Spojte se s námi


Blog

Pět nejlepších hráčů Slovanu Liberec z uplynulé sezóny

Publikováno

dne

Slovan Liberec zažil i přes prohru ve finále MOL Cupu povedenou sezónu, v lize si totiž zajistil páté místo zaručující účast ve druhém předkole Evropské ligy. Kteří hráči z Podještědí nejvíc vynikali?

zdroj: fcslovanliberec.cz

Výborné výkony předváděl po celou sezónu Tomáš Malinský. Šikovný křídelník se v lize podílel na patnácti gólech, sedm jich dal a na osm nahrál. Vysloužil si tak přestup do Slavie, kde se nyní snaží zaujmout trenéra Trpišovského.

Povedenou sezónu prožil i Kamso Mara. Urostlý defenzivní štít svou postavou zastrašuje soupeře, má ale i kvality směrem dopředu. 6 gólů a 3 asistence jsou z jeho pozice výborná čísla a je možná trochu překvapením, že po něm nesáhla právě Slavia.

Opomenout nesmíme ani Petara Musu, který odehrál polovinu sezony v libereckém dresu, proto si v tomto výběru své místo jednoznačně zaslouží. Chorvatský hroťák dal polovinu ze svých čtrnácti gólů ještě v modrém dresu, než se v zimě vrátil do Slavie.

Dobře si vedl i Jakub Pešek. Ofenzivní univerzál dal v lize šest gólů a na jeden nahrál, další dvě důležité branky přidal v MOL Cupu. Rychlost, obratnost, kontrola míče, to jsou jeho největší přednosti. Po odchodu opor bude jedním z hráčů, kteří mají táhnout tým.

Závěrem Taras Kačaraba. Pátý flek mohl obsadit i brankář Nguyen, nakonec jsem ale vybral tohoto spolehlivého stopera. Spolu s Karafiátem tvořili kompaktní dvojici, tak uvidíme, zda po něm ještě v tomto přestupovém období nesáhne jiný klub.

Zdroj: transfermarkt.de

Reklama

Blog

Český koeficient drží jen dva týmy! Sparta přidala méně bodů než Jablonec!

Ano, je to tak! Český koeficient dodneška čerpá v podstatě z evropského účinkování pouze dvou celků, jimiž jsou SK Slavia Praha a FC Viktoria Plzeň! Jak jistě víte, tak poslední sezóny plzeňským fotbalistům na evropské půdě vůbec nevyšly.

Publikováno

dne

Od

Ano, je to tak! Český koeficient dodneška čerpá v podstatě z evropského účinkování pouze dvou celků, jimiž jsou SK Slavia Praha a FC Viktoria Plzeň! Jak jistě víte, tak poslední sezóny plzeňským fotbalistům na evropské půdě vůbec nevyšly, přesto jsou úplně jinde než třeba pražská Sparta.

Před posledním kolem základních skupin evropských pohárů mají české týmy stále šanci se prokousat na klíčovou 15. pozici. Aktuálně je Česko v žebříčku národních koeficientů až na 20. místě a konkurence je opravdu vysoká, ale pozor!

Na patnácté Řeky ztrácíme pouhých 0,375 bodů, což je v podstatě jedna výhra v Evropské lize nebo v Evropské konferenční lize. Ale samozřejmě potřebujeme, aby naši konkurenti ztráceli.

V ideálním případě bychom potřebovali, aby se do jarní části Evropské konferenční ligy prokousali všichni naši zástupci. Zároveň nutně potřebujeme, aby Sparta na Letné zdolala Brøndby IF.

Na aktuální souboj a pořadí se však v tomto rozboru nechceme soustředit. Společně se podíváme na dlouhodobější rozložení sil českých týmů a na to, jak jednotlivé celky přispěly, či nepřispěly do celkového koeficientu, který se kalkuluje vždy za posledních 5 sezón.

Nejlepším českým týmem na evropské půdě je v posledních letech pochopitelně pražská Slavia! Českému koeficientu získala přes 41 % všech bodů! Na druhém místě je překvapivě stále Viktoria Plzeň a to též se slušným číslem, přispěla přes 25,5 %.

