Plánovaný rozpis zápasů může být pro Barcelonu přínosem

Vzhledem k nejistému pokračování fotbalového kalendáře oznámil katalánský list Mundo Deportivo nové data pro dohrání sezóny 2019/20 a začátek té následující. Harmonogram může zvýhodnit Barcelonu.

Embed from Getty Images

V titulku nedávného vydání deníku Mundo Deportivo je “Liga mistrů v srpnu”. Podle něj je nejpravděpodobnější scénář, uprostřed chaosu s onemocněním Covid-19, začít dohrávat ligové zápasy na začátku léta. To znamená, že zápasy, které se měly hrát původně od konce února do začátku května, by se konaly od června do července.

Kvůli tomu, že se situace nelepší po celém světě, je to optimistický předpoklad, ale rozhodně ne nemožný. Ligová sezóna končící na konci července uvolní místo pro zápasy Ligy mistrů, vrátí se v srpnu a skončí na začátku září. Od října by se sezóna 2020/21 rozeběhla naplno. Počítá se rovněž s patnáctidenní předsezónní přípravou.  

Jak to ovlivňuje Barcelonu

Rozhodně to vypadá jako únavný plán pro hráče, kteří by se s tím museli vypořádat, ale za tím se skrývají i pozitiva. Pravdou je, že domácí a evropské soutěže, které jsou rozprostřeny na čtyři měsíce by se musely odehrát za méně než měsíce tři. Paradoxně prodloužená přestávka může dlouhodobě pomoci Barceloně a jejím zájmům.  

Za prvé, hráči budou mít možnost hrát na vyšší úrovni, protože budou po delším čase, kdy relativně odpočívali. Pokud fotbalisté pracují podle přípravy od trenéru doma, měli by být v dobré fyzické kondici, aby mohli kdykoli naskočit do zápasů. Přestože byla fotbalová sezóna dokončena pouze kolem 60% odehraných zápasů, někteří z katalánských hráčů již zápasili s kondicí a zraněními.  

Například Lionel Messi už pár posledních zápasů potřeboval odpočinek. Vypadal v pohodě, jako vždy. Očividně však bojoval s přetíženým programem a musíme brát ohled na jeho fyzičku, přeci už mu táhne na 33 let. Messi se gólově neprosadil hned ve čtyřech zápasech v řadě, což je jeho nejhorší série od roku 2010.  

Embed from Getty Images

Zcela nejvíce by z tohoto nového harmonogramu těžili Luis Suárez a Ousmane Dembéle. Právě tato dvojka může výrazně přispět v boji o nejžádanější trofeje. Díky jejich návratu by se barcelonský útok stal jednou z nejsilnějších linií v soutěži a umožnili by Quique Setiénovi, aby při výběru svých sestav měl velkou rozmanitost. Barça díky zotavení uruguayského hroťáka může zabojovat proti kletbě, která jí provází od roku 2015.  

El Pistolero podstoupil operaci menisku na pravém koleni 12. ledna a délka rekonvalescence byla stanovena na čtyři měsíce. Tato lhůta bude dodržena 12. května, takže pokud jeho zotavení bude probíhat dle očekávání, tak se vrátí do hry více než připravený na srpnové zápasy Ligy mistrů.

Embed from Getty Images

K němu by se přidala Dembélého rychlost a dynamika. V případě Francouze proběhla operace 11. února a délka rekonvalescence stanovena na šest měsíců, aby se plně dostal ze svého zranění. Tento odhad byl však považován za konzervativní a sloužil pouze jako důvod, proč mohla Barcelona podepsat Martina Braithwaiteho z Leganés mimo lednové přestupní okno.  

Jak deník Sport zmínil minulý týden, Dembélé se může dokonce vrátit již v červenci. Vzhledem k tomu, že se tito dva útočníci světové kvality vrátí po dlouhodobých zranění dostává tým neočekávaný, ale potřebný impuls. Barceloně tedy plánovaný rozpis zápasů může jedině prospět.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Když končí velikán aneb Bohatá kariéra Wayna Rooneyho

Kapitán, šampion, srdcař a velký bojovník. Wayne Rooney včerejším dnem ukončil svou bohatou fotbalovou kariéru. Do srdcí fanoušků se zapsal hned několika způsoby.

Özilovy dny v Arsenalu jsou sečteny! Jak se jeho kariéra na severu Londýna vyvíjela?

Německý ex-reprezentant přicházel do Arsenalu v nejlepších fotbalových letech. V létě roku 2013 totiž skončila jeho spolupráce s Cristianem Ronaldem, kterému v dresu Bílého baletu přihrál na 27 branek.

Jaké jsou cíle Baníku? Nejen o nich, ale i o přestupech promluvil sportovní ředitel Grussmann

Baník Ostrava chce útočit na nejvyšší příčky zajišťující pohárová utkání. Alespoň to tak vyplývá ze zpovědi sportovního ředitele klubu na oficiálním webu FCB.