Spojte se s námi


eSport

Playoff LPL: Kdo postoupil do playoff a jaký je následující program?

Čínská LPL má za sebou svoji základní část a desítka týmů si to rozdá o titul čínské ligy a dvě místenky na MSI.

Publikováno

dne

Čínská LPL má za sebou svoji základní část a desítka týmů si to rozdá o titul čínské ligy a dvě místenky na MSI.

JDG, EDG, LNG, Weibo Gaming, BLG, OMG, Top Esports, TT Gaming, RNG a WE, to je desítka účastníků playoff jarního splitu čínské LPL. JDG a EDG díky umístění v základní části jakožto dva nejlepší celky, začnou až ve čtvrtém kole vyřazovací fáze. Zbylá osmička si to rozdá v předchozích kolech se smrtící kadencí a minimálním prostorem pro oddech.

Kdo se s kým utká v prvním kole? A jaký je formát soutěže?

V prvním kole playoff se utkají čtyři nejníže postavené celky – TT Gaming se utká s RNG (8. a 9. místo) a Top Esports s týmem WE (7. a 10. místo).

RNG v souboji s TT Gaming budou napravovat zatím velmi špatné výkony. Kdy tým nejen málem nepostoupil do playoff ale také vnitřním problémům. O problémech RNG jsme psali zde.

Naopak TT Gaming přijemně překvapují v LPL a pokusí se získat nejen zkušenosti ale také potrápit ty nejlepší.

Podobný příběh má i Top Esports. Velký favorit na titul také neprožil úplně ideální vstup do jara. Proti WE bude tým sice velkým favoritem, nicméně podobně jako to známe u korejské LCK, čínská liga je plná překvapení.

Právě formát playoff LPL je něčím, kde se rodí obrovské zvraty a momenty. Velký tlak a minimální prostor na přípravu, vždy slibuje velkou podívanou.

Vítězové prvního kola narazí na BLG (vítěz TT/RNG) a OMG (Top Esports/WE). Až do čtvrtého kola playoff, je každý zápas o všechno. Teprve poražené týmy ze čtvrtého kola, mají možnost opravy v Loser’s Bracketu.

Playoff čínské LPL začíná ve čtvrtek již zmiňovaným prvním kolem. Poté nás čeká třináct dní litých bojů v řadě, než se dostaneme k finálové dvojici, která si o titul zahraje ale také bude reprezentovat Čínu na květnovém MSI. Zápasy je možné sledovat jak na YouTube nebo na Twitchi LPL.

Zdroj: Twitter, LPL

Reklama

eSport

LCK: GenG přetlačili KT Rolster a zahájili split vítězně

Páteční program LCK nám nabídl souboje nejlepší čtyřky jara. V prvním duelu se utkali obhájci titulu GenG a třetí tým jara – KT Rolster.

Publikováno

dne

Páteční program LCK nám nabídl souboje nejlepší čtyřky jara. V prvním duelu se utkali obhájci titulu GenG a třetí tým jara – KT Rolster.

Pátek naplánoval pro všechny fanoušky zajímavý program. Souboje nejlepších čtyř týmů jarního splitu měly navnadit na velká dramata.

První z těchto soubojů mezi GenG a KT Rolster mělo být na papíře velmi vyrovnané. Zatímco KT zvládli ve středu přetlačit Hanwhu Life, pro GenG se jednalo o vstup do letního splitu.

Očekávané drama spustilo první dějství, kdy KT předvedli velmi dominantní a zatím nejlepší vystoupení jakéhokoliv týmu v rozbíhajícím se splitu.

GenG zkoušeli hrát velmi netradiční kompozici s Tristanou, Dravenem a Braumem, leč jejich pokus o zaskočení soupeře fatálně nevyšel.

Druhá hra už byla mnohem vyrovnanější a na korejské poměry tradičnější. GenG neopustila myšlenka na Dravena a zkusili hrát nyní v páru s Milliem, který je pravděpodobně nejsilnějším supportem aktuálně.

Tato kombinace se stala jistotou, navíc GenG s lepší kontrolou mapy přetlačili svého soupeře. Výsledkem bylo vyrovnání série na 1-1 a KT museli přijít s novým námětem na vítězství.

Třetí zápas zrcadlil průběh první hry, ale v opačném gardu. GenG dokázali dokonale anulovat jakékoli šance KT Rolster. I když nutno podotknout, po většinu zápasu byla hra na goldy vyrovnaná.

