Blog

Pět obránců, kteří nečekaně válí v Premier League

V současné chvíli probíha reprezentační pauza a za námi je už osm kol Premier League. V nich jsme objevili několik mladíků, ale také zkušených mezků, kteří nečekaně válí. Dnes se podíváme na pět největších překvapení co se obrany týče.

Nejvíce se zvedl Kamerunec Joel Matip, jenž vedle van Dijka kvete. Mimo důležitého gólů patří k nejdůležitějším hráčům Reds, dokonce byl vyhlášen nejlepším hráčem Premier League za měsíc září. Jeho největší zbraní jsou přesné obranné zákroky, díky výšce i hlavičky a fyzická síla.

Loni příliš nenastupoval, letos ale dostal šanci, které se chopil parádně a vypadá to, že Kloop konečně našel ideálního druhého stopera. Uvidíme, zda mu forma vydrží po celou sezónu.

Pokračujeme dalším obráncem, konkrétně Calumem Chambersem. Ten z úvodu sezóny nenastupoval, postupně se ale dostal do hry a ve všech duelech patřil k nejlepším na hřišti. Výborně brání, má přesné centry, ale i dalekonosné nahrávky.

Též vyniká poziční hrou a slušnou silou. Často se dostává za obranu soupeře, umí ale i vytasit dechberoucí zákrok. Jeho zbraní může být i to, že je univerzální, dokáže totiž zahrát jak na pravé straně, tak ve středu obrany, ve Fulhamu hrával i defenzivního záložníka.

Levý bek West Hamu Aaron Cresswell také zažívá povedené období. Dostal šanci a té se ujal náramně. Trefil se proti Manchesteru United, když parádně vymetl šibenici, gól dal i v následujícím duelu.

Uvidíme, zda ho bude trenér Pellegrini stavět i nadále, každopádně ve čtvrtek podepsal novou smlouvu do roku 2023. Umí dobře driblovat s míčem, na krajního beka má ale i vynikající kopací techniku, vedle přesných přímáků totiž i solidně centruje.

Caglar Syoncu zažívá nečekaně povedený ročník a táhne Leicester do Evropy. Syoncu vyniká poziční hrou, ale i slušnou silou. Obranné zákroky zvládá na jedničku a na stopera má též kvalitní rozehrávku. Vůbec bych se nedivil, kdyby po něm v létě sáhl jeden z větších klubů.

Na závěr představím jeho kolegu, Ricarda Pereiru, jenž je obrovsky rychlý. Na pravé straně obrany kmitá nahoru, dolů a je jen těžké ho zastavit. Je též slušný driblér a má i přesné centry.

Jeho ofenzivní výpadky dělají soupeřům problém, v důležitém duelu se Spurs dokonce vstřelil gól. V repre si bohužel moc nezahraje, na jeho pozici mají totiž Portugalci Semeda a Cancela.

Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Blog

Immobile válí! Je druhým nejlepším střelcem napříč TOP 5 lig

Devětadvacetiletý útočník ve službách italského Lazia prožívá prozatím skvělou sezónu! V dresu Biancocelesti v probíhajícím ročníku dokázal v lize vstřelit již čtrnáct branek ve dvanácti odehraných zápasech, což z něho dělá druhého nejúspěšnějšího snajpra z pěti nejkvalitnějších soutěží světa.

Italský forvard prožívá velice dobrý vstup do nové sezóny, ve dvanácti zápasech se mu povedlo nastřílet čtrnáct branek, ke kterým navíc přidal 5 asistencí! Immobile tak podle statistik překoná brankáře každých sedmašedesát minut na hřišti.

Odchovanci Juventusu se navíc daří rovněž v Evropské lize, kde ve třech utkáních rozvlnil síť soupeře dvakrát.

Gólový stroj Lazia navazuje na jeho nejvydařenější sezónu 2017/18, tehdy se v tabulce střelců Serie A umístil na děleném první místě s Argentincem Icardim. Před osmi dny, v souboji proti milánskému AC, Ciro Immobile vsítil v dresu římského celku stou branku.

Jeho forma je také skvělou zprávou pro trenéra italské reprezentace, které dlouhodobě schází mašina na góly. Svoji lehkost v zakončení bude moci bývalý hráč Dortmundu ukázat již v pátek v kvalifikačním souboji proti Bosně a Hercegovině.

Lepším útočníkem napříč TOP 5 lig zůstává pouze nezastavitelný polský kanonýr Robert Lewandowski, tomu se v Bundeslize podařilo vstřelit neskutečných 16 gólů za jedenáct zápasů.

