Reklama

Pět nejhodnotnějších českých fotbalistů do 21 let

Že je Adam Hložek již delší dobu nejhodnotnějším a nejnadějnějším českým fotbalovým talentem, je jasné. Kdo jsou ale jeho pronásledovatelé? V žebříčku lze najít jedno překvapivé jméno a zároveň se potvrzuje, jak dobře Sparta pracuje s mládeží.

5. místo – Martin Vitík (Sparta, 18 let), 1,5 mil. euro

Sparťanský objev uplynulé sezóny v té současné zatím fotbalově strádá. Více než za áčko toho odehrál za sparťanské béčko ve druhé lize. Je to dáno tím, že Štetina i Panák se po vleklých zdravotních potížích dali dohromady.

Vitík ale potřebuje pravidelně hrát. Loňské zápasy v Evropské lize mu ukázaly úplně jinou úroveň fotbalu než na jakou naráží v české lize. Zahrál si i na mistrovství Evropy do 21 let, kde ale nepodal úplně nejlepší výkony.

4. místo – Adam Karabec (Sparta, 18 let), 2 mil. euro

V probíhající sezóně konečně Adam Karabec dostává více prostoru. Levonohý kreativní záložník vyniká prací s míčem, jemnou technikou, přehledem a kvalitními přihrávkami. Stejně jako Vitík, i on si zahrál na malém Euru na jaře, kde patřil k lepším českým hráčům.

Ve Spartě by měl Karabec dostávat více příležitostí v Evropské lize, aby si zvykl na mezinárodní fotbal. Na jeho pozici v klubu je samozřejmě hlavně Bořek Dočkal, ale je zřejmé, že Karabec by měl veterána ze sestavy čím dál více vytlačovat.

3. místo – Lukáš Horníček (Braga, 19 let), 2 mil. euro

Pro někoho asi neznámé jméno v tomto seznamu. Jedná se o 194 centimetrů vysokého brankáře, odchovance Pardubic, který do Portugalska odešel v sedmnácti letech. Do Bragy přišel za 1 milion euro.

V tomto portugalském klubu prošel devatenáctkou, třiadvacítkou a momentálně působí v béčku. Ve třiadvacítce Bragy odchytal 24 utkání a udržel 5 čistých kont. Společně třeba s Jarošem nebo Kovářem jsou brankářskou budoucností Česka.

2. místo – David Zima (FC Turín, 20 let), 7,5 mil. euro

Čerstvá posila týmu z italské Serie A a střední obránce, jehož kariéra šla raketově nahoru. Slavia na něm vydělala, 4,6 milionů euro, do Turína totiž odešel za necelých 6 milionů. Pomohla mu hlavně vystoupení v Evropě, ale také spolupráce s Ondřejem Kúdelou.

V novém působišti se hned v prvním zápase uvedl dobrým výkonem a gólovou asistencí. I reprezentace z jeho kvalit v budoucnu bude moci těžit. Zatím si Zima v národním dresu zahrál dvakrát.

1. místo – Adam Hložek (Sparta, 19 let), 17 mil. euro

Adam Hložek je naprosto oprávněně v tomto žebříčku na prvním místě. Byl nejlepším střelcem české ligy, nastupuje v reprezentaci, kde si zahrál i na Euru a výrazně nepropadl, přeci jen by se ale měl výrazněji prosadit v evropských pohárech.

Velký přestup do zahraničí by taky neměl odkládat. Nejpozději v létě příštího roku by měl dát Spartě sbohem, protože by ho to fotbalově dále neposouvalo. Tím pádem by na tom trpěla i reprezentace. Všechny předpoklady na to Hložek má.

Zdroj: Transfermarkt

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Takové kraviny snad ani nejde brát vážně. To má opravdu někdo zapotřebí (povinnost?) stále dokola omílat kdo a jak je skvělý. No, ale široká fotbalová veřejnost to poslouchá s nadějí. O to tragičtější bude procitnutí.

  2. No, ačkoliv jsem fanoušek Sparty, tak myslím, že třeba Samek ze Slávie je možná dál a dražší než někteří hráči na seznamu

  3. Naprostá absence znalosti mládežnické kopané.Daněk Olomouc,Vecheta Slovácko,Svoboda Karviná,Kohoutek Brno a celá řada mladíků ve Slávii Šimeček,Vorel v Budějovicích a Baníku atd.Pravděpodobně by ten pořadník vypadal jinak.

  4. To je pěkná volovina,proč by stále měli naše kluby jen vychovávat hráče a pak je prodávat dále do Evropy druhým,pokud se naše kluby chtějí vyrovnat aspoň těm druhým v pořadí v Evropě,musí si nějaké vlastní vychované hráče ponechat,každý dobrý klub v Evropě má,aspoň tedy většina,páteř složenou z vlastních odchovanců,není to jen o dobré robotické hře,ale i o srdíčku a emocích k vlastnímu klubu,takový klub má šanci se na delší čas prosadit,nenahradí je žádný černoch,balkánec či jihoameričan,než odejdou takový hráči do sportovního důchodu,a nejde jen o ty vysloužilce,kteří se vrátí,jako třeba Dočkal,Krejčí starší či Pavelka,jak sami vidíme,na tu Evropu povětšinou už nemají,Čelůstka s odřenýma ušima,Dočkal,který by měl být tahounem mužstva,v zápasech jen chodí a plivá po hřišti a občas se mu podaří centr nebo i dá gól,to samé i Krejčí a Pavelka,což je ale málo,to stačí tak na spodní část naší ligy,ale pořád je nejvyšším šéfem na hřišti.Jde i o to že naše kluby zatím nemají na to,aby si kupovali lepší hráče z ciziny a musí tedy spoléhat na své dobré odchovance,a jak jsme v mnohém poznali,koupit nutně dobrého fotbalistu třeba z Afriky nebo Balkánu,neznamená že za Spartu a jiné kluby bude hrát výborně,je především rozhodně lepší když se třeba zrovna Sparta bude spoléhat na své odchovance,což je lepší jistější a levnější cesta.A těm co navádí aby už Hložek a další odešli do zahraničí vzkazuji ať si toto rádoby byznysové špinavé koučování nechají pro sebe a táhnou do pr….le,nebo to dělá pan redaktor tohoto článku pro kancelář zástupce Hložka,většinou to jsou jen chamtivý bezcharakterní lidi a škarohlídi,právní zástupci hráčů,viz zástupce Haalanda z Borussie Dortmund!!!!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené