Plzeň díky zbytečnému faulu Hrušky končí v Lize mistrů, Alkmaaru podlehla 3:1

Fotbalisté Viktorie Plzeň nezvládli utkání na půdě Alkmaaru a po prohře 1:3 v Lize mistrů končí. Ještě ve druhé minutě nastavení Plzeň vedla, pak ale přišel zbytečný faul Hrušky a penalta, která celý vývoj otočila.

Zdroj: fcviktoria.cz

První šance zápasu přišla až v 15. minutě, kdy Čermákova hlavička skončila v rukavicích gólmana domácích. Ve 23. minutě zahrozil Alkmaar, hlavička de Wita byla ale snadným soustem pro Hrušku.

Závěr první půle nabídl pár šancí, ani jedna ale zakončením neskončila. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu, nutno ale podotknout, že na tom měl svůj podíl vítr, který hru oběma celkům znepříjemňoval.

Hned v první minutě druhé půle byl blízko gólu de Wit, Hruška ale míč dobrým zákrokem vyrazil. Plzeň odpověděla deset minut nato, Čermákův volej však skončil jen v rukavicích gólmana.

V 62. minutě poslal domácí do vedení Boadu, jenže jeho gól neplatil kvůli ofsajdu. Stejný hráč pálil z voleje o dvě minuty později, tentokrát těsně minul. V 78. minutě přišel klíčový moment zápasu.

Kopic sklepl patou míč na Limberského, jenž nádhernou ranou z voleje otevřel gólový účet zápasu. Plzeň vstřelený gól nakopl, v 82. minutě to z dálky zkusil Kalvach, jeho střelu ale nechtěně srazil Ba Loua.

Nizozemský vicemistr byl blizoučko gólu v 83. minutě, Gudmundsson ale nevyužil chyby Brabce a z voleje minul. V závěru to krásnými nůžkami zkusil Gudmundsson a orazítkoval tyč. Vyrovnání se ale Alkmaar přeci jen dočkal, v nastavení totiž ve vápně fauloval Hruška a Koopmeisner penaltu s přehledem proměnil. Šlo se tedy do prodloužení.

Alkmaar zápas otočil v 98. minutě, kdy si pěkný pas zpracoval a následně poslal o břevno do sítě Gudmundsson. Plzeň mohla srovnat ve 105. minutě, Kalvachovu ránu ale vyrazil brankář nad.

Definitivně rozhodnout mohl ve 108. minutě Boadu, v tutové šanci ale přestřelil. Šance pálili i plzeňští, ve 111. minutě hlavou ve velké šanci selhal Milan Havel. Jistotu dal Alkmaaru hrdina zápasu Gudmundsson, když nejprve obešel Hrušku a následně z úhlu podruhé v zápase skóroval. Plzeň už zareagovat nedokázala a v Lize mistrů tak končí.

1. Karma! Plzeň je zvyklá z ligy, že se jí za takové to zákroky penalty proti ní nepískají a teď si to hezky vyžr.ali až do dna – SUPER !!!

• Bohužel to tak super není, neb mohli mít jistých šest zápasů v základní skupině a pro koeficient jich je sakra potřeba! Snad zvládnou předkola EL.

• To je ale omyl! Neměli bychom od Plzně ani bod z LM, jen by inkasovali pětigólový nářezy plus obrovský prachy za účast pro další uplácení Berbr-bandy. Když se dostanou do EL, mají podstatně větší šanci obohatit koeficient. Takže to jen a jen pomůže koeficientu i férovosti naší ligy – 2x win !!!

