Reklama

Petr Rada: U hráčů tmavší pleti jsem rozpačitý. Mám radši naše kluky

Jablonec pod vedením trenéra Petra Rady zažil skvělou podzimní část sezony a přezimuje na druhém místě. V rozhovoru pro deník Sport dvaašedesátiletý kouč prozradil i to, proč má raději hráče z České republiky.

Zdroj: fkjablonec.cz

Zlomový okamžik Jablonce v aktuální sezoně přišel 6. listopadu, kdy celek ze severu Čech prohrál na svém stadionu s nováčkem z Brna 0:1.

Trenér Rada ovšem nemohl být kvůli nákaze koronavirem na utkání přítomen. V rozhovoru pro deník Sport nyní Petr Rada prozradil, co se v kabině dělo, když se vrátil.

„Řekl jsem jim to na rovinu. Doma jsem si dělal poznámky, co všechno jim řeknu. Nebylo to o jedné věci, šel jsem víc do hloubky,“ uvedl Rada.

Jak vidno, proslov bývalého kouče Sparty či Teplic pomohl. Jablonec od té doby odehrál sedm ligových zápasů, z nichž šest vyhrál. Body ztratil pouze v utkání s Karvinou, které skončilo remízou 2:2.

Severočeši si poradili s Libercem, Zlínem, Bohemians Praha, Plzní, Českými Budějovicemi i Sigmou Olomouc. Díky tomu se Jablonec se ziskem 29 bodů nachází na druhém místě.

Na vedoucí Slavii, jež má k dobru dohrávku se Zlínem, ovšem ztrácí šest bodů. Proto se svěřenci Petra Rady musí ohlížet spíše dozadu, jelikož třetí Sparta na ně ztrácí pouhý bod a má o jeden odehraný zápas méně.

V rozhovoru se kouč vyjádřil také k tomu, proč nemá ve svém kádru skoro žádné cizince. „Traduje se o mně, že je nemám rád. To není pravda.

Absolutně mi nevadí, pokud jsou charakterově dobří a výkonnostně minimálně na stejné úrovni jako naši. Ale u těch hráčů tmavší pleti jsem rozpačitý. Zahrají dva zápasy, pak tři ne,“ vysvětlil Rada.

„Někdo má na cizince čuch, třeba Táborsko. Má na ty země kontakty, vyloženě se tím zabývá. Ale pro nás je to složité. Já mám radši naše kluky, kteří tady vyrůstají od mládeže, chtějí se dostat do ligy,“ dodal.

Jestli si Jablonec přenese skvělou formu i do jarní části, zjistíme už brzy. Již 15. ledna jej totiž čeká duel s Teplicemi, kterým výrazně pomohla změna trenéra.

Zdroj: deník Sport

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Pane Rado teoreticky bych s vámi souhlasil ,prakticky je to ,také o trenérovi a chápu ti cizí kluci neumí česky a to je problém?! Vesmě ty naše kluky předčí ,zejména v ovládání míče ano jiná mentalita a zase je to na trenérovi. Rspektuji vás ,ale neobdivuji.

 2. Andreji, s hráči jiné barvy je to problém. Oni jsou lepší, sportovně obecně lépe vybavení, ale jakmile něco dokáží, ihned poleví. Je to naprostý standard jejich naturelu. Navíc je s nimi těžká komunikace a v neposlední řadě rozvrátí celý tým!
  Proč asi žádná africká země neslaví žádný velký triumf na mezinárodní fotbalové scéně? Kde skončili tmavé hvězdy z Teplické éry? Těch příkladů, jako byl Bony je tak málo, nebo spíš je jen on, jeden jediný a i on je místo na špici volným hráčem.
  Naprosto souhlasím s panem Radou, i díky Teplicím ví o čem mluví a sluníčkaři o tom vědí kulové!

  • Aha, tak to jo. Černej hráč je podle tebe vždycky rozvraceč, lenoch a je nepoužitelný. Jenže ta tvoje debilní teorie má velké trhliny. Proč hraje v top 5 ligách tolik černochů? Protože mají rádi nespolehlivé rozvraceče kabiny? Nenapadlo tě ty dutá hlavo, že za a) tu s nimi neumíme pracovat a za b) nejsou všichni stejní? Proč házíš všechny černochy do jednoho pytle? Debil a lenoch může být bílej i černej. Nebo klidně žlutej. Jediný, kdo ví úplný kolový jsi ty, ne žádní ti sluníčkáři nebo jak jim říkáš (sám ani nevíš, co tím myslíš, ty Teplická éro).

   Zde si názorně ukázal, že na Gaussově křivce se rozhodně ani náhodou nepřekročíš střední hodnotu, viděl bych to spíše těsně nad těmi s mentální retardací.

   Rád bych se dožil doby, kdy přestane toto černobílé vidění světa.

   ps., zeptej se ve Slávii, jak ti černoši rozvrací kabinu a jak přestávají makat, když něco dokáží. Mají jich tam několik (tedy mají nejednu osobní zkušenost) a pravděpodobně se ti vysmějí přímo do ksichtu, až se budou za břicho popadat.

