Patrika Schicka v zápase proti Neapoli ze hřiště vypískali!

Nedělní zápas Serie A mezi AS Řím a Neapolí skončil drtivou výhrou modrobílých 1:4. Je to již druhá porážka Ranieriho v AS v řadě. Svůj podíl na tom má i český nadějný forward Patrik Schick.

Patrik Schick sice vybojoval v závěru poločasu penaltu, ale i přesto ho trenér v 63. minutě vystřídal mladým Zaniolem. Při střídání ho dokonce celý stadión vypískal.

Důvodem je poměr cena/výkon. V létě 2017 přestoupil k Vlkům ze Sampdorie za neuvěřitelných 42 mil. eur (okolo 1 miliardy korun) a doposavaď nepředvádí výkony, které se od 23letého Čecha očekávali.

Jeho statistika hovoří jasně, 54 zápasů a jen 8 gólů, což na útočníka hodně mizerná bilance. Ranieri, kouč Říma, ho po svém příchodu hodně chválil, ale jeho vize se nenaplnili. Dokonce si do něho po zápase s Neapolí rýpl.

„Patrik mi občas v některých věcech přijde zakřiknutý. Když se podíváte na jeho starší zápasy v Sampdorii nebo za českou reprezentaci a pak na ty v Římě, tak je to úplně jiný hráč než nyní. Je odhodlaný, aktivní, snaží se hrát svoji hru, dovolí si kličky…”

“Mně řekl, že je v pořádku, že se nic neděje. V tomto klubu hraje, protože je skvělý fotbalista, ale čekám, kdy to ukáže i veřejnosti,“ řekl dočasný kormidelník Vlků, který vyhrál s Leicesterem Premier League.

Důvodem jeho špatných výkonů v Itálii je podle mě i jeho pozice, na kterou ho trenér staví, tedy na křídlo. Měl by hrát na postu hrotového útočníka a spolu s Edinem Džekem by měli tvořit útočné duo.