Reklama

Peníze za povedené Euro: Češi vydělali fotbalové asociaci stejně jako Slavia v Evropské lize

Nejen zážitky, únavu nebo šrámy si přivezli čeští fotbalisté z letošního mistrovství Evropy. Za celý turnaj si vysloužili také v přepočtu přibližně 378 milionů korun, které poputují na účet FAČR.

Z této částky, která je mimochodem téměř totožná výdělku pražské Slavie z loňské sezony za putování evropskými poháry, budou ještě odečteny náklady za celý šampionát. Zbylé peníze si rozdělí asociace s reprezentačním výběrem.

Oněch celkových 378 milionů korun se skládá z prémie vyplacené za pouhý start na turnaji. Tu obdrželo všech 24 účastníků ve stejné výši – 9,25 milionu eur, respektive téměř čtvrt miliardy v korunách.

Zbylou část výdělku národního týmu tvoří odměny za výsledky, které UEFA s ohledem na dopady koronavirové pandemie celkově oproti původnímu plánu zkrouhla, a to o celých 40 milionů eur. Přesto týmům rozdělí rekordních 331 milionů eur (8,5 miliardy korun).

Vítězství 2:0 ve vstupním zápase se Skotskem vyneslo Česku 1 milion eur (25,6 milionu korun), za remízu 1:1 proti Chorvatsku zinkasovali Šilhavý a spol. polovinu. Samotný postup ze skupiny pak přihrál na účet FAČR 1,5 milionu eur (38,4 milionu korun) a vítězství nad Nizozemskem hned 2,5 milionu eur (64 milionů eur).

Nepostupem do semifinále naopak český tým „přišel” o ještě tučnější bonus v hodnotě 4 milionů eur (102,4 milionu korun).

Abychom rozkryli celý žebříček odměn na letošním Euru, ještě doplníme, že poražený finalista bude odměněn dalšími 5 miliony eur (130 miliony korun) a celkový vítěz rovnou 8 miliony eur (205 miliony korun).

„Po odečtení nákladů se to dělí mezi reprezentační mužstvo a asociaci. Do výkonného výboru bude předloženo vyúčtování Eura včetně toho, že rozhodneme, jakým způsobem s těmi penězi naložíme,” řekl k tučnému výdělku reprezentace čerstvý předseda FAČR Petr Fousek.

„Je to úspěch na všech frontách, že jsme se dostali mezi posledních osm týmů Evropy,” dodal.

Zdroj: iDNES

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené