Patrik Hellebrand by v současné době odcházet ze Slovácka neměl. A už vůbec ne do Slavie nebo do Plzně

Největší klenot Slovácka v současné době uvažuje, kam dále budou směřovat jeho fotbalové kroky. Ve Slovácku mu v polovině příštího roku končí smlouva, tak je jasné, že Slovácko i samotný hráč budou tuto situaci řešit v zimní ligové přestávce. Teď hlavně záleží na samotném hráči, aby se správně rozhodl.

zdroj: fcslovacko.cz

Tento hráč dostal od trenéra Martina Svědíka příležitost až v závěrečných kolech podzimní sezóny a náležitě ji využil. Jeho kreativita, schopnost přejít jeden na jednoho a periferní vidění spoluhráčů – to bylo něco, co domácí diváci hlavně v domácím zápase s Jabloncem dlouho neviděli.

Jenže, jak říká trenér Slovácka, trvalo hodně dlouho, než tohoto mladého hráče on a celý realizační tým připravili do takového stavu, aby mohl nastoupit do zápasu. Na hráče bylo dle jeho trenéra „naloženo“ příliš mnoho fyzické zátěže, než jeho tělo sneslo. To znamená, že jeho organismus byl velmi přetížený a bylo potřeba po malých krůčcích tuto zátěž odbourat a vrátit do normálního stavu.

Otázkou zůstává, jak se tento mladý hráč nechá ovlivnit svým okolím, ale dle svého uvážení by měl prodloužit ve Slovácku o rok smlouvu a teprve potom by se měl vydat na své další angažmá. Ovšem ne do české Fortuna fotbalové ligy, ale do zahraničí. Proč? No proto, že když přestoupí tento hráč do nějakého špičkového českého klubu, tak ten ho buď nechá ve Slovácku na hostování, nebo v nějakém jiném klubu napříč republikou.

Hostování se může vždy po půl roce prodlužovat a hráč bude mít čím dále větší problém se do základního kádru toho nebo onoho týmu dostat. Když člověk vidí v současné době fotbalovou Slavii, kde trenér Jindřich Trpišovský má svou hru postavenou především na obrovské fyzické kondici svého týmu, tak pro tohoto hráče Slovácka by určitě nebylo dobré absolvovat tak těžkou zimní přípravu.

Když člověk vidí, kolik toho hráči Slavie naběhají za zápas, tak to by tito hráči mohli zdárně konkurovat i atletům na středních tratích. To by vrátilo Patrika Hellebranda tam, kde byl předtím. On potřebuje zimní přípravu pod trenérem Svědíkem, který přesně ví, jaké fyzické zatížení tento hráč potřebuje.

Teprve po roce by se tento hráč měl vydat na zahraniční angažmá, ale také ne do špičkového zahraničního klubu, ale tam, kde by jeho dovednosti a fotbalové umění se dále zdárně vyvíjely. Tam by měl nějaký čas zůstat a teprve potom zkusit angažmá v top klubu. Pokud ovšem o svých fotbalových schopnostech svými výkony přesvědčí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..