Chance Liga
Peter Olayinka. Útočník, který Slavii v minulé sezoně chyběl

Slavia Praha získala nigerijského útočníka za 3,2 mil. euro, v přepočtu 80 mil. korun. Na české poměru opravdu velká částka. Podle části fotbalové veřejnosti však Peter Olayinka za investovanou sumu nepředvádí výkony, jaké jsou očekávány. Pro vršovický celek je však velice platným.

zdroj: slavia.cz
Podle datových analytiků Jakuba Dobiáše a Filipa Nováka je třiadvacetiletý ofenzivní univerzál rozdílovým hráčem oproti předchozí sezoně Slavie Praha. Přesto se na Nigerijcovu adresu snáší vlna kritiky za jeho malý gólový příděl.
Přitom Peter Olayinka přináší na zápas 0,35 očekávaných gólů (a dokonce 0,46 v Evropské lize), což je mimochodem více, než kolika v právě probíhající sezoně disponují klasičtí hrotoví útočníci jako Benjamin Tetteh, Milan Baroš nebo Tomáš Zajíc.
V loňské sezoně přitom střílení branek leželo hlavně na bedrech čistokrevných hrotových útočníků Milana Škody, Tomáše Necida a Stanislava Tecla. Jindřich Trpišovský proto hledal hráče, jenž by dokázal gólové příležitosti vytvářet i z křídelních prostor.
Nehledě na to, že Olayinka je do utkání schopen nastoupit jak na pozici levého/pravého křídla, tak na pozici (pod)hrotového útočníka. A vzhledem k jeho nízkému věku bude pro Slavii ještě hodně platným. Navíc svěřenci Jindřicha Trpišovského jsou známí svým téměř nevyčerpatelným fondem.
Rodák z Ibadanu patří mezi hráče s největší fyzičkou, navíc do každého souboje jde na 100 % a zabojuje o každý míč. Navíc na FORTUNA:LIGU vyniká také technickou zdatností, které mnohým z českých ofenzivních hráčů chybí.
Peter Olayinka od svého přestupu do Edenu naskočil v sešívaném dresu do 36 zápasů, v nichž vstřelil šest branek a čtyři svým spoluhráčům připravil.

-
Tenispřed 4 dny
Nosková po prohraném semifinále čelí hrozivým zprávám: Podvodnice, doufám, že si zlomíš obě nohy. Měla bys skončit s tenisem
-
Chance Ligapřed 23 hodin
Chystá se velký návrat? Hapal chce zlanařit bývalého hráče Baníku, který je nyní oporou jiného ligového celku
-
Fotbalpřed 5 dny
Kinský byl naprosto trapný, měli jej vystřídat. Čím více jej sleduji, tím je horší, reagují fanoušci Tottenhamu na výkon českého brankáře
-
Bojové sportypřed 3 dny
Žádná technika ani rytmus? Jiří Procházka reaguje na výkon šampiona střední váhy UFC, fanoušci se vyjádřením baví