Piqué: Rád svými výroky provokuji, abych se sám pobavil

Barcelonský stoper Gerard Piqué je známý tím, že se nebojí říct přesně to, co si myslí. V zábavném televizním pořadu „El Hormiguero“ na stanici Antenna 3 vysvětloval, proč tomu tak je a opět prokázal velký smysl pro humor.

Embed from Getty Images

Kontroverzní vyjádření

Obvykle je vyřknu s úmyslem a dělám to proto, abych se pobavil. Objevilo se pár případů, kdy jsem se dostal do problémů. Bavím se tím a nedokáži udržet smích, jelikož fotbal je velkou podívanou.”

Pak se tomu smějeme v kabině. Všechno je to fraška a lež a v realitě je vše snazší. Vztahy mezi hráči jsou fantastické a atmosféra geniální. Když se se svými vyjádřeními dostaneme do problémů, je to jen proto, že chceme. Chceme si to okořenit.

Přijetí kritiky

Když jste mladým hráčem, cítíte se tím více zasažený a pak to začnete přijímat. Postupem času začnete všechno relativizovat a uvědomíte si, že pokud prohrajete, budete zkritizován. Když však zvítězíte, dostane se vám hodně chvály a to i přes fakt, že jste se neukázal v dobrém světle.”

Před dvěma týdny jsme byli hluboko v krizi a teď jsme vyhráli čtyři po sobě jdoucí zápasy a je to naprosto odlišné. Záleží na výsledku. Fotbalisté mají vždy šanci změnit situaci a pokud míč padá do sítě, je to dobré. Pokud ne, musíte zůstat doma a neukazovat se na veřejnosti.

Embed from Getty Images

Nevlídný přístup od fanoušků

Když se na mě píská, hraje se mi lépe. Jsem více motivován s vědomím, že jsou fanoušci proti mě. A čím lépe hraji, tím více je to trápí. V posledních letech mého působení u španělského národního týmu na mě lidé pískali a byly to mé nejlepší roky v tomto výběru. Byl jsem motivován více, než kdy předtím.

Dres Realu Madrid

Nikdy jsem na sobě neměl dres Realu Madrid. Občas jsem si s hráči Realu vyměnil dres, ale nikdy jsem si jej na sebe nedal a to kvůli alergii a tady těm věcem. (smích)“

Davisův pohár

Do organizace tohoto turnaje jsem vložil spoustu peněz, ale to není důležité. Nejde mi o peníze, to je velmi relativní. Je to více o času a úsilí. Byl jsem v Šanghaji, Londýně či Paříži. Musíte si s hráči promluvit a přesvědčit je na nový formát.”

Teď se hraje týden a dříve to bylo čtyři týdny. Zápasy budou soustředěny v jednom zápase a bude to Madrid, aby si španělští fanoušci mohli snáz užít takový turnaj. A jak se daří mě osobně v tenise? O něco lépe, než Joaquínovi. Když jsem byl mladý, tak jsem trochu hrál. Nějak si poradím.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Hancko je zpátky! Při absencích se vrací důležitý článek sparťanské obrany

Dávid Hancko se vrací ve velmi důležitý moment! Sparta proti Pardubicím neměla příliš možností na post stopera a kouč Pavel Vrba se rozhodl pro nasazení Hancka, který má po celou sezonu velké potíže s kolenem.

Kauza Kúdela? Pouhá snaha odvrátit výsledek! Cílem bylo vytvoření tlaku na UEFA, říká skotský běžec

Kauza ohledně Ondřeje Kúdely a údajného rasismu je již známa i široké veřejnosti, která se o fotbal jako takový nezajímá. Nyní se k této kauze připojil skotský běžec Eddie Stewart, který žije od roku 1992 v České republice.

Přestupový trh v Extralize: Davida Kašeho lanaří Sparta, Sobotka by mohl zůstat. Zlín posiluje, Kometa tratí 

Kdeco nám už teď naznačuje, že přestupové období před začátkem další sezóny bude letos mimořádně plodné. Jen co Sparta vyletěla z bojů o Masarykův pohár, už se v jejich organizaci mluví o velkých změnách.