Ostudný zážitek z Olomouce! Létaly facky, ale měly by létat i tvrdé tresty, určitým lidem doživotní

A je to tu zase. Tentokráte opět v našich končinách. Píše se červen roku 2020 a stále tu máme omezence, kteří někoho uráží kvůli barvě pleti. V neděli to na Hané schytali plzeňští Jean-David Beauguel a Joel Kayamba. Sice jen od pár jedinců, ale takhle to zkrátka nejde. Musí přijít tresty, exemplární!

zdroj: www.fcviktoria.cz

Stydím se. Tato dvě slova se mi honila hlavou většinu zápasu Sigmy Olomouc proti Viktorii Plzeň. Jako tradičně jsem stál v kotli Hanáků, jako tradičně jsem se snažil svým hlasem hnát ty naše modrobílé kluky kupředu. Jenže někteří přišli za jiným účelem, právě ti ve mně vyvolali pocit studu.

Když začalo několik vyvolených jedinců, kteří ani rozhodně nebývají v kotli Hanáků na každém zápase, vydávat opičí skřeky na plzeňskou dvojici Kayamba, Beauguel, nešlo nereagovat. Jenže kdo jsem já, aby můj názor a mou žádost o přestání s touhle prasárnou poslechlo zhruba 8 lidí?

Tady zkrátka musí zakročit klub. Což se alespoň částečně stalo. Sigma se po zápase od rasistických pokřiků i rasistických “fanoušků” distancovala na sociálních sítích se slovy, že jakmile byly projevy rasismu zaznamenány, pořadatelská služba okamžitě zasáhla a aktéři incidentu byli vyvedeni ze stadionu.

Jenomže, vyvedeni rozhodně nebyli všichni, kteří se do toho zapojili. Ve druhém poločase se opičí skřeky snažil rozjet další omezenec. Naštěstí než se k němu stihl někdo přidat, zasáhl pán v saku od security, vlepil mu facku a byl klid. Aspoň od skřeků.

Diskuse, jaká se strhla mezi potrestaným a lidmi v jeho okolí, ve mně opět vyvolala nechuť. A že jsem reagoval, ať se nad sebou zamyslí? Opět zbytečné. Opičí skřeky totiž nejsou rasismus a prý se bojí jít i na záchod, aby náhodou nebyli za rasisty. Škoda slov, že ano? Ale opět, jednalo se o několik málo jedinců, rozhodně ne o celý kotel Sigmy.

Jak jsem se za to celé styděl, věřil jsem, leč marně, že alespoň pár nás osobně půjde před stadion a omluví se dvojici obětí. Osobně jsem nemyslel na nic jiného. Vlastně jsem to chtěl udělat celý zápas. Šeredně jsem se ale v ostatních zmýlil.

Nicméně, když Jean-David Beauguel vyšel ze stadionu, vůbec neměl náladu se bavit, fotit, nic. Zkrátka jen prošel a na omluvy reagoval jen slovy “No, no!” Nedivím se. Ale o to hůře jsem se cítil a více se styděl. Kayamba to vzal naštěstí o něco lépe. Přesto je takové chování nepřípustné a tohle se nesmí stávat!

Kdy se tohle začne tvrdě trestat? Jak je možné, že i na sociálních sítích v komentářích nejen kluby tolerují rasistické výlevy? A jak je možné, že bez reakce zůstávají komentáře o neg*ech a schvalující něco takového? Je nutností s tím něco dělat. Ne časem, ne za chvíli. Hned!

Vedení klubu má seznam lidí, kteří na stadionu v kotli byli. Zajisté jsou k dispozici i slušné záběry z kamer. Musí dojít k identifikaci těchto lidí a musí přijít exemplární tresty, aby se podobné chování již neobjevovalo. Navíc zrovna nyní, v době, kdy je rasismus ožehavým tématem po celém světě díky situaci v USA.

Tohle je prostě nepřípustné. Podobné chování, podobné komentáře. Přišel čas to řešit. Je k tomu ideální doba, jelikož právě v těchto týdnech téma rasismus rezonuje celosvětovou společností.

Zdroj: Sigma Olomouc, Twitter

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Naprostý souhlas, tady už musí padnout exemplární tresty ze strany klubu. Ideální příležitost nastolit jasný řád a jasná pravidla včetně důsledků. Seznamy lidí jsou, počet není velký, určitě lze přehledně zjistit každého z nich i díky kamerám. Vedoucí bezpečnosti pan Zapletal teď musí ukázat, že vedení je schopno konat a jednat rázně. Ti “lidi” už se v životě nesmí na Sigmu dostat… ideálně by se neměli dostat na žádný ligový stadion. Všude v republice by se takoví měli eliminovat… za jakoukoli cenu. P.S. Respekt za omluvu hráčům Plzně.

    • Také souhlas. Holt vymaštěnci se najdou všude, i na Hané, ale určitě jich není tolik, aby, když se jich Sigma zbaví, se to projevilo na návštěvnosti.

      • Přesně. Až pár těch retardů dostane pořádnej finanční flastr a několikaletej zákaz vstupu na fotbal, budou se rasisti chovat jinak.

  2. Já říkal předem, že mají řvát “Zku.vená Plzeň!”. Bylo by to přesnější, trefnější a pravdivější.

  3. Dělá se ze všeho zbytečný humbuk.To jsou následky dementní korektnosti,kdy se nic nesmí nazývat pravým jménem.Cikán musí být Rom,ačkoliv ti,co prycují,se sami nazývají cikány.Takže Romové jsou ti,co žijí na dávkách.O černochovi se nesmí říct,že je černý.Stejně,jako Romové to ihned vydávají za rasismus.Myslím,že to byl právě Kayamba,který se projevil.Když nový trenér moravského týmu si nemohl vzpomenout na jméno hráče a řekl “ten černoch”,hned z toho černoši udělali rasismus.Slovo černoch je rasistické a slovo běloch je podle nich normální.Dělají se z nich chudinky.Bez černých hráčů byl náš fotbal na daleko vyšší úrovni,než dnes s nimi.

  4. Pokud budou duchem chudí lidé tyto záležitosti rozmazávat v mediích, porostou rasisti jak houby po dešti

  5. Tito lidé by se už nikdy neměli dostat na žádnou sportovní akci. Stejně tak za světlice a další pyrotechniku na stadionech. Nejhorší to bývalo na Spartě, ale nyní už i na Slavii a v Plzni. Místo těchto hlupáků tam přijde víc lidí s dětmi, ale dokud tam budou tito hulváti, lepší to nebude.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Golden Boy 2020: Proč jsem volil Ansu Fatiho? Vynikající technik, prostě úžasný

Bylo to hodně složité rozhodování. Nabídka vynikajících fotbalistů evropských klubů do 21 let – bohužel opět bez českých zástupců – byla pestrá.

PSG vs. RB Lipsko: Preview a tipy na sázení

V úterý večer bude čekat PSG a RB Lipsko naprosto klíčový duel, který by mohl výrazně napovědět o vývoji ve skupině H, která se zatím pro pařížský celek nevyvíjí vůbec dobře.

Divočina v Anglii: Rekordní počet přihrávek před gólem, emoce budící VAR i osahávání genitálií soupeře

Domácí Liverpool v zápase s Leicesterem zaznamenal rekordní počet přihrávek před gólem. Zápas zároveň nabídl sporný VAR moment, který ochudil Lišky o penaltu.