Ostudou je ale pražská Sparta! Letenský tým přispěl do národního koeficientu méně než třeba FK Jablonec a totožně jako Slovan Liberec! Srovnávat kluby asi nemá smysl, rozpočet Sparty je při nejmenším několikrát větší než ten severočeských týmů. Podívejte se na celou tabulku.

Každopádně Sparta svojí bilanci může v letošní sezóně vylepšit. Pokud zdolá Brøndby IF a v jarní části Evropské konferenční ligy dokáže párkrát postoupit, tak by ji to mohlo dostat před Jablonec.

Zdroje: Swiss Football Data, footballseeding

Pokračovat ve čtení

Blog

Podívejte se na další hokejovou parádu Connora McDavida!

Kapitán Edmontonu Oilers se opět předvedl! V nočním zápase mezi Oilers a Winnipegem vstřelil nádherný gól!

Publikováno

dne

Zdroj: Minnesota Wild

Kapitán Edmontonu Oilers Connor McDavid se opět předvedl! V nočním zápase mezi Oilers a Winnipegem vstřelil nádherný gól!

Noční zápas mezi Edmontonem a Winnipegem svedl na jedno kluziště na špičce se pohybující celky západní konference.

A byť fanoušci přítomní v hale Oilers příliš branek neviděli, ta z hole kapitána domácího celku rozhodně stála za to!

Oilers prohrávali s hostujícím týmem 0:1, blížil se konec třetí třetiny. Kapitán týmu na sebe, jako už tolikrát, vzal zodpovědnost. Na obranné modré čáře převzal kotouč a zamířil si to k bráně strážené Connorem Hellebuyckem.

V pásmu Winnipegu na něj číhali hned tři soupeři, v očích McDavida jako by však ztělesňovali kužely. Vyhnul se všem a střelou nad vyrážečku své sólo zakončil.

Zápas tak poslal do prodloužení, respektive do nájezdů, kde Oilers získali druhý bod za vítězství 2:1.

Zdroj: Twitter (Nasty Knuckles)

Pokračovat ve čtení

Blog

Sparta má nové výroční dresy! Proč mají bílou barvu?

Pražská Sparta slaví narozeniny a každý rok k této příležitosti oblékne na nejbližším domácím utkání zápas ve výročních dresech. Tentokrát zvolila bílou barvu s písmenem S na prsou. Proč si vybrala zrovna tuto barvu?

Publikováno

dne

Pražská Sparta slaví narozeniny a každý rok k této příležitosti oblékne na nejbližším domácím utkání zápas ve výročních dresech. Tentokrát zvolila bílou barvu s písmenem S na prsou. Proč si vybrala zrovna tuto barvu?

Sparta tradičně představila výroční dresy, které oblékne na nejbližším domácím utkání s libereckým Slovanem.

Tentokrát zvolila bílou barvu, což je poměrně překvapivý krok. Klub ale vysvětlil, proč se k této barevné kombinaci rozhodl.

„Pro letošek jsme se inspirovali v NHL, kde v roce 2020 představili fanouškům takzvané „Reverse“ retro dresy. V podstatě vzali úspěšné dresy z minulosti a prohodili u nich barvy. Tím vznikla nová barevná kombinace, která se ale odkazuje k minulosti, na níž přímo navazuje,“ vysvětlila Sparta na svém webu.

Tyto dresy připomínají ty z dob, kdy ještě Sparta nepoužívala rudou barvu, akorát mají opačnou barvu. Černé dresy mohli vidět fanoušci v roce 2015.

Sparta navíc zmiňuje, že klub v minulosti oblékal bílé dresy, například ve Středoevropském poháru v roce 1936, kdy porazila AS Řím 3:0.

Dresy jsou dostupné i fanouškům, kteří si jej mohou koupit za cenu 1893, která připomíná rok založení jednoho z nejstarších fotbalových klubů u nás.

Zdroj: AC Sparta Praha

Pokračovat ve čtení

Oblíbené