Reklama

Penalty v pohárové Evropě? Pro české a československé týmy opravdová loterie! Slovácko svoji misi končí

Slovácko naklonilo misky vah na nešťastnou stranu. České a československé týmy, které kdy naskočily do soutěží pořádaných pod záštitou UEFA nyní mají negativní penaltovou bilanci. Co to znamená pro český koeficient a jak reaguje fotbalová veřejnost?

Slovácko po pohádkové sezóně 2020/2021 nakouklo poprvé v historii do pohárové Evropy.

Po výsledcích 0:1 a 1:0 s bulharským Lokomotivem Plovdiv se bez ohledu na změny v pravidlech UEFA jednalo o zápas, který by i v sezónách minulých mířil do prodloužení. V něm gól nepadl a proto o postupujícím musely rozhodnout až penalty.

Nervozita bohužel znamenala, že první tři střelci Slovácka selhali a to už se jen těžko něco dělá. Po penaltách se tak nakonec z postupu radoval bulharský tým.

Česká a československá bilance v pohárových penaltách je aktuálně 7-8 v náš neprospěch. S novými pravidly UEFA se s penaltami budeme setkávat daleko častěji, příště snad s pozitivním výsledkem.

Jediné, co nás může hřát u srdce je fakt, že naši rivalové v národních koeficientech ztráceli také!

Národy bojující o klíčové 15. místo v žebříčku koeficientu, mimo Turecko, ztratili též po jednom zástupci, Řekové dokonce přišli o dva týmy!

Reakce fotbalové veřejnosti

Fanoušci z Uherského Hradiště se očividně předvedli v dobrém světle. Bohužel střelci Slovácka ne, ale takový je fotbal. Na jedné straně přináší senzaci a radost, na straně druhé smutek a zklamání.

“Slovácko je bohužel venku ze hry. Nepadalo to tam ani ze hry, ani z penalt, první tři pokusy neuspěly. Tak alespoň drobeček za výhru do koeficientu, ale… Nesehnat na evropský pohár za Klimenta pohyblivého schopného útočníka, bylo prostě fatální. To pak můžete hrát, jak chcete,” komentoval na Twitteru Luděk Mádl.


Zdroj: CSFotbal

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené