Tenis

Plíšková v největší fazóně od zlomení ruky? V Torontu kosí jednu favoritku za druhou!

Na turnaji WTA kategorie 1000 v Torontu startovala hned pětice českých hráček. První kolo znamenalo zároveň poslední pro 4 z nich. V úvodním duelu skončila Krejčíková, Martincová, Kvitová a Bouzková. Do další části pavouku se tak probojovala pouze Karolína Plíšková a zdá se, že hodlá nedostatečnou kvantitu vyvážit dostatečnou kvalitou.

V prvním kole si poradila s krajankou Barborou Krejčíkovou, kterou porazila poměrem 2:0 na sety 6:3 a 6:4. Druhé kolo Karolíně postavil osud do cesty Amandu Anisimovou z USA. Tento duel mohli vidět diváci 3.8. na turnaji v San Jose a vítězně z něj vešla domácí hráčka.

Karolína tak měla v Kanadě co oplácet a také se to povedlo. A to ve velkém stylu. Soupeřku vypráskala z kurtu 2x 6:1 za 54 minut hry. V osmifinále čekala na českou jedničku další složitá překážka, tentokrát Řekyně, Maria Sakkariová.

To je světová čtyřka a stejně jako Plíškové ji vyhovuje tvrdý povrch, díky její silové hře. Utkání tak slibovalo velký boj a to se také potvrdilo. Karolína v první sadě navázala na zápas s Anisimovou a znovu zapsala výsledek 6:1. Druhý set došel až do zkrácené hry a v té byla šťastnější hráčka z Řecka.

Závěrečnou sadu zvládla lépe Češka, poměrem 6:3 a postupuje tak mezi 8 nejlepších. Ve čtvrtfinále čeká na Plíškovou Číňanka Qinwen Zhengová. Zajímavostí je, že až v tomto klání bude Češka favoritkou.

V prvním kole byla mírnou favoritkou Krejčíková, Plíšková zvládla postup v kurzu 1,94. Ve druhém kole proti Anisimové dokonce 2,54 a proti Sakkari 2,23. Svůj duel o postup do semifinále odehraje Karolína v sobotu v noci ve 2:30 a do utkání vstupuje v roli kurzové favoritky. Na její výhru je vypsán kurz 1,79.

Na závěr ještě zmíním ostatní zajímavé výsledky z turnaje bez české stopy. Spousta favoritek je už mimo hru. Tím hlavním překvapením je bezpochyby vypadnutí nasazené i světové jedničky, Polky Igy Swiatekové. Stopku ji po třísetové bitvě vystavila Beatriz Haddad Maiaová už v osmifinále.

S turnajem se už rozloučila také hráčka z opačného konce pavouka, tedy světová dvojka, Anett Kontaveitová, která skončila na raketě Jill Teichmannové a to hned ve druhém kole. Ve stejné fázi turnaje skrečovala svůj zápas také Ons Jabeurová.

Mnoho hráček, které si brousily zuby na titul je už ze hry. Plíšková sama některé z nich zvládla vyřadit. Dveře k úspěchu jsou určitě otevřené. Vše nasvědčuje tomu, že se Karolína dostala do největší formy od vážného zranění ruky z prosince loňského roku.

Zdroj: Tipsport, WTA

Tenis

Los BJK Cupu už zná svůj program. S kým budou hrát Češky?

Poslední turnaj Billie Jean King Cupu se blíží a nyní byl odhalen kompletní harmonogram celé akce. Chybět nebudou samozřejmě ani Češky, které se prokousaly kvalifikačním kolem ve kterém porazili Velkou Británii. Nyní narazí na tým, který povede do boje aktuální světová jednička žebříčku.

Organizátoři kromě kompletního programu zveřejnili také místo konání. Tím se stalo skotské město Glasgow a Emirates Aréna. První zápasy odstartují 8. listopadu, tedy den po skončení Turnaje mistryň a jeho vyvrcholení je naplánováno na 13. listopadu.

Finálové kolo BJK Cupu je rozděleno do čtyřech skupin, do kterých bylo rozlosováno 12 týmů. Češky čeká v tomto případě velmi těžká skupina. Proti nim totiž budou stát Polky a Američanky. Slovenky, které se finále také účastní budou hrát proti Australankám a Belgičankám ve skupině B.

Pro Češky začíná program ve čtvrtek 10. listopadu, kdy začne souboj s Polskem. Proti Američankám budou Češky hrát následující den v pátek. Ze všech skupin postupuje jeden tým, ten nastoupí k semifinále v sobotu a turnaj končí finálovým soubojem v neděli 13. listopadu.

V kvalifikaci to byl pro výběr Petra Pály urputný boj, který musela rozhodnout až závěrečná čtyřhra, ve které se dvojici Karolína Muchová/Markéta Vondoušová povedlo vybojovat postupový bod.

To Polky měly výrazně jednodušší cestu do finálového kola. Rumunky bez největší hvězdy Simony Halepové nemohly dvojici Šwiateková a Linetteová konkurovat. A právě aktuální světová jednička by se měla stát znovu hlavní oporou polské reprezentace.

Nominace je stále ještě daleko. V zápase proti Velké Británii byla k dispozici tato sestava: Vondoušová, Martincová, Muchová, Bouzková a Fruhvirtová.