• Nemohu souhlasit:
          1) Pokud by dnes vyhráli, získali by pouze jistotu základní skupiny v pohárech, buď LM nebo EL
          2) Takto musí přejít přes příštího soupeře, jinak hrají kulové jako vloni
          3) Pokud se tým dostane do LM, země získává 4 body bonus => to je jako dvě výhry ve skupině
          4) tým, který hraje skupinu LM má šanci na třetí místo a tím i sestup do EL => naše týmy to celkem znají.
          5) v EL z prvního koše dostaneš pátý tým z Itálie nebo Anglie atd, tam už tak velký rozdíl není oproti třetímu ze stejné země – body holt se musí dělat i proti silnějším.
          6) Berbro – Šádkovský gang bude mít peněz dost z minulosti 😉

• Ad 1) Ano, to je pravda, ale stres navíc jim prospěje a může pomoct ke ztrátám v lize.
            Ad 2) Opět stres, ale ať postoupí.
            Ad 3) Na to jsem zapomněl, ano, ale i za postup do EL jsou taky 2 body navíc a dva zbývající určitě lehčejí posbírají v EL.
            Ad 4) Mají větší šanci na 2. místo v EL než na 3. místo v LM a ještě můžou posbírat víc bodů ve skupině.
            Ad 5) Ale taky “atraktivní” soupeře např. z Kazachstánu nebo Islandu, jen ať si zalítají a stojí je to další prachy navíc.
            Ad 6) Ty ale docela rychle dochází, což je vidět na naprostém šetření na posilách. Takže v tomto je to velmi dobře.

2. Především jim to prohrál trenér Gula, kdyby včas vystřídal Beauguela, který tahal nohy od šedesáté minuty, nemuseli se bránit v době největšího tlaku v deseti. Ty tři minuty o jednoho hráče více v poli pomohli AZ se dostat do obrovského tlaku. To že gól dostali, když už byl na hřišti Pernica, na věci nic nemění.

A penalta? Byla! Hruška je šílenec, tam takhle vletět!

3. Plzen,přestože ještě v 93minuté vedla byla celý zápas horším týmem,hlavně byl vidět propastný rozdíl v individuálních výkonech hráčů,hráči Alkmaru působili lehkonoze,dobře se pohybovali,měli lepší kombinaci i práci z míčem,zasloužené vítězství.

• První půli tedy rozhodně ne. Obecně to nebyl pěkný fotbal. Ty podmínky tomu nepřidaly. V druhý bylo AZ lepší. I když mělo hodně velký štěstí. Škoda, že to Gula prokoučoval!

4. Za to co předvedl Hruška by měl jíd do Plzně pěšky !!! Tohle udělat 20 letý golman tak se to ještě dá brát ale tak to zkušenej golman to je strašné a ještě v 94.min. ! Plzeň kvuli Berbrovy Šadkovy nemam rád ale postup by znamenal bodíky do Čr koeficientu který je bohužel díky Spartě poslední 3 roky žalostný ☹

• Komu tady nadáváš ty plíseňský hovado!
          A klidně ať se to Spartě vrátí a v 94 min. zápasu EL jí vyloučí hráče, bude stejně adekvátní jako pencle v 94 min. v Alkmaaru.

• To neni rýpání to je bohužel jasný fakt ☹ 3 totalně podělané sezony stály Spartu nejen zbytečně vyhozenou více než 1 miliardu a za Stramacioniho a spol ale také přišla výrazně o Evropský koeficient a tím pádem i ČR přišla o 12. -15. přičku v Evropských pohárech ☹

• Ty jseš jelito vygumovaný! Psychopat Berbr a sparťan? Přestaň to už hulit debile. 1 kolo fortuna ligy a první pomoc s Opavou. Opavu poslat neprávem do 10 a pak oslavovat vítězství plísňáci zajebaný! To je začátek, to je panečku žrádlo!

• 😁😁😁😁😁😁 tak to jsi kokot. Podívej se na oslavy Sparty po finále poháru…..Pochcaný blahem, že jim to Královec uválčil…. A je toho daleko víc. Plzeň si bereš do huby a máš jí plnou sparťanskýho hnoje. Plzeň mi nezajímá, jen jsem alergickej zejména na sparťanský čoráčky z Prahééé co si myslí, že jsou pupek světa.

• Rudiku , ty jsi ze z Plzně .Napsat že Berbr je Sparťan , může jen blb.

5. Viktorce před koncem řádného času ztuhli stopeři, Holanďani měli před HRUŠKOU VŠECHNY CENTRY. Hruška minul míč a uhnout nemohl.

6. Já bych to Hruškovi až tolik nevyčítal. Kdyby do toho nešel, mohl to být gól a pak by zase všichni psali, co je to za blbce, že zůstal v kisně a nešel do balonu. Holt to byla, nedokážu posoudit, do jaké míry chyba a do jaké smůla, že netrefil balon ale protihráče.

