Spojte se s námi

Fotbal

Po konci ve Spartě angažmá v Ligue 1? O Nitu má mít zájem Lille, které přišlo o zkušeného gólmana

V létě vypršela Florinu Nitovi na Letné smlouva a zkušený rumunský gólman je tak volným hráčem. Stále ještě nenašel nového zaměstnavatele, nyní se ovšem zdá, že by mohl zamířit do Ligue 1, konkrétně do Lille.

Publikováno

dne

V létě vypršela Florinu Nitovi na Letné smlouva a zkušený rumunský gólman je tak volným hráčem. Stále ještě nenašel nového zaměstnavatele, nyní se ovšem zdá, že by mohl zamířit do Ligue 1, konkrétně do Lille.

Kariéra Florina Nity je poměrně zajímavá. Český fanoušek jej může poprvé více vnímat v FCSB, ve kterém nastoupil v evropských pohárech proti pražské Spartě. Svému týmu vychytal postup a do Sparty později přestoupil.

Mnozí se divili, proč přichází zahraniční gólman, jelikož je prý potřeba, aby mluvil česky a dorozumíval se s obranou. Nita ale ukázal, že to zvládá a okamžitě se stal oblíbencem fanoušků.

350Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Měl určité výkyvy, v chytání ale dlouhodobě patřil mezi nejlepší ligové brankáře. O místo definitivně přišel po vysoké porážce na Slovácku a když si v zimě v rumunském tisku otevřel pusu, v týmu definitivně skončil.

Sparta mu již nedala šanci a Nita pouze vysedával na lavičce či tribuně. Na začátku jarní části uplynulé sezony se domluvil na hostování v Pardubicích, těm vychytal udržení v první lize a opět se stěhoval pryč.

Ve Spartě mu vypršela smlouva a Pardubice nemohly pokrýt mzdu, kterou by požadoval. Nita si tak od té doby hledá angažmá a nyní se zdá, že by jej mohl najít.

Dle Lepetitlillois hráč jedná s týmem z nejvyšší francouzské soutěže, a to Lille. Proti tomuto týmu sehrál zápas za Spartu v prosinci roku 2020, kdy Sparta ve Francii prohrála 1:2.

Šestatřicetiletý rumunský brankář by měl v klubu nahradit Benoîta Costila, který odešel do italské Salernitany. Jedničkou je tak aktuálně jednadvacetiletý Lucas Chevalier, kterému by měl konkurovat.

V Lille je taktéž šestadvacetiletý Slovák Adam Jakubech, který je v klubu druhým rokem a zatím čeká na premiérový start v soutěžním zápase.

Zdroj: Lepetitlillois

Reklama

Oblíbené