Reklama

Otužování? Nic pro MMA zápasníky! Vémola kvůli tomu přišel o titul

Otužování je jedním z největších trendů posledních měsíců. Lidskému tělu má pomáhat, život MMA zápasníka nicméně může spíše ztížit. To se ukázalo i u Karlose Vémoly, který kvůli otužování přišel o titul.

Zdroj: Oktagon MMA

Trend otužování se nevyhnul ani MMA zápasníkům. Samuel “Pirát” Krištofič v minulosti zmínil, že od té doby, co se otužuje, má větší problémy se shazováním váhy před zápasem.

Podobný problém měl i Karlos Vémola, jenž převážil o 0,6 kilo, doktor mu nepovolil další shazování a tím přišel o titul.

“Vždy, když jsem shazoval, jsem si lehal do horké vany a vypotil se, když už jsem byl moc vysílený na další cvičení. Ale teď jsem si sedl do vany a začalo mě to hrozně pálit. Nemohl jsem to vydržet,” vysvětlil v Karlos Show.

Přišla za mnou Lela a řekla, že je ta voda studená. Každé ráno jdu do studené vody s ledem, pak po tréninku a znovu večer. Každý den. Moje tělo se na to naučilo. Chybělo mi ještě devět kilo a ty jsem musel vyběhat. A já se fakt snažil, vyběhal jsem osm a půl kila za šest hodin,” dodal.

Otužování mu tak sebralo titul a výrazně mu ztížilo život. Člověk si zkrátka zvykne na studenou vodu a následně mu dělají vyšší teploty výrazné problémy.

Vémola tak nyní ví, kde se stal problém a do dalšího zápasu svou techniku dozajista vypiluje. Nyní však bude muset regenerovat kvůli operaci ramene.

Zdroj: Karlos Show – iSport

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nenápadné hvězdy! Koho sledovat na Euru?

Do začátku Eura zbývá měsíc. 11. června turnaj otevře utkání Turecka s Itálií, Češi se poprvé představí tři dny nato. Jaké hráče se vyplatí na evropském šampionátu sledovat, přestože se o nich tolik nemluví.

Není pro Adama Hložka čas na přestup? Sparta mu začíná být malá

Adam Hložek je, co se fotbalových schopností týče, nepochybně největší český talent od dob Tomáše Rosického. Ve Fortuna lize už kroutí třetí sezónu, je mu přitom stále teprve 18 let.

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?