Spojte se s námi

Evropská liga

Plzeň potřebuje v domácí odvetě proti Luganu vyhrát

Publikováno

dne

Viktoria Plzeň měla před zápasem s Luganem skvěle rozjetou základní skupinu Evropské ligy, ovšem utkání ve Švýcarsku hráči trenéra Pavla Vrby nezvládli a prohráli 3-2.

Plzeň byla v zápase aktivnějším týmem a míč drželi na svých kopačkách v 62% zápasu. Utkání bylo dlouho vyrovnané, ovšem v 63. minutě se trefil záložník Mattia Bottani, který o šest minut později asistoval u druhého gólu a bylo zle.

Naději Plzni ještě dodal svým gólem Michael Krmenčík, který v posledních 5 zápasech vstřelil 5 gólů. K ničemu to však nebylo a Plzeň nakonec překvapivě prohrála 3-2.

Lugano tak po 5 prohrách v řadě konečně vyhrálo a zrovna to odnesla právě Plzeň. Od té doby je Švýcarský klub jako vyměněný a neprohrál ani jeden z následujících tří zápasů. Navíc se jim daří i střelecky, v posledních 4 zápasech se prosadili hráči trenéra Pierluigi Tamina 9x.

Dobrou zprávou určitě je, že jediná prohra z posledních 9 zápasů plzeňské hráče nerozhodila a v lize dokázali porazit Brno 3-0 a Kavrinou 3-1. S plným počtem bodů tak stále vedou domácí HET ligu, s náskokem 11 bodů.

Zaváhání Plzně znamená, že mají krom vedoucí FCSB všechny týmy shodný počet bodů a proto nám toto kolo hodně napoví. Lugano však v utkání s Plzní chytilo druhý dech a bude zajímavé sledovat, zda budou pokračovat v aktuálních výkonech.

Hráči trenéra Pavla Vrby každopádně mají zkušenosti a i dostatečnou kvalitu na to, aby si se švýcarským týmem poradili a získali potřebné tři body, před rozhodujícím duelem s Hapoelem Beer Shevou.

Zápas můžete sledovat zítra ve 21:05 na Nova Sport 1.

Reklama

Oblíbené