Spojte se s námi

Reprezentace

Plašil jakožto lídr reprezentace? I o tom Šilhavý při své první nominaci přemýšlel

Zveřejněno

dne

Jaroslav Šilhavý za sebou má první nominaci do reprezentačního týmu. Když byl jako nový trenér reprezentace oznamován, tak potvrdil, že týmu chybí především lídr a je těžké někoho takového vůbec najít. Proto přemýšlel o tom, že by tuto roli mohl převzít někdo ze zkušenějších hráčů, kteří už v reprezentaci nějakou dobu nehráli. Konkrétně mělo jít o Jaroslava Plašila, Tomáše Sivoka či Romana Hubníka. Jak ale vůbec první Šilhavého nominace vypadá?

Zdroj: irozhlas.cz

Jaroslav Plašil či Roman Hubník, i tato jména se objevila v hlavě Jaroslava Šilhavého, když přemýšlel, kdo by mohl být lídrem reprezentačního celku. Jenže oba hráči už reprezentační kariéru ukončili a nakonec v nominaci není ani jeden z hráčů. V úvahu připadal i stoper Tomáš Sivok, který nyní hraje za Maccabi Petah Tikva a nutno podotknout, že jeho jméno sice není v nominaci, ale nachází se mezi náhradníky.

Šilhavý přiznal, že Plašila zavrhl kvůli tomu, že připravuje tým na Euro 2020 a chce, aby podle toho i tým vypadal. O Hubníkovi přemýšlel kvůli klubové souhře s Lukášem Hejdou, nicméně Roman Hubník odmítl, jelikož prý je časově příliš vytížený a reprezentační kariéru už zkrátka ukončil. U Sivoka je situace taková, že je připraven naskočit, když by Šilhavý u týmu viděl, že situace je při absenci lídra kritická. Sivok byl prý velice překvapen a potěšen.

Z hráčů, kteří ale jsou v základní nominaci, nikoliv mezi náhradníky, spoléhá v převzetí role lídra Šilhavý především na Dočkala či Daridu, který se teď vrací do tréninkového vytížení po zranění. Do nominace se jinak po nějaké době vracejí Vydra, Šural a nebo právě již zmiňovaný Lukáš Hejda, který za reprezentaci odehrál jediný zápas ještě v roce 2014. Po dvou letech se také vrací k reprezentaci David Pavelka, který hrává pravidelně v turecké Kasimpase a kterého zná Šilhavý ze společného působení v Liberci.

A zde už je celá nominace na utkání proti Slovensku a Ukrajině, která se odehrají 13. a 16. října:

Zdroj: https://repre.fotbal.cz

Reklama
Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reprezentace

Mistrovství světa rozšířeno na 48 týmů? Možná už v roce 2022, rozhodovat se bude v březnu

Zveřejněno

dne

Že se bude rozšiřovat počet účastníků na mistrovství světa z 32 na konečných 48, to není novinkou. Nicméně tento formát měl být prvně použitý až na světovém šampionátu v roce 2026. FIFA však nyní chce tuto změnu urychlit a tak je možné, že nový formát s větším počtem účastníků by mohl být použitý už na nadcházejícím mistrovství, které se bude konat v roce 2022 v Kataru.

Embed from Getty Images

Prezident FIFA Gianni Infantino říká, že většina fotbalových federací je pro rozšíření počtu účastníků už od roku 2022. Zároveň potvrdil, že by se o tomto kroku mělo rozhodnout do března příštího roku, ačkoliv se ještě neví, zda by rozšíření bylo v Kataru vůbec možné, jelikož by to pro pořadatelský stát samozřejmě nebylo jednoduché takto narychlo.

A díky tomu se nabízí otázka, zda by Katar zvládl celý šampionát rozšířený o 16 týmů sám. V tom by mohl být háček, protože je Katar v podstatě obklíčen Saudskou Arábií, Spojenými arabskými emiráty či Bahrajnem. Společně s Egyptem, který je také nedaleko Kataru, všechny jmenované státy minulý rok zahájily diplomatický a obchodní bojkot Kataru a zároveň jej obvinily z podpory terorismu. Takže možnost rozdělení zápasů MS i do jiných států je velice problematická.

„Shromáždili jsme názory členů a federací. Většina je pro rozšíření už v roce 2022. Nejen kvůli tomu, že se MS rozšíří o 16 týmů, ale protože by to znamenalo, že o účasti na šampionátu bude moci snít 50 nebo 60 zemí. Jestli to je možné či nikoliv, to jest jiná otázka. Je možné, aby se rozšířené MS konalo pouze v Kataru? Pravděpodobně dost těžce,“ komentoval Infantino s tím, že detaily o diskusi s Katarem nechce sdílet s médii.

„Je možné, aby se hrálo i v jiných zemích? Je to jedna z možností. Samozřejmě nejsem naivní, abych nečetl zprávy a tak nevěděl, co se děje. Ale my jsme ve fotbale, ne v politice a ve fotbale se někdy sny plní,“ komentoval případnou komplikaci s rozdělením zápasů mezi více zemí prezident FIFA.