7. Spravedlnost zvítězila! V naší lize se jim takové zákroky nepískají. Teď budou fňukat jak jim bylo za celej zápas ubližováno. Ano kvůli debilovi Lžimberskému a i jiným idiotům kteří tam ještě nedávno byli jako např. Krmenčík, ale hlavně kvůli jejich spojenectví s estebákem Berbrem a fašounem Šádkem, který oficiálně před 2 roky po získání titulu na náměstí by nejradši Prahu vystřílel a Spartu se Slavií zlikvidoval tím svým obrněným transporterem, kterým tam přijel a přál jim smrt, tu jejich zkurvenou a protěžovanou Viktorii doslova nenávidím a nemůžu ani cejtit! Doufám, že stejně jako loni je teď ještě někdo vyřídí ve 3 kole a nebo přinejhorším v play-of Evropské ligy a bude od nich klid !!!

• Kdyby byla místo Prahy díra do prdele, nic by se nestalo. A kdyby tě fotr utřel do záclony, udělal by alespoň něco užitečného, ty Pepíku z Prahééé

• Ty jseš panečku dement zasranej! Křupane ze zapadákova! Tebe ty jelito měla máma rovnou spláchnout a byl by klid!

• Pražskej píčus a nýmand, co se hodí do tý prdelní díry. To jsi přesně ty…… Sparťan 😁😁😁😁😁

• Hloupý Rudiku , nejvíce mne mrzí že to byla penalta. Více by mě pobavilo, kdyby nefauloval a rozhodčí by ji písknul. Byla by to tatáž medicína kterou ordinujete vy v lize. No a trenér Gula , se k vám náramně hodí, pláče jako by byl rozený Plísňák. Sportu zdar ))

• Další radost byla v podání pana Vrby ale ten včera asi kotrmelce nedělal. ))) Slávie by měla postoupit , Sparta má také své jisté , jen ta Plzeň by neměla dělat ostudu v Evropě i lize.

8. V komentáři mě zaujala pasáž o tom jak je hruška klidas, když ví že to nechytne tak po tom nejde (nic proti Hruskovi) na hřišti pak Brabec reprezentant mohla zbavený.

9. Pánové Pesir a Sevinsky ve studiu pely chválu na Plzeň takže tomu někteří nerozumíte stejně jako já.

10. Těch 95 minut to nemělo s fotbalem nic společného. Neskutečná nuda a kvalita tak na divizi z obou stran a to hráli dva vicemistři ……strašný.

11. Jinak samozřejmě fotbal hrůza a Hrušku bych za ty ušlý prachy z EL nechal zkvasit.
    Jo a smrt Spartě

• Ty jsi snad ještě větší hovado,než Millwal a to jsem si vždycky myslel,že už to není možné.

• Přestaň te urážet pokud nemáte žadné rozumné protinázory ! To že jsta Rosického ovce vás neopravňuje aby jste urážel ty kteří na rozdíl od vás ty ovce nejsou- vídí dál než vy – umí si lecos zpočitat- mají pár informací ze zákulisí a nemají na očich ružové brýle !

• Rudliku, zajdi si k psychoušovi a on Ti okamžitě nasadí kazajku, ty vemeno! A Millwalle, vy už jste dostal tolik protiargumentů na které nikdy neodpovíte. Stále jen vyprávíte ty svoje nesmysly! Přečtěte si raději něco o fotbale, protože máte velké nedostatky. Přestaňte se laskavě do Sparty srát, jelikož o ní víte úplný hovno!

12. Hráči Plzně měli případný bonus za postup do LM dostat údajně ve stravenkách, tak to je tedy síla … Každopádně musím přiznat, že když jsem odcházel od televizoru značky Orava za stavu 1:0 pro Plzeň v 93. minutě s tím, že je hotovo, netušil jsem, do jak bezvadné nálady mne o pár desítek minut později dostane zjištění, že Západočeši nakonec prohráli a vypadli. Ihned jsem otevřel láhev koňaku a dopřál si pořádnou sklenku, doplněnou o kvalitní havanský doutník, který mi rozšafně čouhal z koutku rozesmátých úst.