Lewandowski střelecky nezaostává ani v Lize mistrů, v základní skupině pomohl svému týmu šesti přesnými zásahy.

Blog

5 nejlepších středních záložníků z Premier League v probíhající sezoně

Od

Kvalitních středních záložníků v Premier League je nespočet, my se dnes podíváme na ty nejlepší, co se této sezony týče. Hráči jako Jorginho, Ceballos nebo Henderson se i přes slušné výkony do tohoto žebříčku kvůli velké konkurenci nevešli.

5. místo – John Lundstram

Na pátém místě se nachází zástupce Sheffieldu United, Lundstram. Je to všestranný hráč, umí směrem dopředu i dozadu. Jeho největší zbraní jsou střely z dálky, jistá rozehrávka, přesné skluzy a obranné zákroky.

Když zapracuje na střele, práci s míčem a trochu zesílí, může se ze Sheffieldu posunout i za lepším angažmá.

4. místo – Ilkay Gundogan

Může se zdát, že je náhradník, vůbec tomu tak ale není. V říjnu byl pro Citizens veledůležitý, když střílel i připravoval klíčové góly. Přesné přihrávky, centry a dobrá práce s míčem, to jsou hlavní přednosti německého středopolaře.

3. místo – David Silva

Kolega z Manchesteru City, kde kroutí svou poslední sezónu. Nutno říct, že je stále skvělý. Výborná kontrola míče, přehled o hře, vynikající rozehrávka, centry, ale i střela levačkou, v tom všem vyniká. Pro Citizens bude těžké se bez něj obejít.

2. místo – Georginio Wijnaldum

Liverpool vede ligu už o osm bodů, svůj podíl na tom má i Wijnaldum. Kreativní záložník, jenž ale i solidně brání. Kvalitní krytí míče a práce s ním, jisté obranné zákroky a přesné nahrávky, díky těmto atributům patří mezi nejužší špičku Premier League.

1. místo – Youri Tielemans

Možná trošku diskutabilní volba, dle mého názoru je ale opravdu top. Výborná práce s míčem a jeho kontrola, přesné dlouhé pasy, centry, střely z dálky, ale i slušná defenzivní práce, to jsou jeho hlavní zbraně.

Společně s Maddisonem a Ndidim tvoří jednu z nejlepších středových trojic současnosti.

Blog

Juventus zvítězil nad AC Milán, i když hrál od 55. minuty bez Cristiana Ronalda

Od

Juventus Turín potvrdil roli favorita, když doma porazil AC Milán, které ale předvedlo dobrý výkon a nebýt špatné koncovky, mohlo klidně i vyhrát. Tři body nakonec Staré dámě vystřelil střídající Dybala.

První desetiminutovka zápasu se odehrávala ve znamení faulů, až v 15. minutě střílel Higuaín, reflexivní zákrok předvedl gólman hostí. Následovala série rohů Juventusu, gólu se však domácí fanoušci nedočkali.

Ve 25. minutě poprvé zahrozili hosté, proti hlavičce Paquety se blýskl brankář Szczesny. 31. minuta znamenala střelu Bernadeschiho, branku však minul.

Ve 42. minutě střílel také Cristiano Ronaldo, i tentokrát mohl Donnarumma zůstat v klidu, jeho střela byla totiž slabá. V nastavení první půle ještě pálil Piatek, Szczesny si ale poradil.

Poločasové skóre tedy bylo 0:0. To se v 52. minutě pokusil změnit Bernadeschi, ani tentokrát však jeho střela neletěla do brankového prostoru. O minutu později pálil Matuidi, taktéž bez úspěchu.

V 55. minutě nečekaně střídal Cristiano Ronaldo, nahradil ho Dybala. Rozladěný zamířil portugalský útočník ihned do šaten. V 68. minutě to právě střídající Dybala zkusil přízemní střelou, vyslal ale jen slabou střelu.

V 77. minutě už se argentinský reprezentant nemýlil, když si navedl míč na pravou nohu a zamířil ke vzdálené tyči. Tři minuty nato se pokoušel vyrovnat Calhanoglu, Szczesny si však poradil.

Hosté byli sice v závěru aktivnější, šanci si ale nevypracovali. Naopak Dybala mohl v poslední nastavené minutě přidat druhou branku, vychytal ho ale Donnarumma. Tři body tak Stará dáma udržela a zůstává první v tabulce.