Rozhodnuto by mělo být do března. Jisté zatím je, že i kdyby k rozšíření došlo, tak se celý turnaj nebude konat déle než původních 28 dní. Losování kvalifikace na MS bude už v létě a proto je důležité, aby do té doby bylo rozhodnuto o konečné podobě co nejdříve. „Pro ty, kteří si myslí, že už je pozdě, mi bylo řečeno totéž v roce 1994. V té době jsme rozhodli o rozšíření světového šampionátu z 24 týmů na současných 32 a do turnaje v roce 1998 jsme to zvládli. To je důkaz, že je to možné i nyní,“ zakončil Infantino.

Pokračovat ve čtení

Reprezentace

Lvíčata znají své soupeře pro kvalifikaci na EURO U21, které bude v roce 2021 pořádat Maďarsko a Slovinsko

Zveřejněno

dne

V úterý dopoledne se losovaly kvalifikační skupiny na EURO U21, které se bude konat za tři roky. Své soupeře tak poznala i lvíčata, která byla ve druhém výkonnostním koši. Díky tomu bylo předem jasné, že se Česká republika vyhne Nizozemsku, Slovensku či Belgii. A jak los dopadl?

Zdroj: tyden.cz

Česká fotbalová reprezentace do 21 let se tedy v rámci kvalifikace utká s Chorvatskem, Řeckem, Skotskem, Litvou a také San Marinem. A nutno podotknout, že s Chorvaty a Řeky čeká lvíčata zajímavá odveta, protože právě díky těmto dvěma soupeřům schází česká jednadvacítka mezi týmy, které se zúčastní v červnu nadcházejícího evropského šampionátu. V minulé kvalifikaci totiž skončila lvíčata třetí za prvním Chorvatskem a druhým Řeckem.

Termíny jednotlivých utkání:

  • 6. 9. 2019, ČR U21 – Litva U21
  • 10. 10. 2019, ČR U21 – Řecko U21
  • 14. 10. 2019, ČR U21 – Skotsko U21
  • 14. 11. 2019, ČR U21 – San Marino U21
  • 18. 11. 2019, Chorvatsko U21 – ČR U21
  • 27. 3. 2020, Řecko U21 – ČR U21
  • 2. 9. 2020, San Marino U21 – ČR U21
  • 7. 9. 2020, ČR U21 – Chorvatsko U21
  • 9. 10. 2020, Skotsko U21 – ČR U21
  • 13. 10. 2020, Litva U21 – ČR U21

Do závěrečné fáze EURA postoupí vítězové všech skupin a dva týmy z druhého místa s nejlepší bilancí se poté utkají v baráži o poslední volné místo.

A jak vypadají všechny vylosované skupiny?

Zdroj: profutbal.sk

Pokračovat ve čtení

La Liga

Joachima Löwa by lákalo trénování Realu Madrid

Zveřejněno

dne

Joachim Löw v rozhovoru pro španělský deník Marca naznačil, kam pravděpodobně budou směřovat jeho kroky po blížícím se konci u německé reprezentace.

Embed from Getty Images

58letý Joachim Löw působí jako hlavní kouč Německa od roku 2006. Německé fotbalisty dosud vedl ve 171 střetnutích s průměrným bodovým ziskem 2,13 bodů na zápas. S mančaftem získal dvě cenné trofeje. V roce 2014 se mu podařilo dovést tým na mistrovství světa v Brazílii k titulu a v roce 2017 k zisku Konfederačního poháru.

Letošní rok však pro něj byl obrovským zklamáním a nenaplněním požadavků. Nejprve na mistrovství světa v Rusku Němci jakožto jedni z favoritů obsadili poslední místo ve skupině se Švédskem, Mexikem a Jižní Koreou. Jediné tři body tehdy získali v zápase se Švédskem, který vyhráli 2:1.

I Liga národů byla pro Německo propadákem. Ve skupině s Nizozemskem a Francií taktéž skončili na posledním místě se ztrátou pěti bodů na druhou Francii. Během čtyř duelů dokázali pouze třikrát skórovat a získat dva body za dvě remízy.

„Uvědomuji si, že velká část mého času zde je teď minulostí a musím přemýšlet o tom, co chci dělat později. Chtěl bych trénovat klub, což jsem dělal, než jsem byl trenérem národního týmu,“ řekl Löw.

Mezi kluby, které vedl, jsou například Stuttgart, Fenerbahce nebo Austria Vídeň. Jedinou trofej získal s Austrií, se kterou vyhrál rakouskou ligu.

„Preferuji nepokračovat v Německu. Myslím si, že moje budoucnost bude pravděpodobněji v zahraničí,“ plánuje Löw a dodává, „Real Madrid je zajímavý klub pro každého trenéra.“

Budou kroky Löwa po konci u reprezentace směřovat na Santiago Bernabéu?

Pokračovat ve čtení
Reklama

Facebook

Reklama

Oblíbené