Přesto GenG vyhráli třetí hru bez jediné smrti a dobře se nachystali na nedělní reprízu jarního finále s T1. Tento duel naplno ukáže aktuální síly, zejména po turnaji MSI.

Zdroj: Leaguepedia, LCK Global

Pokračovat ve čtení

Blog

LCS: Krize prozatím zažehnána. Liga začne 14. června

Během rána našeho času bylo oznámeno, že obě strany Riot Games a LCSPA dospěly ke kompromisu a obnově ligy LCS.

Publikováno

dne

Během rána našeho času bylo oznámeno, že obě strany Riot Games a LCSPA dospěly ke kompromisu a obnově ligy LCS.

Poslední týdny se vehementně na americké scéně řešila budoucnost americké ligy LCS a přidružených subjektů. Po stávce, kdy majorita hráčů se rozhodla na protest odejít z ligy, se nyní zdá, že liga nakonec začne.

Obě strany konfliktu oznámily návrat americké LCS na 14. června a to na svých twitterových účtech. Hráčská asociace LCSPA zároveň vydala vyjádření, kde shrnuje dosavadní postup během vyjednávání s Riotem a LCS.

Co se asociaci podařilo dosud vyjednat? Lepší zdravotní péče pro zahraniční hráče, lepší přehlednost a tréninkové plány mezi NACL a LCS nebo jednodušší komunikaci mezi jednotlivými týmy, asociací a LCS.

Fanoušci a experti obecně kvitují návrat ligy. Někteří však mají pocit, že asociace mohla vyjednat více. Obě strany však upozorňují na to, že některé body vyžadují více času a příprav k jednání. Prioritou je nyní návrat ligy a hráčů.

Vypadá to, že katastrofický scénář případného zrušení ligy do konce sezóny i neúčast amerických týmů na Worlds je pryč. Liga se také díky odkladu bude hrát tři dny v týdnu namísto dvou.

Zdroj: LCS, Dextero, LCSPA

Pokračovat ve čtení

eSport

LCS: Ví Doublelift, o čem je stávka v LCS? Slavný marksman svými názory dost pobouřil komunitu

Americká LCS je vlivem sporu Riotu a americké herní komunity, v čele s Hráčskou asociací LCSPA, pozastavena. Doublelift tomu všemu navíc nedávno přidal svým vyjádřením, jež se týká aktuální stávky LCS.

Publikováno

dne

Americká LCS je vlivem sporu Riotu a americké herní komunity, v čele s Hráčskou asociací LCSPA, pozastavena. Doublelift tomu všemu navíc nedávno přidal svým vyjádřením, jež se týká aktuální stávky LCS.

Doublelift vždy byl na americké scéně mužem dvou tváří. Jedni ho chválí za jeho přinos k LCS. Avšak na straně druhé už nejednou tento veterán LCS vyřkl názory, nad kterými občas zůstává rozum stát.

O další podobný kousek se Doublelift postaral nedávno, kdy vydal prohlášení k aktuální stávce LCS. Některé jeho výroky ale značně zvedly mandle celé komunity, a to zcela po právu.

„Chci říct, že mi na tom záleží, ale pokud je zde možnost stát při Akademii a nechat zrušit LCS Summer Split, jak Riot vyhrožuje nebo to nechat to být, nechám to tak,“ prohlásil Doublelift.

To co však pokračovalo dále jen naplno ukázalo, že legenda LCS ani pořádně neví, o čem aktuální stávka je a co je její cílem. „Je to jako jaderné tlačítko. Proč je to vůbec součástí rovnice? Všichni budou jen trpět.“

„Lidé si myslí, že jsem sabotoval vyjednávání. Jsou však na omylu. Nechci aby se tohle dělo. Nikdo nechce, aby se LCS zrušilo,“ doplnil následně.

Zmatený Doublelift si tak následně přidal víc otázek, než odpovědí. Jeho reakcí si všimly mnohé osobnosti americké scény.

„Do p**ele… Doublelift jedním streamem zmařil veškeré snahy asociace,“ zareagoval jeden z největších LoL streamerů.

Veterán LCS si tak svými někdy až egoistickými pohledy na věc opět znepřátelí celou komunitu, která už na některé jeho názorové eskapády není zvědavá. Navíc jeho příspěvek moc nepomůže k aktuálně vyhrocené situaci.

Zdroje: LCS, Kotaku, Jake Lucky, Christian Riviera

Pokračovat ve čtení

Oblíbené