Patrik Schick: Nikdy bych do Slavie nešel! Vaška Kadlece je mi líto. Ze Sparty jsem odcházel za pět minut dvanáct

Ondřej Novotný je jedním z nejznámějších a nejuznávanějších promotérů v České republice. Mezi jeho business “dítě” patří známá společnost Oktagon. V době osobního volna hýří nápady, z jednoho z nich vyplynul i projekt exkluzivních rozhovorů pod názvem Tak určitě se známými českými osobnostmi. První z nich byl natočený s fotbalovým reprezentantem Patrikem Schickem.

Embed from Getty Images

V průběhu více než devadesátiminutového rozhovoru vedeného ve velmi uvolněné a přátelské atmosféře se podařilo Novotnému vyzpovídat Schicka “skrz naskrz”. Došlo na aktuální situaci týkající se šíření nebezpečného viru COVID-19, reprezentantův volný čas či osobní život. Věříme však, že těmi nejatraktivnějšími budou pro čtenáře Ruik.cz fotbalová témata. V rámci nich útočník Lipska poodhalil dosud nezveřejněné informace a detaily, které se dostávají až nyní poprvé na světlo světa.

O příchodu do AS Řím

“Nedělá mi úplně problém jít do nového prostředí. Nejtěžší to pro mě bylo, když jsem odcházel ze Sampdorie do Říma. Najednou okolo mě byla všechna ta jména. Seděl jsem vedle Džeka, Kolarova, Tottiho, De Rossiho. Byly to hrozné hvězdy, věkový rozdíl mezi námi byl také docela velký, úplně jsem asi nemohl přijít k De Rossimu a zeptat se ‘Ahoj Dane, tak jak je, co děláš?’.”

Zároveň Schick přiznal, že v té době neuměl v italštině příliš vykat, jakmile tedy měl absolvovat v kabině pomyslné kolečko a seznámit se s výše zmíněnými hráči, všem tykal. I když mu to bylo lehce proti srsti.

O specifikách kabiny Lipska

Když se Ondřej Novotný Schicka vyptával na jeho současné působiště, RB Lipsko, došlo i na detaily z kabiny.

“Kdybych měl říct, kdo je šéfem kabiny, tak by to byl asi náš třetí gólman Tschauner. Je nejstarší, nejzkušenější. Kapitán Sabitzer typickým šéfem kabiny není, úplně to neřídí.”

“Zápisné tu po příchodu funguje, do týmové kasy jsem dal 2 500 euro. Ve Spartě je však částka podobná, nijak se to nevymyká. Bolí to trošku, to si nebudeme nalhávat, že je to málo. Po příchodu jsem naštěstí nezpíval, díky bohu. Měli jsme vánoční večírek, ale spolu s jedním novým klukem jsme dostali výjimku.”

O nenávisti fanoušků vůči Lipsku

Byť Schick za Lipsko hraje, nenalhává si, že to je tradiční klub s bohatou historií.

“Lipsko je uměle vytvořený klub bez tradice, to je pravda. Osobně si však myslím, že kdyby se nám tolik nedařilo a hráli jsme o sestup či byli v půlce tabulky, nikdo by nás neřešil. Okolí vadí, že hrajeme o titul a jsme v Lize mistrů.”

O dalších krocích v kariéře

“Mým snem byla Itálie, ten jsem si splnil. Nebudeme si však nalhávat, že mě láká Anglie. Spíše než návrat do Říma bych upřednostnil Anglii.”

Jeho menší ochota se vrátit do Říma je dána i tím, že se mu objektivně vzato v kádru méně dařilo. Jak Schick uvedl, bylo to i jiným stylem hry (z bloku, pomaleji), kdežto jemu vyhovuje dostávat balóny za obranu a utkávat se s obránci v situacích 1 na 1.

O Spartě

“Když jsem odcházel ze Sparty, bylo to za pět minut dvanáct. Již tehdy jsem tušil, že není něco úplně v pohodě. Cítil jsem v sobě, že raději risknu cestu do Itálie než ve Spartě dál zůstávat.”

Na otázku Ondřeje Novotného, co se aktuálně se Spartou děje, se Schick rozpovídal.

“Je to špatné. Spartu v srdci mám, ale některé lidi ne. S klukama jsem ve spojení, mám povědomí o tom, co se částečně děje. Nechápu to! Tak dlouho bez titulu, tak dlouho bez Ligy mistrů!”

O Jaroslavu Hřebíkovi

Že nejsou vzpomínky reprezentačního útočníka na vedoucího akademie Sparty Hřebíka ideální, o tom se ví již dlouho.

“Nemůžu říct, že ho úplně nemám rád. V tu dobu, co jsem tam byl, tomu tak bylo, to uznávám. Nakonec ale tak špatný není, nemyslí to zle, ale jednání má špatné. Je to výborný teoretik, ale neumí to udělat na hřišti.”

“Po zápase v Jablonci za U16, kdy jsem dal krásný gól, si mě po návratu na Letnou zavolal s panem Haškem do video místnosti. Pustili mi fragmenty ze hry a říkali mi věty typu: ‘S takhle nastavenou hlavou půjdeš do sraček. Špatně napadáš. Hraješ na tom hřišti sám? Na fotbal by ses měl vysrat, měl bys pověsit kopačky na hřebík!’ Pak mi třeba zakazovali jezdit na reprezentační srazy, protože špatně napadám.”

O kauze Hašek ml.

“Vím nějaké věci ze zákulisí, nechtěl bych házet úplně vinu na Martina. Není to jen o něm. Je však možné, že jak teď podal výpověď, tak že z toho může vyjít vítězně. Hráč nesmí být přeřazen do B-týmu, je to možná porušení určitého bodu smlouvy.”

A bonus na závěr, který bude zajímat především zaryté odpůrce Slavie z řad sparťanských fanoušků.

O Václavu Kadlecovi

Ondřej Novotný zabrousil i do tématu “Václav Kadlec”, Schicka se ptal na názor ohledně jazykové výbavy hráče či na konec kariéry velké naděje českého fotbalu.

“Nemyslím si to, že by si Vašek Kadlec pokazil kariéru tím, že by neuměl jazyk. Ve finále, na hřišti se nebavíš německy, ale hraješ fotbal. Je teoreticky možné, že mu to nějak uškodilo ve vztazích v kabině, že tolik nerozuměl, ale kariéru že by mu to ovlivnilo, to si nemyslím. Pokud na hřišti ukážeš kvalitu, odpustí Ti, že neumíš německy.”

“Je škoda, že musel ukončit kariéru. Znám ho od jeho příchodu do Sparty, od jeho 16 let. Je mi to líto. Měl na víc, zranění ho brzdila, měl i smůlu. Některá rozhodnutí měl udělat jinak, to ví sám, ale to už nevrátíš.”

O teoretickém přestupu do Slavie

“Do Slavie bych nikdy nešel, fakt nikdy! I kdyby mi dávali takto moc (pomyslně ukazuje kopu peněz), nešel bych. Mám kamarády Sparťany, jsem v klubu odmalička. Mám ji rád. Kdybych se ze mě najednou stala Sešívka, to by byla konečná.”

Stanciu či Hušbauer číslo 2 z Schicka tedy nebude. Alespoň nyní to říká.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Skupiny Ligy mistrů nudné nebudou! Ronaldo se potká s Messim, skupinu smrti tvoří PSG, Lipsko a Manchester United

Ve středu večer se uskutečnily poslední zápasy kvalifikace do základních skupin Ligy mistrů a tak ve čtvrtek v 17:00 mohlo začít jejich losování. A nuda to rozhodně nebude! Vesměs každá skupna má něco do sebe a nabídne atraktivní zápasy. Posuďte sami.

Velká posila pro Mladou Boleslav! Martin Graiciar se připojí ke Středočechům, čeká se pouze na formality

Mladá Boleslav nezačala sezónu vůbec dobře, bilance 1-1-3 je pro ambiciózní klub skutečně tristní a tak se daly věci do pohybu. 4 vstřelené branky z pěti utkání? To není pro útočnou fázi dobrá vizitka. Do automobilového města tedy přichází velká útočná posila.

Jde o zápas roku, porveme se o postup, tvrdí Hoftych před duelem s APOELem

Liberec má po čtyřech letech opět šanci hrát v základní skupině Evropské ligy, v cestě mu stojí poslední překážka, kyperský APOEL. Co na jeho adresu řekl kouč Pavel Hoftych?