13. Trenér Guľa si dnes ověřil nezpochybnitelnou skutečnost, a to, že Plzeň je bez Chorého poloviční. “Lighthouse”, tedy “Maják”, jak se plzeňskému čahounovi díky jeho abnormální výšce v prestižních evropských časopisech o kopané přezdívá, je totiž přesně ten typ, který je schopen díky svým parametrům a fotbalovým dovednostem sám rozhodnout utkání, ať již pumelicí pod víko, sólem přes tři hráče nebo nechytatelnou hlavičkou z hranice vápna. Navíc dokáže svým mužným stylem, který někteří nedouci považují za zákeřnou a surovou hru, soupeře fyzicky eliminovat a HLAVNĚ je mistrem v polehávání a simulování, které by se dnes Plzni hodilo pro rozkouskování hry v posledních minutách. “Choras” dneska prostě chyběl, a ani Jean-David Beaugeul, hráč s potenciálem pro anglickou PL, jej nedokázal nahradit.

14. Ikdyž fandím všem českým klubům v Evropě, Plzeň druhý rok po sobě končí už v 2. předkole LM a ukazuje kam bez výrazných posil patří. Kvalita jejího hráčského kádru stačí max. na českou ligu a už vůbec ne na Evropu. Je dobře, že v LM končí, protože by v dalších kolech a skupinách nenahráli do koeficientu žádný bod ! Hrát s týmem, který víc jak 5 měsíců nehrál soutěžní utkání a prohrát rozdílem třídy je na zamyšlení!

15. Kopic a Beaugel byli na zájezdě a Gula to neviděl.Hruška není gólman na velký zápasy a nepodrží mužstvo.Spravedlivý výsledek protože domácí po obdržené brance začali hrát a Plzeň to chtěla jen udržet.

16. Po vstřeleném Limberského gólu bylo jen otázkou času, kdy se Alkmaar prosadí. Plzeň se zcela nepochopitelsně zbavovala míče dlouhými nákopy, které jim Alkmaar okamžitě sbíral. Nechápu, proč nezvolili hru na krátké přihrávky, která je v minulosti vždy zdobila. Určitě by tím zíískávali více času. Takto byl tlak Alkmaaru těžkou branitelný. Gól byl jen logickým vyústěním z více předešlých šancí.

17. Nejsem příznivec Plzně,naopak,ale účast v dalších kolech preji každému českému klubu.Ale za to,co předvedl boguel v 92.minute,kdy se složí jako vemeno na půli a řve jako kravka, když je míč 50metru od vlastní branky,to co funguje v kapr lize,dobre jim TAK!!!!!!MAJI SE NAUCIT HRÁT DO KONCE,NESIMULOVAT….dobre jim tak….jinak SPARTA je taaaam👍👍👍👍👍

18. Nepochopitelná chyba Hrušky a slabší výkony Brabce,Kalvacha , Kopice ,Boegoela,a celé zálohy byly důsledkem prohry ! Antonín Výmola

Co potřebuje Slavia k postupu v Evropské lize? Vše má ve svých rukou, rozhodnout může už ve čtvrtek

Když byla Slavia rozlosována do skupiny s Leverkusenem, Nice a Beer Shevou, očekávalo se, že si sešívaní hravě poradí s Izraelci a s Francouzi se poperou o druhé místo za nejsilnějším Leverkusenem. Vše je ale nakonec úplně jinak.

Boží ruka sáhla Maradonovi na život. Jak to všechno začalo?

Argentinský fotbalový útočník přezdívaný „zlatý chlapec“ anebo „boží ruka“ byl mnohdy milován, ale také nenáviděn. Během svého divokého a kontroverzního života stihl mnohé.

Jezdec Formule 1 přežil vlastní smrt! Z hořících plamenů mu pomohli hasiči, rozhodovaly vteřiny

To, co se dnes stalo při závodu Formule 1, zanechá v pamětích diváků velkou stopu. Scéna jak z akčního filmu, obrovský výbuch, následný požár, shořelé a rozpůlené torzo monopostu.