  • Co to meleš ty datle? Když nejsem rasista a xenofob, tak musím být svazák? To je mi ale zvláštní logika… Tohle psát mě jako kovanému kapitalistovi a anitisocialistovi, se bavím…

 3. Hans totiž nebere v úvahu,že je to tady pro ně jen přestupní stanice za lepším.Kromě toho se po nějaké kritice začnou ohánět rasismem.To už jsme zažili v moravském klubu,kde byl trenér týden a nepamatoval si ještě jména.Tak řekl,že chybu udělal obránce,ten černoch a rasistická seance byla na scéně.Jinak může jet Hans do Afriky a hledat tam další hráče.Bude mezi svými chráněnci a bude jim moci pomáhat k odchodu do Evropy.Pravdu má Rada,že zahrají dva až tři zápasy a pak se po hřišti jenom prochází,což si v západních ligách nikdy nedovolí.Jinak je snad Hans v kabině Slávie,že tak perfektně ví,jak to tam chodí?Jinak není třeba mu nadávat.Stejně to nepochopí a působí to odpudivě.

  • Možná ti to Majevský nedošlo, ale pokud má být ČR přestupní stanice, musí tady něco ukázat, jinak přestoupí leda na Slovensko. Tedy procházení po hřišti jim k tomu nepomůže. Ale to už nedochází tobě, tvoje logika zde naprosto selhává…
   A k té kabině, ty jsi snad součástí nějaký nefunkční kabiny s černochama, že víš opak? Nebo jak jsi na to přišel? Já to vím, to jsou jen tvoje předsudky…… Ta parta kolem Slávie je dost ukecaná a kdyby to tam nefungovalo, vyplavalo by to na povrch. Trpiš si hráče jako Olayinka a Traore pochvaluje a označuje je za tahouny a důležité členy týmu týmu nejen na hřišti, ale i v kabině. Takže to sice s jistotou nevím, ale jsou tu jasné indicie… Radovi jeho názor neberu, jako trenér si může vybrat, koho chce. Jenže komentář, na který jsem reagoval se nesl v jiném duchu, než rozhovor s Radou…

   Jinak tohle mi strašně baví….
   Stačí se ohradit proti xenofobii a rasismu a hned jsem u místních zakoplexovanců svazák, poklekávač a mám jet do Afriky (co na tom, že jsem tam byl výletit 6x, na rozdíl od místních mám aspoň tušení, jak to tam vypadá). Pak se u naopak debaty s levičáckejma debilama ohradím prosti způsobům protestů BLM a přecitlivělosti dnešní superkorektní společnosti a hned jsem špatný i u nich. Dnes když nemá člověk vyhraněný názor a já ho vyhraněný nemám, tak je pro všechny špatný.
   Svět není v žádném ohledu černobílej, kdy už vám to konečně dojde. Každej černoch není jako ten, kterého ho máte ve své škatulce. Posuzujte konkrétní jedince na základě jejich jednání, ne celé skupiny. Například to co se dělo v Paříži, za to bych Erdoganavo Turkům napařil obří pokutu. Tak když řeknete, že Demba Ba a ten jeho trenér jsou debilové, vůbec mi to vadit nebude. Proč tedy nestačí napsat, že třeba Olayinka je fajn kluk a Kanga je debil? Že třeba Šmíca je fajn kluk a Fenin debil?

 4. jistě černoši jak už tady někdo uvedl,jsou často lépe sportovně vybavení co se týče fotbalu,,ale také jak už i tohle někdo podotknul jsou to rozvraceči týmu a já bych dodal k tomu rozvracení,když není podle nich tak ochotně rozvracejí tým…a vemte jed na to,že odebereteli z týmu francie či belgie a nebo i nizozemí všechny bílé tak nikdy bez bílých spoluhráču nevyhrají žádný titul…
  neříkám jsou mezi černými hráči vyjímky,ale je jich bohužel málo..

 5. ještě bych dodal k tomu rasismu….že je někdo černý to je mi někde,když uvidím černošku s krásným poprsím,tak neřeknu,že má škaredé poprsí,protože je černé…

