Reklama

Plzeň před startem Extraligy: Mládí vpřed aneb nová éra bez Gulaše

Plzni se začal sypat kádr už během loňské sezony. Když přišel tenkrát Milan Gulaš za vedením s požadavkem přestupu do Motoru, muselo Indiánům pořádně zatrhnout. Nesmělo se o tom mluvit nahlas, ale všichni ostatní to už věděli. Když následně Škodovka zkolabovala v předkole s Olomoucí 0:3 na zápasy, byl kalich hořkosti vypit do poslední kapky.

Ještě na začátku loňské sezony v Plzni asi ani netušili, jak náročné pro ně bude další léto. Kolik citelných odchodů a náhrad budou muset v krátkém časovém horizontu řešit.

Když se podíváme na týmovou tabulku kanadského bodování, tak za prvním místem Milana Gulaše s 56 body byli Petr Kodýtek (35 bodů) a Filip Suchý (33 bodů). Nikdo jiný už na třicetibodovou hranici nedosáhl.

Indiánům se letos dlouholetá kostra týmu rozpadla skoro úplně celá. Sbohem hlásí další borci jako Jan Eberle, Roman Vráblík, Miroslav Indrák, Jaroslav Kracík, Jakub Pour, Petr Straka a v neposlední řadě Dominik Frodl, jenž zamířil do Pardubic. Tak velké ztráty není lehké nahradit.

BULÍŘ MÍSTO GULAŠE

Největší rozruch v pozitivním slova smyslu v přestupovém okénku vzbudil příchod Michala Bulíře, jenž celou svoji dosavadní kariéru strávil v Liberci a byl základním stavebním kamenem sestavy Bílých Tygrů. Mnoho novinářů a odborníků označili právě jeho, kdo by měl zalepit bodovou díru po Milanu Gulašovi. 

Jenomže ani on loni v Liberci nedosáhl na 30 bodů. Už loni šlo vidět, že výsledky Indiánů jsou na Milanu Gulašovi hodně závislé. Byl to on, který dlouhá léta celý tým táhnul.

MLADÍCI JAKO ZÁCHRANA

Jedna věc se musí plzeňskému hokeji nechat. To je jejich vysoce efektivní zapojování mladých hráčů do sestavy. Důkazem je třeba Petr Kodýtek, který ve svých 23 letech začíná přebírat roli lídra. Velmi nadějně má rozjetou kariéru i Filip Suchý.

Díky ukázkovému systému zapracování mladíků do týmu se nemusí obávat kolapsu v brankovišti. Jednadvacetiletý Dominik Pavlát už loni ukázal, že je na Extraligu dospělých chlapů plně připraven. Navíc se do Plzně vrátil z Vítkovic Miroslav Svoboda. Indiáni by tak měli mít v brankovišti klid.

K tomu ještě aktuálně povolali Indiáni na pomoc Dominika Furcha. Ten by se však měl během několika týdnů vydat někde do zahraničí.

Dalším mladým jackpotem se Plzeň pyšní v obraně. David Jiříček má teprve 17 let a už teď patří bezpečně do základní sestavy. Jedinou nevýhodou jeho kvalit je to, že mu nejspíš brzo bude Extraliga příliš malá, takže si ho Indiáni už moc dlouho neužijí. Nicméně vůbec bychom se nemohli divit, kdyby vytáhli Indiáni ze svých zásob nějakého dalšího talentovaného klučinu.

Pokud jde o další posily, pak si Západočeši mnou ruce nad příchodem Jakuba Kindla nebo švédského útočníka Gustava Thorella.

ZAČÁTEK NOVÉ ÉRY

Ve všech ohledech, i přesto, že soupiska Plzně nevypadá vůbec špatně, budou se muset Indiáni naučit žít v nové éře, kdy už nebudou tolik závislí na jednom či dvou hráčích, minimálně tedy co se produktivity týče.

Jestli příchozí hráči dokážou tak velký přísun kanadských bodů nahradit, to je asi v tuto chvíli největší otázkou. Na play-off to bude stačit bez debat. Na přímý postup do čtvrtfinále to bude sice šichta, nicméně předkolo by rozhodně neměla být meta, kterou si na západu Čech určí.

Plzeň vstupuje do Extraligy každý rok s nejvyššími ambicemi. Přestože Masarykův pohár bude pro ně letos nejspíš až moc silné sousto, určitě by měli Indiáni hokejem obecenstvo bavit i bez svého největšího kouzelníka.

Zdroj: Tipsport Extraliga, HC Škoda Plzeň

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené