Plzeňský gól chybou nevystupujícího Costy? Ne, zaváhání přišlo daleko dříve

Šlágr kola Fortuna ligy mezi Spartou a Plzní zaslouženě vyhráli hostující Západočeši. Ke třem bodům je nasměrovala trefa záložníka Lukáše Kalvacha z 26. minuty, která vyvolala plno kontroverzí kvůli velkému prostoru, jenž dostal před gólovou střelou. Největší kritika se snášela na Costu, který byl ke Kalvachovi nejblíže a mohl na něj vystoupit. Udělal však opravdu chybu, když zůstal ve svém prostoru?

Zdroj: fcviktoria.cz

Většina fotbalových fanoušků i expertů se shodla – sparťané měli proti Kalvachovi vystoupit, aby mu zabránili ve střele.

Opravdu? Kalvachova střela měla xG (předpokládané góly) 0,02. To znamená, že by střela zapadla v síti dvakrát ze sta pokusů. Opravdu se vyplatí vystupovat proti střele s tak malou procentuální šancí na skórování?

Kdyby Costa vystoupil, tak by za sebou nechal volný prostor, do kterého by mohl nabíhat Kayamba. Také by Sparta najednou nebyla v přečíslení ve svém vlastním vápně.

Kdyby vystoupil Krejčí, tak by se Plzeň mohla jednoduše dostat před vápno, tedy do velmi nebezpečného prostoru, ze kterého by měl Kovařík větší šanci na skórování než Kalvach ze svého prostoru.

Otázka tedy zní: proč se Sparta dostala do situace, kdy musela nechat Kalvachovi dálnici?

Pro odpověď musíme jít až na začátek akce, kdy Sparta vhazovala a Kalvach měl na starosti Bořka Dočkala. Plzeň se poté dostala k míči, ale kapitán Sparty Kalvacha nenásledoval. Proto vzniklo přečíslení ve středu pole.

Zároveň je potřeba podotknout, že chyba nastala také ve chvíli, kdy si Kovařík přebíral balon. Postavení Štetiny a Vindheima je šílené! Nejdou ani po hráči, ani nedrží prostor! V podstatě zvolili nejhorší možné řešení.

Fotbal není černobílý. I když se může na první pohled zdát, že Costa měl jednoznačně vystoupit, tak to není tak jasné. Nejkrásnější na celé akci však je, že by z ní podle analytiky padl gól jen dvakrát ze sta pokusů.

Stačilo opravdu málo a nikdo by se o žádné Costově “chybě” nebavil, protože by zapadla v rámci dalších zajímavých akcí zajímavého zápasu.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Výborně a zcela přesně rozebrání chyb z kterých pramenil 1.gól – Dočkal- Štětina- Vidheim hlavní viníci !! Pane Křetinský přelož te T.Rosického na Strahov do akademie Sparty – zároveň vyhoď te J.Rosického s Kováčem a poproste Ivana Haška zda by to nevzal po T.Rosickém a Tomáše Sivoka jako šefa skautingu místo protekčáka J.Rosického !! Spartě tím to rozhodnutím konečně po x letech pomužete k nastartování k lepšim zitřkum – Sparta již musí vyhrát titul v následující sezoně 2020/21 !!! Za poslední 3 mizerné sezony si to zaslouží jak klub tak fanoušci kromě těch co tomu hnusu ještě tleskají a zastávají se T.Rosického a spol. !!!

  2. Pane Křetínský,vemte Millwall.Podle svých řečí je to největší odborník na celém světě.Hnus jeho vyjadřování o něm mluví významně.Sám vidíte,jak je schopný.Ještě jste ho nevzal a už ví,že příští sezonu bude titul.No neberte takového ukecaného “odborníka”.Je to tak dobře,Millwalle?Když tam nebude Rosický(a s tím já souhlasím),tak na koho budeš blít tu svoji špínu?Budeš si muset najít jinou oběť.Ale žvanění Ti jde dobře,jen jsi se dostal na úroveň sparťanského velefandu Evžena Trexlera.Nebo jsi Ty sám oním velefandou?

    • Ve vyjadřování pana Millvala jsem žádný hnus nezaznamenal. Jen věcně shrnul fakta o sparťanské bídě! Že se fandům Sparty nelíbí, je jen a jen jejich problém! Fandové Sparty totiž stále podléhají bludu, že Sparta je něco víc. Není! Sparta je jenom parta přeplacených zoufalců!

  3. Z tou pravděpodobností nesouhlasím, protože Kalvach střílel ve směru běhu po přímce, což je pro přesnou trefu nejjednodušší. To by měl dobrý střelec dát z deseti pokusů minimálně 2x.

  4. Kdyby jste se naučil pořadně číst a trošku se nad tím zamyslel tak nenapíšete takovou hovadinu ! Nepíši nikde ze Sparta vyhraje v sezoně 2020/ 21 ale že “MUSÍ” již ten titul vyhrát z duvodu 3 totalně podělaných sezon po sobě- z duvodu že je to Sparta s největšim rozpočtem v lize posledních 14 let a kvuli fanouškum ! Nemusí být nikdo odborník aby viděl ( pokud chce a neni hloupá slepá ovce) x příčin co je ve Spartě špatně ( navíc když někdo má 2 velmi dobré známé na Letné v poměrně duležitých postech kteří také mají oči a uši) ! Je k pláči že lidé ve Spartě kteří jsou za to královsky placeni přivádí do klubu rádoby posily 2.kategorie ( až na 2-3 vyjímky za poslední 3 roky) a lepí jím tým bez jaké koliv koncepce a to samé s trenery – kolik že se jich na Spartě protočilo jen za poslední 3 roky ? Tam je největší problém Sparty – Křetinský a jeho kámoši ve vedení ať to byl Otava Požar Kotalik D.Svoboda Čupr a i T.Rosický + další jejich poskoci a kámoši Kováč J.Rosický Kasík Baranek a x dalších kteří nedělají dobrou atmosferu na Letné – vše je spojeno se všim a pokud to v klubu nefunguje od shora až dolu po recepční tak je to špatně – spousta “starých” zaměstnancu kteří mají Spartu rádi to sami vidí jací jsou neodborníci leváci flákači donašeči ti které si do Sparty natahal Křetinský a ještě jim dal královské výplaty na rozdíl od těch kteři tam opravdu makají jsou Spartani ale se.. je to když vidí jak to tam NEfunguje díky Křetinskému a jeho armádě lemplu neodborniku flákaču podlejzáku práskačum !!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Když končí velikán aneb Bohatá kariéra Wayna Rooneyho

Kapitán, šampion, srdcař a velký bojovník. Wayne Rooney včerejším dnem ukončil svou bohatou fotbalovou kariéru. Do srdcí fanoušků se zapsal hned několika způsoby.

Özilovy dny v Arsenalu jsou sečteny! Jak se jeho kariéra na severu Londýna vyvíjela?

Německý ex-reprezentant přicházel do Arsenalu v nejlepších fotbalových letech. V létě roku 2013 totiž skončila jeho spolupráce s Cristianem Ronaldem, kterému v dresu Bílého baletu přihrál na 27 branek.

Jaké jsou cíle Baníku? Nejen o nich, ale i o přestupech promluvil sportovní ředitel Grussmann

Baník Ostrava chce útočit na nejvyšší příčky zajišťující pohárová utkání. Alespoň to tak vyplývá ze zpovědi sportovního ředitele klubu na oficiálním webu FCB.