Spojte se s námi

Fotbal

Po bitvě je každý generál, říká Šilhavý. Vysvětluje střídání Černého i Krejčího

Na českou reprezentaci se po nepovedeném výkonu a remíze 1:1 s Albánií snesla velká kritika. Nejvíce to slíznul trenér Jaroslav Šilhavý, především za svá střídání.

Publikováno

dne

Na českou reprezentaci se po nepovedeném výkonu a remíze 1:1 s Albánií snesla velká kritika. Nejvíce to slíznul trenér Jaroslav Šilhavý, především za svá střídání.

Česko rozehrálo duel s Albánií s útočnou trojicí Čvančara – Kuchta – Černý. Poslední jmenovaný v 56. minutě vstřelil jediný gól Čechů a byl hodně aktivní, v 70. minutě byl ale stažen ze hry.

Za to Jaroslav Šilhavý slíznul velkou kritiku fanoušků i expertů. V 85. minutě před závěrečným tlakem navíc vystřídal Ladislava Krejčího, jednoho z nejlepších hlavičkářů týmu.

350Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

„Černý dal gól a zkoušel se dál prosadit, ale asi celá útočná trojice ví, že umí zahrát mnohem lépe. Vnímali jsme, že na začátku druhého poločasu jsme měli dobrou pasáž, ale pak jsme z první střely na bránu inkasovali. Jednoznačně jsme chtěli hrát na vítězství a do konce zápasu zbývalo dvacet minut, a tak jsme chtěli poslat do hry čerstvé hráče, kteří jsou taky gólově nebezpeční. Proto jsme prostřídali celý útok,“ uvedl serveru Sport.cz Šilhavý.

A co střídání Krejčího? „Stáhli jsme jednoho obránce, abychom na hřiště dostali dalšího ofenzivního hráče. Cílem bylo podpořit co nejvíc útok a strhnout v závěru vítězství na svou stranu. Kvalitních hlavičkářů na útočné standardní situace jsme měli na hřišti stále poměrně dost, ale musíme si taky přiznat, že se nám v nich v celém zápase příliš nedařilo,“ vysvětlil kouč národního týmu.

Velkou, až nečekanou kritiku zmiňovali i Jakub Brabec s Václavem Jurečkou. A dostala se samozřejmě i ke trenérovi.

„Pravda, ke vstřelení druhého gólu tyto kroky nevedly, ale po bitvě je každý generál a my jsme ke změnám přistoupili s jasným záměrem,“ říká přesvědčeně Šilhavý.

Český tým čeká už v říjnu zápas v Albánii. Ten bude klíčový pro další vývoj kvalifikace. Výhra dodá týmu klid, naopak případná prohra by vyvolala obrovskou paniku.

Zdroj: Sport.cz

Reklama

Oblíbené