Reklama

Plíšková první grandslam nezískala, ukázala však bojovného ducha

Nejslavnější turnaj světa zná svou novou šampionku. Stala se jí Ashleigh Bartyová, která porazila ve třech setech Karolínu Plíškovou. Česká hráčka se ale rozhodně nemusí za svůj výkon stydět. Navíc Karolína ukázala svou formu před olympijskými hrami.

Los vyhrála Australanka a zvolený servis proměnila v zisk úvodního gamu. A hned své vedení zvýšila, když čistou hrou sebrala podání velmi nervózní Češce. Po šesti minutách vedla Bartyová 3:0, přičemž Plíšková do té doby nezískala jediný fiftýn.

První bod nakonec světová třináctka získala při podání za stavu 0:3 a 0:30, což doplnila i drobným ironickým pousmáním. Čtvrtou hru ale nakonec zakončila dvojchybou a ztrácela tak už dva brejky. Jeden z nich okamžitě smazala, když čistou hrou brejkla světovou jedničku a snížila tak alespoň na 1:4.

Série brejků ale pokračovala, než ji Češka ukončila snížením na 3:5. Tím tak zbývalo získat „pouze“ jedno podání. A to hned při nejbližší možné příležitosti. Nepodařilo se. Australanka získala svůj šestý gem čistou hrou při podání a byla o krok blíž své druhé grandslamové trofeji v kariéře.

Do druhého setu vstoupila Plíšková klidným gemem na podání a měla lehkou psychologickou výhodu. Ta jí ale dlouho nevydržela, když Bartyová, opět s nulou, dokázala ve třetí hře podání Plíškové sebrat. Bohužel ve hře české tenistky byla znát stále nejistota a často laciné chyby příliš nepomáhaly ani sebevědomí.

Za stavu 3:1 z pohledu Bartyové se však obrátila karta. Agresivní hra české tenistky najednou přinášela rozběhanou světovou jedničku a jeden přesný míč za druhým. Před turnajem světová třináctka otočila na 4:3, a tak ji následný gem, kde si Bartyová už servis podržela, nemusel tolik mrzet.

Druhý set dospěl až do stavu 5:5, kde Češka přišla při podání o luxusní vedení 40:0 a po čtyřech dalších bodech najednou čelila brejkbolu. A následnou nevynucenou chybou otevřela Australance cestu k titulu. Ta šla na servis za stavu 6:3 a 6:5.

V úvodu dvanácté hry byla na Bartyové vidět velká nervozita. Plíšková rychle srovnala na 6:6 a o bytí a nebytí české tenistky musela rozhodnout zkrácená hra. V té si v prvních bodech hráčky držely svá podání, a to do stavu 3:2 pro Plíškovou. Češka pak získala mini brejk a změna stran se tak odehrála za stavu 4:2.

A právě za tohoto stavu se odehrála asi nejlepší výměna utkání. Plíškové sice pomohlo prasátko, pak ale doběhla kontra kraťas a výměnu zakončila přesnou smečí. Rychle se pak dostala ke čtyřem setbolům. Bartyová dotáhla na stav 4:6, pak ale udělala dvojchybu a o titulu tak musel rozhodnout třetí set.

Do toho začínala na podání tenistka z Austrálie a tentokrát musela Bartyová ze stavu 40:0 čelit shodě. Následně ale dokázala získat dva body v řadě a šla tak do vedení 1:0. Ve druhé hře stála Plíšková proti třem brejkbolům a při tom druhém lidově řečeno zazdila jednoduchý volej. Bartyová vedla 2:0 a jako mávnutím kouzelného proutku se změnila nálada na kurtu.

Plíšková sice ještě zabojovala ve třetím gamu, ale další nevynucená chyba znamenala ztrátu již 0:3. Karolína se snažila získat brejk zpátky, ovšem čas se krátil a stav 4:1 z pohledu Australanky hovořil jasně. Češka balancovala nad propastí se jménem prohra a třetí sadu prohrála 6:3.

Zdroj: Wimbledon živě

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené