ronaldo, ale skvěle chytající Sorrentino jeho přízemní ránu parádně chytil.

To však nijak nezkomplikovalo pohodovou výhru domácích borců. Skóre pak totiž ještě na 3:0 v závěru upravil Rugani. Italský obránce si osamocený na malém vápně naskočil na centr Bernardeshiho z přímého volného kopu a hlavou zavěsil.

Juventus je tak neohroženě o devět bodů na čele Serie A před druhou Neapolí, mezitím, co Chievo zůstává beznadějně poslední.

Juventus 3 : 0 Chievo Verona

Serie A

Neapol má důvod k radosti, s pátým týmem tabulky nezaváhala!

Závěr posledního dne v týdnu si bezpochyby více užijí fanoušci Neapole. Jejich miláčci ve světle modrých dresech zdolali Lazio a pojistili si tak druhou příčku v tabulce, snížili také ztrátu na vedoucí Juventus, ten však své utkání dohrává v pondělí.

Neapol se musela v utkání obejít bez několika opor, kvůli karetním trestům nemohli nastoupit Insigne s Koulibalym a ze zdravotních důvodů chyběli Hamšík, Allan a Chiriches. Spekulovalo se o tom, jestli si domácí dokáží poradit i s tak velkou absencí proti silnému Laziu, ale každého, kdo pochyboval, dokázali rychle vyvést z omylu.

Římané do utkání vstoupili velmi bojácně, s pěticí obránců zalezli na vlastní polovinu a vyčkávali na to, s čím přijde Neapol. Ta však byla velice aktivní, svěřenci trenéra Ancelottiho trpělivě drželi balon na kopačkách, s klidem si několikrát přesunuli míč z jedné strany na druhou a pomocí krátkých přihrávek vytvářeli skulinky v soupeřově obraně. První velká šance přišla v jedenácté minutě, kdy Milik napálil levou tyč soupeřovi branky. Ta sice zacinkala, ale stav utkání zůstal prozatím nerozhodný.

O první změnu na výsledkové tabuli se postaral Callejon. Na počátku akce však byl právě polský útočník, který dokázal udržet odražený balon pro Mertense, jenž vyslal průnikovou přihrávku na Callejona a ten přízemní střelou podél brankáře otevřel gólový účet. 1:0! Hosté se ani nestačili oklepat a brankář Strakosha musel tahat míč ze sítě napodruhé. Neohrabaný zákrok Acerbiho nemohl sudí Rocchi v žádném případě přehlédnout, odpískal faul a k balónu se postavil Milik. I přes krátký rozběh se trefil náramně, míč lehce pohladil levačkou a ten se snesl přes obrannou zeď až do sítě. Strakosha zůstal stát jako přibitý. 2:0!

Do druhého poločasu vstoupila Neapol s dvoubrankovým vedením, na což chtěl zareagovat trenér Lazia Inzaghi. Na hřiště vyslal Correu, který měl za úkol podpořit od hry odstřihnutého Immobileho. Na průběhu hry se zpočátku nic neměnilo, dominantní zůstával klub z jihu Itálie.

V desáté minutě obdržel balón kousek za vápnem Ruiz a utaženou střelou orazítkoval spojnici břevna a levé tyče, chyběl kousek. V trefování konstrukce pokračoval střelec první branky Callejon, který pro změnu nastřelil tyč pravou. Ani ne o minutu později přišel kontr Lazia. Míč se po ose Radu-Correa dostal až k Immobilemu. Ten převzal balon a nikterak neváhal, vyslal střelu skrz obránce a ta se zachumlala přesně k pravé tyči. 2:1! Lazio snížilo a hnalo se za vyrovnáním! Šance na srovnání se najednou zdála být reálná. Ale jen do chvíle, kdy musel špatnou rozehrávku hasit skluzem Acerbi. Za záchranou brzdu uviděl druhou žlutou kartu a mohl jít vyzkoušet, jestli v šatnách teče teplá voda.

Od této chvíle domácí jednoznačně ovládli střed hřiště a držení míče postupně ještě navyšovali. Dominance byla znát! Přicházeli další šance hráčů v modrém. O akrobatické zakončení se pokoušel Ounas, ale albánský gólman byl tentokrát připraven. Žádné velké drama se na konci utkání nekonalo, a tak si Ancelottiho squadra připsala velmi cenné tři body.

Serie A

Preview: V neděli večer nás čeká šlágr kola Serie A mezi Neapolí a Laziem

Zítra nás čeká zajímavé utkání mezi druhým a čtvrtým týmem italské Serie A. Lazio ztrácí na svého konkurenta propastných 12 bodů. Dokáže Neapol svůj náskok navýšit?

Smutnou zprávou je, že za svůj klub nenastoupí zraněný kapitán Marek Hamšík. Neapol ještě doma neprohrála (8-2-0), čímž se může pyšnit už jenom Juventus. V poháru porazila Sassuolo a ve čtvrtfinále se utká s AC Milán. V posledním ligovém zápase vyhrála 3:2 s Bolognou, když se v 88. minutě prosadil belgický křídelník Dries Mertens. Neapol má druhý nejlepší útok v lize, dala 37 gólů, o jeden gól více vstřelil Juventus, na který Neapol ztrácí 9 bodů.

Lazio postoupilo také do čtvrtfinále italského poháru, kde se utká s milánským Interem. Tým z hlavního města se v nedělním utkání bude spoléhat hlavně na Cira Immobileho, který skóroval desetkrát a patří mu 5. místo v tabulce střelců. Lazio naposled remízovalo s Turínem FC. Od prohry s Atalantou 17. prosince posbíralo ve třech zápasech 7 bodů.

První vzájemný zápas vyhrála Neapol 2:1. Favoritem zápasu bude domácí tým a vy ho můžete sledovat na kanále Digi sport 1.

Tip Ruik Football: Neapol vyhraje, ale dostane gól v kurzu: 3.57.