Patrik Schick se znovu trefil. Podívejte se na jeho branku v zápase s Bielefeldem

Patrik Schick od svého přestupu do německého Bayeru Leverkusen zažívá poměrné plodné gólové období. Naposledy 2x skóroval proti švýcarským Young Boys Bern v rámci Evropské ligy a pálí mu to znovu i v Bundeslize. Podívejte se na jeho branku z utkání s Bielefeldem.

Zdroj: Bayer 04 Leverkusen

V rámci 25. kola Bundesligy hostili domácí v Bay Aréně tým Arminia Bielefeld a podle papírových předpokladů byli jasnými favority.

Duel se ovšem pro Leverkusen nevyvíjel úplně slibně. V 18. minutě totiž skóre utkání otevřel japonský záložník Ritsu Doan a hosté do poločasu jednobrankové vedení udrželi.

Druhá polovina zápasu se nevyvíjela o moc lépe a domácí opět inkasovali. Stalo se tak v 57. minutě, kdy Masaya Okugawa (též záložník původem z Japonska) zvýšil už na 0:2.

Těsně před koncem utkání naději na zisk alespoň jednoho bodu vzkřísil útočník Patrik Schick.

Centr na vzdálenější tyč se mu sice nepodařilo hlavou prodloužit, či zakončit, dostal se k němu ovšem jeho spoluhráč, jenž s lehkou pomocí brankáře Ortegy Schickovi naservíroval gólovou šanci jako na zlatém podnose. Český útočník tak snížil v 85. minutě na 1:2.

Další ofenzivní snažení domácích už nikam nevedlo a tak Bayer Leverkusen prohrál s Bielefeldem 1:2. Celek si tak díky tomuto zisku tří bodů polepšil na samotném chvostu bundesligové tabulky, kde bojuje o setrvání v soutěži.

Zdroje: Livesport