Spojte se s námi

Fortuna liga

Pardubice jedou! Kováč po Daňkovi ze Sparty může počítat s dalšími dvěma posilami

Pardubice se budou chtít stejně jako vloni mermomocí zachránit v nejvyšší české fotbalové soutěži, a tak na poslední chvíli ještě posilovaly. Vedle Daňka klub před pár dny představil i další nové tváře.

Publikováno

dne

Pardubice se budou chtít stejně jako vloni mermomocí zachránit v nejvyšší české fotbalové soutěži, a tak na poslední chvíli ještě posilovaly. Vedle Daňka klub před pár dny představil i další nové tváře.

O tom, že Kryštof Daněk stráví podzimní část ligového ročníku na hostování ze Sparty Praha v Pardubicích, se toho napsalo už dost. Pojďme se nyní trochu pověnovat i dalším posilám Východočechů.

První z nich, kterou klub z města perníku před několika dny ohlásil, je Pablo Ortiz. A nutno říct, že jde o opravdu velmi zajímavou posilu, která do Pardubic, kde jej povede kouč Radoslav Kováč, dorazila až z chladného Dánska.

Pro nové hráče 200 Kč zdarma

K tomu vstupní bonus až 2 000 Kč

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Kolumbijský stoper totiž naposledy oblékal dres Midtjyllandu, klubu, za nějž v minulosti nastupoval třeba někdejší reprezentační útočník Václav Kadlec a který se během léta zajímal o služby sparťanského snipera Jana Kuchty.

Ortiz bude v Pardubicích hostovat po dobu jedné sezony. „Nová zkušenost je pro můj další fotbalový růst jedině dobře. Moc se těším na nové lidi a hlavně fanoušky. Věřím, že si je svojí hrou rychle získám,“ uvedl hráč pro klubový web.

Česká republika pro něj až dosud byla jedním velkým otazníkem. „Jediné, co o Česku vím, je, že je to moc hezká země. Musím se tu nejdříve adaptovat, potom ale chci navštívit některá česká města, jako je třeba Praha,“ dodal Ortiz.

Další pardubickou posilou je pak William Mukwelle, teprve 20letý kamerunský útočník. Ten do klubu přišel natrvalo a upsal se Pardubicím na čtyři sezony až do léta roku 2027.

Kamerunec naposledy oblékal dres Daugavpilsu, celku působícího v nejvyšší lotyšské fotbalové soutěži. Tam v probíhajícím ročníku vsítil osm gólů ve 20 ligových duelech.

Jsem technický a šikovný hráč. Snažím se být na hřišti také kreativní a nepříjemný pro soupeře. Vždy mi jde o úspěch týmu. V Pardubicích se budu snažit své dovednosti přetavit ve prospěch FK Pardubice,“ prohlásil Mukwelle.

Zdroje: FK Pardubice, Fortuna liga

Reklama

Oblíbené