Zdroje: BJK Cup, Twitter

Tenis

Djokovič získal v Tel Avivu svůj 89. titul, v Sofii a Soulu kralovali nenasazení hráči

O víkendu vyvrcholily tři turnaje kategorie ATP 250. Vzhledem k tomu, že Novak Djokovič potřebuje sbírat body směrem k účasti na Turnaji mistrů, v Tel Avivu se zúčastnil akce této nižší úrovně. A bez problémů ji opanoval. Hrálo se i v Sofii a Soulu, kde hlavní favority předčili nenasazení tenisté.

Srbský držitel 21 grandslamových trofejí byl největší hvězdou izraelského Tel Aviv Watergen Open a své fanoušky nezklamal. Ve druhém největším městě židovského státu odehrál čtyři utkání, aniž by ztratil jediný set.

V úvodním kole měl Djokovič volný los, v tom druhém porazil Španěla Andújara. Na cestě do finále dále přešel přes Kanaďana Pospisila a Rusa Safiullina. V závěrečném souboji vyzval turnajovou dvojku Čiliče.

Střetnutí proti Chorvatovi trvalo hodinu a půl a současná světová sedmička ho vyhrála po sadách 6:3 a 6:4. Rodák z Bělehradu díky tomu dosáhl na svůj 89. titul z okruhu ATP. Zároveň je je prvním tenistou, jenž letos dokázal triumfovat na všech površích.

V hlavním městě Bulharska se uskutečnilo Sofia Open, kde naopak premiérový zisk trofeje z nejvyššího okruhu oslavil Hüsler, 95. hráč světa. Švýcar ve finále předčil o více než šest desítek míst výše postaveného Runeho.

Poté, co talentovaného devatenáctiletého Dána porazil v prvním setu 6:4, zvládl rovněž dramatický tiebreak v závěru toho druhého. Zkrácenou hru Hüsler ovládl v poměru 10:8.

Úspěchem v závěrečném klání navázal na předchozí vítězství nad Francouzem Blancaneauxem, Španělem Carreño-Bustou, Polákem Majchrzakem a to semifinálové nad Italem Musettim.

Stejně jako v Tel Avivu a Sofii se rovněž v Soulu hrálo na tvrdém povrchu, ale s tím rozdílem, že v tomto případě se jednalo o halový turnaj. V jihokorejské metropoli se nakonec radoval také nenasazený účastník.

Nišioka na cestě do finále postupně porazil Brita Evanse, svého japonského krajana Daniela, norskou turnajovou jedničku Ruuda a Kovacevice z USA. Ve finále pak vyzval Shapovalova z Kanady.

Šlo tedy o boj mezi číslem 54 na světě a 24. tenistou žebříčku. Japonec přes papírové předpoklady vyhrál 6:4 a 7:6. Nišioka si připsal druhé prvenství z turnajů ATP a ve svých dosavadních finálových zápasech na asijských podnicích zůstává neporažen.

V týdnu od 3. do 9. října se konají dva mužské tenisové podniky vyšší kategorie, konkrétně jde o „pětistovky“ v hlavních městech Japonska a Kazachstánu. Na vnějším Rakuten Japan Open Tennis Championships v Tokiu a vnitřním Astana Open se bude hrát opět na tvrdém povrchu.

Zdroj: ATP, Tenis portál

Tenis

Bouzková se odhlásila z dalšího turnaje. Sezonu ale ještě nezabalila

Zranění ruky zastavilo Marii Bouzkovou v úspěšném tenisovém roce. Čtvrtfinalistka Wimbledonu teď musela posunout svůj návrat na kurty. Předčasné ukončení letošní sezony ale nepřipadá v úvahu. Na jakém turnaji se Bouzková objeví?

Během prvního kola US Open v souboji s Lindou Noskovou, utrpěla Bouzková zranění ruky vinou nepříjemného pádu. Svůj zápas tehdy se zraněním dohrála, ve druhém kole se ale její zdravotní stav výrazně projevil při prohře s Karolínou Plíškovou.

Od zářijového zápasu nenastoupila k jedinému utkání. Přihlášena byla čtyřiadvacetiletá Bouzková na turnaj pětistovky v San Diegu. I z toho se ale musela odhlásit.

Ukončovat sezónu ale vítězka letošního Livesport Praha Open rozhodně nechce. Na sociálních sítích totiž zveřejnila příspěvek na kterém se připravuje na závěr sezóny, kterým pro ni bude oblíbený turnaj tisícovky v mexické Guadalajaře.

V Mexiku se Bouzkové v posledních letech náramně daří. Na turnaji 250 právě v Guadalajaře se dostala až do finále a v Monterrey hrála v březnu čtvrtfinále.

Kromě toho se jí v tomto roce povedlo probojovat se do třetího kola v Indian Wells, zahrát si osmifinále v Madridu a čtvrtfinále slavného Wimbledonu.

Vrchol ale přišel na pražském turnaji Livesport Praha Open, kde bez ztráty setu porazila všechny soupeřky a vybojovala svůj premiérový titul WTA. Díky tomu se dostala do elitní padesátky žebříčku a v současné chvíli je na 41. místě.

Zdroj: Twitter, WTA