Po 2 letech vymění 7 trenérů, ale management je furt stejný. Naráží Pavel Vrba na Spartu?

Pavel Vrba je po konci v Ludogorci Razgrad volným trenérem a zatím vyčkává při výběru dalšího angažmá. V tuzemsku jsou nasnadě dvě možnosti. Sparta nebo Ostrava. S letenským klubem už byl ve spojení vícekrát, Baník je naopak jeho srdcovou záležitostí. Explzeňský trenér ale možná není úplně přesvědčený o systematičnosti práce v nejmenovaném klubu.

Zdroj: fcviktoria.cz

V pořadu Tiki-Taka byl hostem mimo jiné právě Pavel Vrba a tak došlo na přetřes trenérské angažmá. Rodák z Přerova je zastáncem toho, že vyhazov pouze trenéra nemusí být pokaždé ideálním řešením.

“Mám jeden tým na jazyku, ale nebudu je teď jmenovat. Po dvou letech vymění 8 nebo 7 trenérů, ale management je furt stejný. Tak já tomu moc nerozumím, kdo se tedy spletl v těch jménech?”

“Dobře, může se splést v jednom, možná ve dvou. Samozřejmě, majitel chce výsledky, majitele to nezajímá, protože do toho dává svoje peníze, ale aby se někdo za dva roky spletl sedmkrát?”

“Tak to potom je možná chyba někde jinde, než v tom trenérovi,” rozvedl svojí myšlenku Pavel Vrba.

Podle jeho popisu to vypadá, že mohl narážet na pražskou Spartu. Žádný jiný český klub ze špičky tabulky nemění trenéry tak často, jako právě na Letné.

Od roku 2018, kdy začala zmíněná dvouletá doba, Spartu skutečně vedlo 6 trenérů, Pavel Vrba by se tedy o moc nemýlil, pokud by narážel právě na ni.

Andrea Stramaccioni, Pavel Hapal, Zdeněk Ščasný, Michal Horňák, Václav Jílek a Václav Kotal. Tato šestice trenérů se vystřídala na letenské lavičce během pouhých dvou let.

Pro Pavla Vrbu tak nastává dilema, zda by v případě nabídky měl zájem ve Spartě pracovat, když ví, že to nemusí mít dlouhého trvání…

Zdroj: O2 TV Sport

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Na Spartu mohl těžko narážet, protože tam byl ve funkci generálního ředitele nahrazen Kotalík Čuprem.

  • 😁 Jeden debil byl vystřidán druhým debilem to byla výměna jak hrom 😁 Samozřejmě že Vrba myslel Spartu vždyť to vidí uplně všichni že ve Spartě je problém majitel Křetinský a jeho kámoši spolužáci mamnkové protekčáci podlejzáci podrž tašky které do Sparty natahal a daroval jim vysoké posty v klubu – a proto Sparta je a pokud tam všichni tihle nýmandi budou i dále bude v prd… !!!

 2. Vrba ať do Sparty neleze.Fandové ho nechtějí a stejně by tam nevydržel.Neměl by výsledky,protože by ho nevzali ani hráči.Pokud ho chce brněnský neuměl angažovat,ztratí i ty poslední záchvěvy sympatií,které v něm vidí malá část sparťanů.Pro většinu je to škůdce Sparty.Za ty peníze,které promrhal jako majitel Sparty by musela Sparta hrát každoročně evropské poháry.Zatím předvedl jen svoji neschopnost.

  • A kdo ve Spartě za posledních 10 let výsledky měl ? Od chvíle, co odešel z lavičky Hřebík to jde víc jak dekádu s tím klubem z kopce,ale to si tam nikdo nechce přiznat.

 3. Vrba je trenér,který něco dokázal na rozdíl od těch nešťastníků,kteří prošli Spartou ve funkci trenérů .Pro fanoušky Sparty asi nepřijatelný,ale stav menežmentu ve Spartě popsal naprosto trefně.Neznám tým ani v rámci Evropy,který by rozhazoval finanční prostředky velkoryse na všechny strany a majitel v pohodě přihlížel fotbalové mizérii.Nezbývá než věřit,že se tento neskutečný stav jednou změní.

  • Jsem Sparťanský fanoušek a uvažuji pragmaticky. Nejlepší trenér je momentálně Trpišovský, toho má ovšem Slávie a pochybuji že někdy příjde k nám. Druhý trenér který má velké úspěchy je Vrba. Můj oblíbenec je i Lavička, ale i ten má strop dost nízko. Já bych Vrbu bral. Horší to bejt prostě nemůže.

  • Aby se chytnul Holoubek nesměli by být ve vedení Čupr Svoboda Rosický a v kádru – Štětina Dočkal Čelustka Krejčí st. Pavelka Kozák ! Pak by to mohlo fungovat kdyby mu Křetinský dal 80 mil.kč na 3 kvalitní fotbalisty do základu ne na lavičku či tribunu !

 4. Spartu, tedy nás, potápí už dlouhou dobu Křetínský. To on je hrobařem Sparty. I kdyby do ní sypal miliardy tak budeme druhý nebo třetí.

  • Tak konečně někdo,s kým naprosto souhlasím.Já už roky tvrdím,že od té doby co Křetínský vyhodil Straku šla Sparta dolů a nezmění to ani ty miliony.

 5. Pokud ve Spartě bude sedět Rosický a jeho povedená rodinka,tak se ve Spartě nic nezmění.V tom má Vrba naprostou pravdu.

 6. Vrba to předvedl v Plzni,tam měl výsledky. V repre byly jeho výsledky slabé,připadal mi bez sebevědomí,opatrný až bojácný.V zahraničí také bez výsledků.Domnívám se ,že je to trenér pro venkovské kluby, na Spartě by vyhořel podobně jako tělocvikář Jílek.

 7. Proboha snad někoho ve Spartě nenapadne angažovat Vrbu. To by jsme si moc nepomohli. Je dobře se po někom poohlédnout, p. Kotal to věčně dělat nebude, ale proč by to měl být právě tento, za poslední dobu dost neúspěšný trenér. Ten mohl fungovat snad jen v Plzni, jinak to byla bída. Když vyměnit trenéra tak za někoho mladého s vizí. Mě osobně by se líbil třeba Svědík, který si od nikoho nenechá sr… na hlavu. Ale zatím to funguje tak proč to měnit, leda by pan Kotal řekl že končí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Sigma a Slovácko premianty v Evropě, Slavia propadla! Statistice s odchovanci vládne Žilina

Sigma Olomouc či Slovácko mezi evropskými premianty a Žilina jako lídr? V jedné ze statistik to možné je. Přišla s ní společnost CIES Football Observatory. Čeho se týká?

Novým trenérem Viktorie Plzeň je Michal Bílek. Asistovat mu bude Pavel Horváth

Spekulace potvrzeny. Bývalý reprezentační trenér Michal Bílek přebírá Viktorii Plzeň, do které se vrací po patnácti letech. S českým vicemistrem podepsal smlouvu do roku 2023. Asistovat mu bude bývalý hráč klubu Pavel Horváth.

Baník zná své trenéry pro další ročník! Smetana zůstává jako hlavní kouč, vrací se Galásek

Baník Ostrava pár kol před koncem definitivně potvrdil složení realizačního týmu na další sezónu. Tvoří jej trio Smetana, Baránek a Galásek.