Spojte se s námi

Fortuna liga

Památné momenty: Jak se Trpišovský stal z blázna bohem aneb Nezapomenutelný postup přes Genk

Sezóna 2018/19 bude navždy pro fanoušky Slavie jednou z nejpamátnějších. Sešívaní totiž nejenom vyhráli double, ale došli do čtvrtfinále Evropské ligy, kde vyřadili Genk, Sevillu a hodně potrápili Chelsea.

Publikováno

dne

Sezóna 2018/19 bude navždy pro fanoušky Slavie jednou z nejpamátnějších. Sešívaní totiž nejenom vyhráli double, ale došli do čtvrtfinále Evropské ligy, kde vyřadili Genk, Sevillu a hodně potrápili Chelsea.

Když se řekne jaro 2019, každému slávistovi se rozsvítí oči. Někomu možná až rozlesknou slzami. To, co tehdy jejich miláčci na trávníku předváděli, totiž zřejmě dost dlouho nebude mít obdoby.

Nejvíc lidí si samozřejmě vzpomene na dnes již legendární osmifinále se Sevillou, kdy Slavia obracela v posledních minutách nastavení, případně na čtvrtfinále s Chelsea, kdy se v odvetě Blues klepali o výsledek. 1/16 finále s Genkem přitom trochu upadá v zapomnění, ačkoliv si také zaslouží svou pozornost. Tehdy se totiž zrodil bůh na lavičce Slavie.

350Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Jindřich Trpišovský byl ve Slavii lehce přes rok a už dokázal týmu vtisknout svou tvář, stejně mu ale ještě pár fanoušků nevěřilo. Slavia v 1/16 finále Evropské ligy dostala Genk a první zápas v Edenu skončil bezbrankovou remízou.

Mezitím ale sešívaní po velice špatném a bezkrevném výkonu prohráli v Plzni 0:2 a Jindřich Trpišovský tak v odvetě udělal radikální řez. Do odvety nechal jen na lavičce tehdy nedotknutelné opory Miroslava Stocha, Josefa Hušbauera a Petera Olayinku.

Do základní sestavy poslal vůbec poprvé zimní posily Alexe Krále s Lukášem Masopustem, v základu nastoupil i Ibrahim Traoré. Poslat do tak těžkého a důležitého zápase hráče, jenž hrají poprvé v základu za Slavii? To fanoušci tehdy absolutně nechápali.

Kdo si tehdejší komentáře pamatuje, tak ví, že před zápasem byl Trpišovský považován za blázna, slétlo se strašně moc příznivců, kteří těmto krokům nevěřili a předem je odsuzovali. Jenže Trpišovský se ukázal jako mistr stratég.

A to přitom zápas začal tragicky, když v 10. minutě Ondřej Kolář při výběhu minul míč a Genk šel do vedení. Jenže Slavia zabrala, ve 23. minutě srovnal Vladimír Coufal a v tu chvíli díky více gólům venku sešívaní postupovali.

Jenže ve druhé půli nepřišla žádná údržba, naopak. Červenobílí se rozhodli domácí „dodělat“. V 53. minutě vstřelil vedoucí gól Ibrahim Traoré, a v rozmezí čtyř minut přidal dvě branky kapitán Milan Škoda.

Slavia po fantastickém výkonu vyhrála 4:1 a Král s Masopustem si zajistili místo na celé jaro. Právě po zápase s Genkem fanoušci Slavie definitivně propadli kouzlu Trpišovského a začali mu bezmezně věřit.

Tehdy se navíc utvořila přezdívka JTVCD, tedy „Jindra Trpišovský ví, co dělá.“ A ta od té doby platí pořád. Jasně, občas se stále pár fanoušků před zápasem podivuje nad sestavou, ale už to není v takové míře, jako před zápasem s Genkem.

A je navíc spousta lidí, kteří už sestavu ani neřeší, protože zkrátka Trpišovskému věří, že on zase vymyslí něco geniálního. Jako tenkrát v Belgii.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené