Spojte se s námi


eSport

Playoff LCK: Souboj gigantů překvapení nepřineslo. T1 jsou prvním kvalifikantem Koreje pro MSI

Korejská LCK rozehrála další kolo playoff. Ve Winner’s Bracketu se utkali T1 proti Gen.G. Vítěz tohoto souboje si zajistil účast na MSI.

Publikováno

dne

Korejská LCK rozehrála další kolo playoff. Ve Winner’s Bracketu se utkali T1 proti Gen.G. Vítěz tohoto souboje si zajistil účast na MSI.

T1 vs. Gen.G. Souboj dvou nejlepších týmů poslední doby a repríza finále z loňského léta. To čekalo na fanoušky v dnešní sérii. Otázkou, kterou si kladli všichni byla, zda Gen.G najdou recept na dosud dominantní T1.

T1 válcují ligu s nebývalou lehkostí a až na drobnější nedostatky, nemají momentálně konkurenci. Pro Gen.G, oproti minulému roku trochu sešli výkonnostně dolů.

Ano, druhé místo v základní části je pořád skvělý výsledek ale týmu zatím něco chybí. Nicméně série proti T1 mohla být skvělou příležitostí, jak hegemona LCK překvapit.

Série se však nevedla v takovém tempu, jak by fanoušci asi očekávali. T1 měli jednoznačně navrch a řešili dané situace s větším přehledem.

Občasné závary Gen.G sice budily navenek větší dramatičnost, nicméně soupeř byl v klíčových momentech klidnější a o krok napřed. K tomu přidal Faker v prvních dvou zápasech dvojnásobné picknutí Lissandry, která v klíčových okamžicích byla rozdílovým pickem.

Gen.G sice dokázali za stavu 0-2 konečně najít cestu a ještě sérii zdramatizovat. Nicméně T1 si pragmatickou a takticky vyspělou hrou nedovolili sérii zamotat tak, jako minulý týden proti KT Rolster.

T1 po výhře 3-1 jsou prvním korejským týmem, který má jisté místo na MSI. Navíc jsou také prvním týmem v historii, který se kvalifikoval do čtyř po sobě jdoucích finále LCK. Gen.G musí počkat na svého soupeře z Loser’s Bracketu. Zítra se v něm utkají KT Rolster a Hanwha Life Epsorts.

Zdroj: LCK, Youtube, LCK Global

Reklama

eSport

LPL: OMG nepřekvapili JDG. Bitva starých známých pro RNG

Čínská LPL pokračovala dalšími třemi sériemi. V tomto článku se podíváme na první dvě. Nejprve na OMG a JDG, poté na Invictus Gaming s RNG.

Publikováno

dne

Čínská LPL pokračovala dalšími třemi sériemi. V tomto článku se podíváme na první dvě. Nejprve na OMG a JDG, poté na Invictus Gaming s RNG.

Po volnějších dvou dnech, kdy se v LPL odehrály dvě série, se počet sérií opět rozšířil. Než se podíváme na ostře sledovanou bitvu dvou aspirantů na titul – EDG a Bilibili Gaming, připomeneme si série, které proběhly dříve.

JDG se vracejí do své původní formy

První sérií dne byl souboj mezi překvapením jara OMG a aktuálními šampiony JDG. Šampioni LPL a MSI se zatím rozehřívají velmi pomalu. Částečně za to mohl doslova smrtící úvod splitu, kdy v prvních dvou zápasech měli JDG proti sobě dva potencionální favority na titul – Weibo Gaming a LNG.

Před favoritem tak stáli OMG, kde mohli ukázat aktuální sílu čínského šampiona. Ta přišla okamžitě a drtivě. JDG doslova nedali šanci svému soupeři v první hře a dali zapomenout na pomistrovskou kocovinu.

Druhá hra byla pro favorita o trochu složitější. OMG dokázali zbrzdit rozjezd šampiona v early game. Bohužel tým se pak nevyvaroval mnoha chyb, které čínská jednička snadno potrestala.

JDG si tak došli po pohodlné vítězství 2-0 a potešili mnoho fanoušků, kteří věřili v brzký návrat šampiona do jeho mistrovské formy. Ta bude záhy prověřena v pátek, jelikož se v repríze semifinále jarního playoff utkají s EDG.

Bitva historických rivalů pro RNG

Druhá série dala vzpomenout se svými účastníky na dávné bitvy v raných letech LPL. Invictus Gaming a RNG svedli již mnoho lítých bitev. Tentokrát oba celky, značně pozměněné z dávných let a možná ne tak silné při aktuálním rozložení sil, svedly další kapitolu.

