Reklama

Philipp Lahm: Bundesliga potřebuje větší konkurenci

Legenda německého fotbalu a Bayernu Mnichov poskytla rozhovor pro Sport Bild, v němž vyjádřila názor, že Bundesliga potřebuje více konkurence. Prý to jasně dokázala současná sezona, v níž si bavorský gigant kráčí za sedmým trumfem v řadě, když kolo před koncem vede ligu o dva body před Dortmundem.

http://gty.im/685971042

Na co voláním po zvýšení konkurence Lahm narážel? „Rozhodně potřebujeme větší konkurenci v lize. Ačkoliv byl Bayern letos slabší, ostatní kluby nedokázaly této situace využít, aby se staly mistry,“ prohlásil německý mistr světa z roku 2014.

„V Premier League je pět nebo šest klubů, které patří mezi špičku světového fotbalu. V Německu je jen jeden – Bayern Mnichov. Musíme si ujasnit, zda se nám to v německém fotbale líbí nebo ne, a jaká rozhodnutí je potřeba učinit v případě, že se nám to nelíbí,“ zakončil komentář Philipp Lahm.

Vyjádření Lahma je opodstatněné a pravdivé, jelikož Bayern je ekonomicky i kvalitativně nad všemi ostatními. Do budoucna se zdá být jako větší konkurent potenciálně především RB Lipsko spolu s Borussií Dortmund, u níž ale záleží na ekonomické situaci, kterou má Lipsko zajištěnou.

Jinak patří Bundesliga mezi nejvyrovnanější soutěže, nebavíme-li se přímo o bojích o ligový titul. O další příčky, jenž zajišťují evropské poháry či nesestupové pozice, je boj obrovský a velice vyrovnaný.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené