Spojte se s námi


Hokej

Pavel Richter dává ČT sbohem, důvody jsou výroky kolegů Antoše a Sýkory. Co na to říká Záruba?

Někdejší výborný hokejista a dlouholetý hokejový expert na programu ČT Sport se rozhodl udělat radikální krok. Po 26 letech zmizí z televizní scény. Informoval o tom ve svém otevřeném dopisu na adresu šéfkomentátora Roberta Zárubu.

Publikováno

dne

Někdejší výborný hokejista a dlouholetý hokejový expert na programu ČT Sport se rozhodl udělat radikální krok. Po 26 letech zmizí z televizní scény. Informoval o tom ve svém otevřeném dopisu na adresu šéfkomentátora Roberta Zárubu. Důvody jsou velmi netradiční.

Většinou bývají důvody podobných odchodů spojené s časovou náročností či rodinou. Pavel Richter však uvedl, že jako hlavní důvod ho k tomuto rozhodnutí vedla vyjádření kolegů hokejových expertů České televize.

Vadily mu především výroky na adresu českého Národního týmu během posledního mistrovství světa v Rize: „Je to hnus, je to fakt ošklivý. Nedá se na to koukat, nemá to nic,” hodnotil tenkrát nepovedený zápas s Dánskem Milan Antoš. Podle Richtera si nic podobného nesmí žádný expert dovolit.

Milan Antoš si většinou ani v živém vysílání nebere servítky. Je to jeden z těch expertů, který nejde pro kritiku či ostré slovo daleko.

Stejně tak se ohrazuje proti hodnocení výkonu českého týmu z úst Marka Sýkory. Ten už několikrát v minulosti dokázal být velmi kritický, podobně jako Antoš. I proto jsou tito lidé v televizním prostředí mnohdy oblíbení, ačkoliv je jasné, že každému může vyhovovat něco jiného.

Přitom i Richter byl tzv. “stará škola”. I když se nepouštěl do žádné velké kritiky, některým divákům vadily jeho názory, které se v dnešní době už příliš nenosí.

V posledních letech působil spíš v pořadu Hokej den poté. Ve studiu byl vždy usměvavý a působil uvolněně: „Dokáže z některých lidí shodit prvotní stres,” řekla v nedávném rozhovoru pro RN Hockey jeho kolegyně Darina Vymětalíková.

OTEVŘENÝ DOPIS PAVLA RICHTERA ROBERTU ZÁRUBOVI

Milý Roberte,

po dlouhé úvaze jsem se rozhodl, a věř mi, nebylo to pro mě vůbec jednoduché, ukončit svou spolupráci experta v ČT. Vedlo mě k tomu naprosto nevhodné komentování expertů Marka Sýkory a hlavně Milana Antoše na posledním MS v hokeji. Jeho výrok, že co hrajeme, je hnus, by si absolutně neměl dovolit.

On, který se ve své hokejové kariéře v takové situaci nikdy neocitl, nemůže něco takového vyslovit o hře národního mužstva. S národním mužstvem jsem byl v této situaci třikrát a vím, jak se pod takovým tlakem hraje, a jak je každý hráč svázaný. Výkon celého mužstva to tlačí dolů, ale hnus to nikdy nebyl a nebude!

Nechci se ztotožňovat s neustálou zápornou kritikou sportovců, odrazující většinu diváků nejen od vysílání MS v hokeji, ale obecně od celého českého sportu, na který máme být hrdí. Sport má národ povzbuzovat a spojovat.

Chtěl bych Tobě, všem komentátorům, expertům, kameramanům a pracovnímu týmu popřát vše dobré a děkuji za krásnou, více jak dvacetiletou spolupráci.

S pozdravem Pavel Richter

V pozdějším vyjádření Robert Záruba upřesnil, že šlo o šestadvacet let práce Pavla Richtera pro Českou televizi.

ANTOŠ: BYLA TO CHYBA

Deník Sport požádal o vyjádření také Milana Antoše. Ten se nejdřív nějaké reakci zdráhal, nakonec se však rozhodl celou situaci okomentovat.

Sám si je především vědom, že jeho reakce ve studiu při utkání MS v Lotyšsku nebyla zrovna ideální: „Vyjelo mi to z úst, v tu chvíli jsem se zkrátka neovládl. Uvědomuju si, že to byla chyba. Do budoucna se v podobných případech budu snažit najít jiné větné spojení,“ uvědomuje si.

Přesto mu nepřijde zcela adekvátní důvody, které Richter ke svému konci u ČT uvedl. Především co se týče slov na adresu Marka Sýkory: „Proč však v této souvislosti zmiňuje Marka, tomu vůbec nerozumím. Jeho komentáře byly naprosto korektní vůči předváděné hře,“ komentoval iSportu Antoš.

Trochu mě mrzí, že se Pavel schovává za někoho jiného. Že za jeho odchodem stojíme já a Marek. To se mi nezdá vhodné. A celé mi to přijde zvláštní. Pavlovi neberu právo se takto vyjádřit, naprosto respektuju jeho rozhodnutí, jen mi to z jeho strany nepřijde solidní,” nechápavě komentoval Richterův nečekaný konec.

Následně se k celé situaci vyjádřil i Robert Záruba. Ten Richterovo rozhodnutí plně respektuje, přestože za stojí za tím, aby v hokejovém televizním vysílání občas zazněla i kritika. Na svém Twitteru uvedl, že k důstojné rozloučení dlouholetého experta dojde v televizním prostředí.

Zdroj: Deník Sport

Reklama

Hokej

Češi zářili v NHL! Rutta s Palátem vystřelili Tampě vítězství a vše se tak ještě dramatizuje

Tampa Bay snížila v noci stav finále NHL, výraznou měrou se o to postarali čeští hokejisté Jan Rutta s Ondřejem Palátem, jenž se oba gólově prosadili. Pavel Francouz z Colorada do utkání nezasáhl.

Publikováno

dne

Tampa Bay snížila v noci stav finále NHL, výraznou měrou se o to postarali čeští hokejisté Jan Rutta s Ondřejem Palátem, jenž se oba gólově prosadili. Pavel Francouz z Colorada do utkání nezasáhl.

V pátém zápase finále NHL dokázala Tampa Bay snížit stav série na 2:3. Tentokrát hráli hlavní roli v utkání i dva čeští hokejisté.

Jan Rutta byl autorem úvodní branky, když se prosadil zpoza kruhu v první třetině. V play off se prosadil v této sezoně vůbec poprvé.

Následně vyrovnal skóre Valerij Ničuškin, Tampě ale vedení vrátil jeho ruský kolega Nikita Kučerov. Colorado se nevzdávalo a na začátku třetí třetiny skóroval Cale Makar.

Vítězný gól ale vstřelila Tampa, přesněji její český forvard Ondřej Palát. Ten unikl obraně a následně propálil gólmana skrz betony.

Colorado tak ještě slavit nemůže a naopak se vše ještě pořádně zdramatizovalo. Pavel Francouz, gólman Colorada jenž strávil zápas na lavičce, si tak zatím bude muset počkat.

Zdroj: NHL

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Cena nové arény v Brně raketově vzrostla. Blíží se k sedmi miliardám

Publikováno

dne

Brno hlásí další posun v realizaci plánů na výstavbu nové multifunkční arény. V úterý brněnští zastupitelé schválili stavbu multifunkční haly na výstavišti a její financování. V době, kdy ceny nejen stavebních materiálů rostou jako dobře živené dítě, vzrostla předběžná cena arény z původních 4 miliard na současných 6,8 miliard.

Sice zatím neleží na stole žádné konkrétní termíny, nicméně proces kolem nového brněnského stánku je stále v pohybu. Město ukončilo výběr stavební firmy a schválení výběru má v nejbližší době projednávat rada města.

Celkově má vyjít stavba se vším všudy na 6,8 miliard, z čehož samotná hala vyjde na 4,4 miliardy. Jedna miliarda je rezerva pro případ inflace a zdražování materiálů a zbylá část je určená na další přidružené stavby a pozemkové transakce.

