Özil přeci jen na odchodu! S jakým klubem jednal o přestupu?

Německý reprezentant s tureckými kořeny Mesut Özil v Arsenalu již tři čtvrtě roku nehraje, odejít však až doposud nechtěl. A to i kvůli astronomickému platu, který v Londýně pobírá. Nyní se zdá, že zápasové pauze bude nejpozději v létě přece jen konec.

Zdroj: arsenal.com

Německý deník Bild totiž 24. prosince vynesl do světa zajímavou zprávu týkající se budoucnosti odstaveného kreativního záložníka. Dle jeho informací se měl Özil v anglické metropoli sejít se zástupci klubu projevující zájem o jeho příchod.

O jaký klub jde? Fenerbahce Istanbul!

I kdybychom snad Özilovi nechtěli vytýkat jeho snahu udržet se co nejdéle na pohádkové výplatě 350 tisíc liber týdně, přehnanou naivitu mu upřít nelze.

Pokud hráč v jakémkoliv klubu od března nenastupuje a nic na věci nezmění ani příchod nového trenéra, nedá se předpokládat, že se najednou ze dne na den vše změní.

Tím spíše, když Özil nefiguruje jak na soupisce pro Premier League, ani na té pro Evropskou ligu.

Odchod do Istanbulu by měl tedy alespoň po sportovní stránce smysl, byť by s tím byl spojený velký ústupek týkající se platového ohodnocení. Özil by se musel vzdát částky 200 tisíc liber týdně, v novém působišti si více než 150 tisíc týdně dovolit nemohou.

A kdy by k přesunu hráče do Fenerbahce mělo dojít?

Deník Bild tvrdí, že spíše než na zimní přestup to vypadá až na ten letní. Jasno však ještě není, všechny okolnosti smlouvy údajně nebyly ještě dojednány.

Ať tak či tak, k jednání mezi hráčem a Fenerbahce skutečně dochází. Informací o něm nedisponuje pouze Bild, ale již dříve o něm informovaly turecké noviny Fotomac i italský Tuttomercatoweb.

Držet Mesuta Özila mimo zápasové vytížení je pro oko fotbalového fanouška škoda. Snad bude dvaatřicetiletý špílmachr ještě nějakou dobu fotbalovou radost na trávnících rozdávat, byť by to nebylo v Arsenalu.

Zdroj: Tuttomercatoweb, Fotomac, deník Bild

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

MS v Bělorusku se určitě neuskuteční. Zatím se hledají jiné varianty

Světový šampionát se kvůli neklidné situaci v Bělorusku s jistotou konat nebude. IIHF se teď snaží najít nové řešení, jak situaci zvládnout. Ve hře je řada dalších států.

Fanoušci Arsenalu mohou začít slavit! Přestupová hádanka jménem Özil je vyřešená

Bývalý německý reprezentant Mesut Özil konečně mění působiště, když míří do tureckého Fenerbahce. To určitě uvítají jak fanoušci, tak klubová kasa, kterou několik let ždímal.

Případ Kuchta: Zahodil dvě obrovské šance, ale nakonec je proměnil. Našla Slavia konečně svého útočníka č.1?

Před sezónou nikdo příliš nechápal, proč si Slavia stahuje Jana Kuchtu zpět do Edenu. V útoku měla Musu, Tecla a Júsufa, na co tedy další útočník? Jindřich Trpišovský ale znovu ukázal, že ví, co dělá.