Od této série se očekávala vzhledem ke změnám v týmu RNG, vyrovnaná bitva, která navenek, nemá favorita. První hra toho byla krásným příkladem, kdy oba týmy hrály takticky svázanou hru. Jungler RNG Wei, dokázal svoji aktivitou značně pomoct svým spoluhráčům. RNG nakonec ve velmi rychlé hře urvali první bod.

Druhá hra série už byla plně v rukou RNG. Invictus Gaming sice dokázali poté hru víc vyrovnat ale lepší kompozice se Sejuani a Lissandrou, dokázala zastavit největší hrozby. RNG si připisují čistou výhru 2-0 a příště vyzvou dalšího, starého známého – OMG.

Zdroj: LPL, Onivia

Pokračovat ve čtení

eSport

LCK: Budou vládnout T1 s Fakerem nebo překvapí někdo jiný? Preview před letním splitem korejské ligy

Korejskou ligu máme již za rohem a sluší se na ni připravit. Kolotoč dalšího splitu LCK započne již zítra. Co můžeme tedy očekávat?

Publikováno

dne

Korejskou ligu máme již za rohem a sluší se na ni připravit. Kolotoč dalšího splitu LCK započne již zítra. Co můžeme tedy očekávat?

Korejská LCK, rodiště největších hvězd historie League of Legends, se chystá na další pokračování. Desítka týmů si to rozdá nejen o slávu, ale také možnost reprezentovat svůj region na domácím světovém šampionátu.

Obhájci titulu GenG budou rozhodně chtít pokračovat ve své nadvládě. T1 však rozhodně budou chtít zlomit kletbu svého týmu, který poslední rok nic zhola nevyhrál.

Zvednou se Dplus KIA po špatném jaru? Dokážou KT Rolster opět hrát dobře víc než jeden split? Nebo nás překvapí někdo jiný? Na to vše se níže podíváme a zhodnotíme, kdo má největší šance na postup do playoff a finále v Daejeonu.

Kryptonit T1 se pokusí získat zlatý hattrick

GenG poslední dva splity neochvějně vládnou LCK a to navzdory tomu, že na jaře nebyli první po základní části. Tým sice skončil za T1 na druhém místě, v semifinále s nimi padli 3-1, ale opravná série dovedla tým opět do finále, kde T1 porazili stejným výsledkem. Navíc přispěli k prodloužení kletby, kterou nejslavnější tým planety již dlouho provází.

Úkol pro tento split je naprosto jasný. Prodloužit sérii titulů a napodobit to, co se povedlo jen T1 a Dplus KIA (předtím Damwon KIA a Gaming), vyhrát tři tituly po sobě. V cestě jim však kromě T1 samotných budou stát zejména Dplus KIA. Ti po nepovedeném jaru budou rozhodně hladoví po úspěchu.

GenG notně nemusejí vyhrát základní část. Jejich síla tkví v Bo5 sériích, kde se celek umí výborně připravit, i když se některá hned nepovede. Uvidíme také, jak se popere s druhým splitem své kariéry mladičký Peyz.

Získá Faker svůj jedenáctý titul a zlomí kletbu svého týmu?

Největší pozornost celé ligy je zcela logicky na T1. Faker a jeho parta se pokusí zaútočit nejen na neuvěřitelný jedenáctý titul této slavné organizace, ale také prolomit roční prokletí, které tým provází. Tým totiž od MSI 2022 nevyhrál žádné finále, do kterého se kvalifikoval.

T1 také chtějí vymazat neúspěch z nedávného MSI a plně se koncentrovat na ligu. Povinností je postup na světový šampionát, kde tým bude favoritem na titul.

Tým si však musí dávat pozor na občasnou laxnost v době, když vyhrává. Laxnost, která z celkem jednoznačné série proti GenG na MSI udělala pětizápasový nervák. Týmy jako GenG, Dplus KIA nebo KT Rolster by tohoto přístupu mohly využít.

Nemocný obr Dplus KIA, se opět hlásí o slovo

Velkou neznámou a sledovanou věcí bude výkon Dplus KIA. Tým sice přes menší výsledková zakolísání snadno postoupil do playoff. První série proti Hanwha Life však ukázala, jak nemocným obrem Dplus jsou.

Nekonzistentní výkony a laxní přístup k přípravě. To byly hlavní důvody, které dle Showmakera v nedávném rozhovoru stály tým lepší umístění. Páté místo z jarní části je také varovným prstem pro kvalifikaci na Worlds.

Korea sice vyšle čtyři týmy na domácí šampionát, nicméně nekoncentrovanost může tým i o tuto výsadu připravit. Jarní část byla na poměry LCK nebývale vyrovnaná a o čtyři místenky bude velmi tuhý boj.