Radní města Petr Kratochvíl řekl, že město bude čerpat zhruba dvě miliardy korun z úvěrů. Dalších 300 milionů korun přispěje Národní sportovní agentura a 200 milionů Jihomoravský kraj. Město ze svého rozpočtu pak zaplatí zbylé téměř čtyři miliardy v průběhu stavby.

Nová aréna je označována za největší strategický projekt města Brna. Sloužit má výhradně k domácím zápasům místního hokejového týmu HC Kometa Brno, ale taky na koncerty, výstavy, kongresy a jiné veřejné akce. Celkem by měla mít hala až třicet variant využití. Její kapacita by měla pojmout až 13.300 diváků.

Stavba tak rozsáhlé multifunkční arény je velkým zásahem do městské infrastruktury, a tak s sebou přináší další navazující projekty a investice. Pro hladké fungování haly je důležité zajistit dostatek parkovacích míst pro návštěvníky. Společně s tím by mělo vzniknout zhruba 1 300 parkovacích míst.

ARENA BRNO vyroste v areálu BVV za pavilonem Z mezi pavilony F a G1, podle plánů by mohla začít už v letošním roce. Město předpokládá, že hala bude vydělávat tak, aby každý měsíc provozovatel platil miliony korun do rozpočtu Brna.

Zdroj: Deník, ARENA BRNO

Pokračovat ve čtení

Hokej

Hadamczik: Politika je svinstvo, válkou trpí nevinní lidé. Čechy bych kvůli KHL netrestal

V kanceláři prezidenta svazu Českého hokeje sedí pár dní, teprve se rozkoukává. Zájem o Aloise Hadamczika v posledních týdnech výrazně vzrostl, rozhovory rozdává jak na pásu dobře fungující automobilky.

Publikováno

dne

V kanceláři prezidenta svazu Českého hokeje sedí pár dní, teprve se rozkoukává. Zájem o Aloise Hadamczika v posledních týdnech výrazně vzrostl, rozhovory rozdává jak na pásu dobře fungující automobilky. Součástí cesty za hokejovým vzkříšením bude ale taky několik méně příjemných témat. Třeba i válka na Ukrajině.

V posledních dnech se objevují další a další slovenští nebo čeští hokejisté, kteří se rozhodli cestovat za prací do Ruska, které momentálně celý svět považuje na nepřítele číslo jedna. Čerstvě podepsaný kontrakt ve Vladivostoku má i útočník Rudolf Červený.

Zatímco někteří lynčují hráče mířící do KHL, jiní se zase staví do role obhájců. Mezi ně se řadí i novopečený kouč českého hokejového svazu Alois Hadamczik.

Hráči taky chtějí nějak uživit rodinu. On ale nejde bojovat proti demokracii. On si přece nebere pušku a nejde střílet do Ukrajinců,” zastal se Hadamczik českého útočníka v rozhovoru pro Sport.cz.

Sám šéf českého hokeje válku striktně odmítá. Na současnou situaci má jasný názor, který mu vštípil do hlavy už dříve jeho otec.

Politika je svinstvo. Neznám všechny objektivní příčiny války. Pro mě je ale nejdůležitější, že válkou vždycky trpí nevinní lidé, nevinné obyvatelstvo,” vyjádřil lítost nad současnou situací na Ukrajině. 

Přesto se pozastavuje nad uprchlíky, kteří přijeli do České republiky v autech nejluxusnějších značek: „Je zajímavé, že jsou tady, a ne doma ve válce,” vyprávěl.

Fanoušci i novináři jsou teď ještě víc zvědaví, jak nový šéf Českého hokeje přistoupí k hráčům, kteří se rozhodnou odejít hrát hokej do Ruska: „Zakazovat našim lidem hrát v Rusku? To bych nedělal,” říká otevřeně.

Hokejové svazy Švédska a Finska už daly veřejně najevo, že pokud některý z jejich hokejistů odejde za hokejem do KHL, ztratí po dobu kontraktu veškerý nárok reprezentovat svou zemi. Podle vyjádření Aloise Hadamczika se nejspíš český hokej podobnou cestou nevydá.

Zdroj: Sport.cz

Pokračovat ve čtení

Oblíbené