 6. Naprostý souhlas s panem Radou. Četl jsem celý jeho rozhovor v deníku sport. Řekl to naprosto přesně. X hráčů sem přijde a nejsou schopni se zapojit do kolektivu, jelikož se neumí naučit ani základy v našem jazyce. Jasný příklad poslední doby byl Kanga. Každý náš hráč co jde hrát do jaké-koliv země se musí naučit místní jazyk. Kdyby Nita uměl alespoň základy v češtině, nikdy by v zápase Sparty s Libercem nedošlo k tak kuriózní penaltě. I to řekl pan Rada a naprosto s ním souhlasím. Je to u mě pan trenér se vším všudy. I když některé jeho metody jsou staršího ražení zaslouží si velké uznání. Ve Spartě byl velice krátce, dnes vím, že to byla velká chyba. Kdo nevěří ať si přečte knížku od Davida Lafata, kde jasně napsal, v jakých sračkách po všech stránkách klub přebíral. A za pár zápasů klub postavil do latě. A fugovalo to! Bohužel pak ho pan Křetinský propustil a jeho nýmand Kotalík přivedl toho debilního Itala o kterém mu v telefonickém rozhovoru i sám Pavel Nedvěd jasně řekl NEBRAT! Naštěstí dnes už i Tomáš Rosický se začíná těmto hráčům dost vyhýbat a nebo si je co nejvíce proklepnout. A neberte to prosím jako rasismus, jinak proti občanům černé pleti nic nemám, ale s tímto chovaním až na výjimky u nás do kolektivních sportů nikdy nezapadnou. Jsem též velký fanda motoristického sportu, konkrétně F1. A jezdec, kterému fandím je též černé pleti, takže žádný rasismus u mě v tom není.
  .

 7. Tady je vidět rozdíl Rada vs. Trpišovský. Rada je stará škola plná předsudků, pokud by to odboural, mohl být jinak úspěšný než jen řevem.

  • Filip. Vy jste nová škola. Drogy, násilí na důchodcích, podvody všeho druhu, nesnášenlivost a hlavně Vám nové škole chybí trochu úcty a pokory. Musel jsem si jako důchodce koupit pistoli a mám ji legálně. Bez zbraně nikam nejdu. 2 x mně chtěli zakuklenci okrást když jsem měl u sebe důchod který jsem si vybral v bankomatu. Parta mladíků mně chtěla zmlátit když jsem jel po cyklostezce a hned jsem jim nedal přednost. Vytáhl jsem bouchačku a byli po…ný až za ušima.
   To je ta nová škola. Trpišovský má úspěchy ale za tím stojí bohatý majitel. Slavia může postavit 2 kvalitní týmy. Rada každý půlrok staví nový tým, aby byli peníze musí prodávat. To hovoří za trenéra.

 8. V hodnocení tohoto skutečného problému jsem velmi zdrženlivý ….ale vzpomínám si že před cca 3 lety byl na iDnesu velký článek od hráčského agenta p.Laciny, kde tento aspekt velmi kriticky rozebíral. Do dvou dnů článek zmizel a byl k nedohledání! Nosným problémem byl negativní individualismus těchto hráčů. Jinak hovořící černoši (jazykově) se navzájem stali nesmlouvavými podezřívajícími protivníky. Domácí hráče jakž-takž respektovali, ale vždy ostatní hráče více-méně považovali za konkurenty, připravující je o kšeft. Jazyková bariéra trvalá. No a když se nedomluvíte na taktice v kolektivním sportu (až 70% ní vliv), tak to ende. A takhle to vnímá Rada.
  pozn.: a)v české basketbalové lize se před rokem mluvilo v 80% týmů anglicky
  b) a ti jejich “agenti” = většinou “Mirečkové”

 9. Kdysi Jan Koller, když byl v Dortmundu řekl: “My tam máme Brazilce a ti, když je zima, moc nehrají”.
  A vo tom to je – náladovost.

 10. Už nejde snad ni o fotbal, jako spíš o politiku, prachy, obrácený rasismus apod.. A bez těch lidí v ochozech, kvůli podvodu století, to už úplně postrádá smysl.. Líp už bylo..

 11. tady je zase jen bandu vyje..ných rasistu, co si rádi ukážou na hrace jiné pleti aby si pak přišli více jako chlapi. nasráno máte v hlavách když souhlasíte s Radou. Jaký člověk by rád dělal pro tu ku.vu Peltu, jen stejná svině jako on. A další hovada jim budou tleskat. Jste smradlavé ryby, stejné hovada jako ti nahoře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Návrat do Olomouce? Radakovič bude v létě volným hráčem, může se tak vrátit za Jílkem do Sigmy

Uroš Radakovič je stále hráčem pražské Sparty, ze které hostuje v polské Wisle. Ta si jej nicméně nehodlá nechávat a srbskému stoperovi na Letné končí smlouva, která zcela jistě nebude prodloužena.

To muselo bolet! Za tenhle hrozivý zákrok dostal plzeňský Kaša červenou kartu

Viktoria Plzeň zamířila v rámci 32. kola do Ďolíčku, kde ji hostily Pardubice. V závěru poločasu se nepěkně předvedl plzeňský stoper Filip Kaša, který kvůli ošklivému zákroku obdržel červenou kartu a musel opustit hřiště.

Sparta dotahuje příchod první posily! Kolik za ni zaplatí?

První letní posilou Sparty by se měl stát levý obránce Casper Höjer. Podle dánských médií mělo v týdnu dojít k dohodě mezi hráčem a klubem. Jaká bude přestupová cena?