Spojte se s námi

Hokej

Po hodině spánku předvedl Zohorna skvělý výkon. Setkal jsem se v sezóně už s 300 spoluhráči, zapomínám jména, směje se útočník

Radim Zohorna je poslední českou posilou na mistrovství světa v Rize. Za den a půl naspal pouhou hodinu, ihned naskočil do těžkého utkání proti rozjetým Švýcarům a odehrál skvělý zápas.

Publikováno

dne

Radim Zohorna je poslední českou posilou na mistrovství světa v Rize. Za den a půl naspal pouhou hodinu, ihned naskočil do těžkého utkání proti rozjetým Švýcarům a odehrál skvělý zápas.

Nebyl to pro něj lehký víkend. Filip Chytil a Lukáš Sedlák v pátek dopoledne kvůli zranění odpadli, Radim Zohorna den před tím vypadl s Torontem Marlies z play-off AHL a ve chvíli, kdy reprezentace oznamovala zájem o jeho služby na MS, měl ještě půlnoc.

Během pátku se vše začlo vyřizovat, generální manažer Martin Havlát zařídil uspíšenou zdravotní prohlídku, Zohorna předskočil frontu a dostal zelenou. Hned poté si sbalil a v sobotu sedl do letadla.

V sobotu pět hodin odletěl z Toronta, do Rigy dorazil v neděli v jednu po obědě evropského času. A večer ihned putoval na led proti Švýcarsku.

„Včera v pět hodin jsem odletěl z Toronta a sem jsem přiletěl v jednu po obědě. Ani jsem mezitím nespal, takže to bylo náročné. Bohužel já v letadle nemůžu spát a prášky si na to nechci brát. Zkoušel jsem usnout, ale nemohl jsem. Než jsme ale jeli z hotelu na zimák, tak jsem měl aspoň hodinu spánku, a to mi trošku pomohlo,“ popisoval Zohorna náročný program pro Hokej.cz.

Trenér Kari Jalonen jej zařadil na centra čtvrtého formace společně s Danielem Voženílkem a Radanem Lencem a tato trojice odehrála skvělý zápas. Zejména spolupráce „dvou věží“ s Voženílkem fungovala skvěle a strávila spoustu času v útočné třetině a znepříjemňovala život švýcarským obráncům.

„Pozice centra mi seděla hodně. Akorát musím zapracovat na vhazování, ta mi poslední dobou nejdou. Ale mám rád, že dostávám puky na střed a odsud se to snažím rozdávat klukům. S Vožou a Lencíkem jsme si hodně sedli. Měli jsme šance a byli jsme hodně u nich v pásmu, akorát škoda, že jsme z toho nedali gól,“ pochvaluje si Zohorna spolupráci.

Na své reprezentační kolegy si musel Zohorna rychle zvyknout, ale to není pro něj nic nového. V letošní sezóně totiž vystřídal už šest týmů.

„Já už se letos setkal s asi 300 lidmi… (směje se) Byl jsem v šesti týmech, takže zapomínám lidi a jak se jmenují. Bylo to letos fakt náročné. Nebylo to takové, jak jsem si představoval. Třeba se mi to tady na mistrovství zlepší tím, že vyhrajeme medaili,“ dodal český útočník.

Teď má Zohorna den na to, dostat se z jetlagu a únavy, už v úterý totiž musí být připraven na další těžké utkání s Kanadou. A ideálně podat podobný výkon, jako proti Švýcarsku.

Zdroj: Hokej.cz

Reklama

Oblíbené