KT Rollercoaster aneb Skončí výkonnostní horská dráha a dočkáme se stabilního roku?

KT Rolster svými legendárními výkony jako na horské dráze si už před lety vysloužili označení KT Rollercoaster. Jenže po opatrném úvodu jara tým začal k mnohým překvapeným hrát stabilně. Tým plný hvězd korejské ligy dokázal najít společnou řeč a skonči třetí v jarní části.

Nadějné jaro dává šanci týmu dokonce útočit na titul. K tomu však bude potřeba ještě jeden krok navíc. Zda si tým udrží tvář a pokusí se ohrozit ty nejlepší, to ukáže čas. Minimálně je jasné, že KT budou pasováni na černé koně ligy.

Zdramatizují boj o Worlds Hanwha Life a Liiv Sandbox? Nebo se do diskuze vloží někdo jiný?

Hanwha Life Esports překvapila mnohé. Fantasticky sehraná série proti Dplus KIA tak dala týmu čtvrté místo a výhodnější pozici pro kvalifikaci na Worlds. Tým však musí opět přidat na obrátkách, pokud si tuto výhodnou pozici, má udržet.

Tím, kdo by mohl zamíchat kartami, jsou hráči Liiv Sandbox. Šestý tým jara měl po konzistentních výkonech katastrofický závěr základní části. Časté chyby srazily týmovou morálku na dno a bude nutné pro letní split dát dohromady veškeré síly.

Mimo elitní šestku, by mohli kartou osudu zamíchat také hráči DRX, kteří se mohou opřít o výhru jejich akademie v LCKCL. Dravé mládí nebo spíš už veteránské manýry by mohli ukázat také kluci z BRIONu, tedy už z OK BRIONu. Dokáže jejich Síla přátelství, další zázrak?

To a mnohem více nám bude zodpovězeno od středy 7. června, kdy korejská liga opět nastartuje své motory. Sledujte zápasy LCK na kanálu Twitch (LCK Global) nebo na YouTube. Zápasy probíhají vždy v dopoledních hodinách našeho času.

Zdroj: LCK, Twitter

Pokračovat ve čtení

eSport

LPL: Ninjas in Pyjamas přetlačili LGD a jejich akcie stoupají vzhůru

Čínská LPL započala druhý hrací týden letního splitu. V první sérii pondělního dne se utkaly týmy Ninjas in Pyjamas a LGD.

Publikováno

dne

Čínská LPL započala druhý hrací týden letního splitu. V první sérii pondělního dne se utkaly týmy Ninjas in Pyjamas a LGD.

Po prvním týdnu, kdy jsme se dočkali několika velkých bitev, nám začátek druhého přichystal opět o trochu pomalejší rozjezd.

Ninjas in Pyjamas se dokázali po nepovedeném startu zvednout a získat první výhru. Naopak LGD spolu s týmem Rare Atom a Anyone’s Legend nezískali ještě ani výhru.

Přesto LGD vypadali možná víc svěže než v prvním týdnu. První hru zvládli lépe LGD, kteří se mohli opřít o Top a Jungle. Fearness a Meteor ukázali cestu, že se dá vyzrát na připraveného soupeře. Koncentrovaný a aktivní přístup ke hře tak dal LGD psychologickou výhodu.

NiP se však nevzdali a pokusili se napravit trochu laxní přístup ke hře. Vyrovnanou early game rozhodl krásný souboj kolem osmnácté minuty.

Angel se svojí Neeko připravil pro své spoluhráče nádherný prostor, kde Invincible a zbytek týmu zametl se svým soupeřem. Ninjas už náskok nepustili a vynutili si rozhodující třetí hru.

Třetí hra začala dobrým nástupem LGD. Bohužel pro ně, NiP zvládli skvělý dive na bot lince a začali budovat smělý náskok. LGD však svoji touhu po první výhře tohoto splitu neztratili. Tým dokázal vyrovnat hru a dokonce získat prvního Barona.

Chyby, které hráči NiP hromadili, však vykompenzovali skvělým pushem. Proto, když se LGD pokoušeli o zisk druhého Barona, museli hrát na velké riziko. Tento risk se proměnil v absolutní zkázu, když Photic s ultimátkou Jinx ukradl soupeři Barona.

Klíčovou defenzívu už poté hráči LGD nezvládli a NiP mohli slavit další výhru. Díky této výhře se Ninjas dočasně posunuli do elitní čtyřky a jejich výkony nabírají pozvolný růst.

Zdroj: LPL, Onivia

Pokračovat ve čtení

Oblíbené